NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Jimmy Cooper/Tate Donovan

3. února 2008 v 10:30 | zuzana |  O.C. California
Datum narození: 25.09.1963
Místo narození: New York City, USA
Znamení: Váhy
Vyrůstal v New Jersey a nejprve vše nasvědčovalo tomu, že bude následovat svého otce v povolání lékaře. Nakonec se však rozhodl pro studium herectví, které absolvoval na University of South California (USC).
Poté pracoval jako fotograf v Omaze, než zahájil v pol. 80. let profesionální hereckou dráhu na regionálních a mimobroadwayských divadelních scénách (např. hry Richarda Greenberga Americký plán, Martina Shermana Bent), ve filmu a v TV, kde účinkoval v seriálu Partners (1995, Partneři) a jako host se objevil v seriálech Family Ties (Rodinná pouta - ČTV), Friends (Přátelé - ČTV), Ally McBeal (Ally McBealová - ČTV), Magnum, P.I. (Magnum - ČTV), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Homicide: Life on the Street (Vražda: Život na ulici) a Hill Street Blues (Poldové z Hill Street - ČTV).
Na film. plátně poprvé upoutal pozornost dvěma rolemi mladíků, prožívajících osudové chvíle ve vzdušných a kosmických výšinách: ambiciózní pilot Luke Sinclair z posádky amerického bombardéru, který po dramatických peripetiích splní svůj poslední úkol, ve válečném thrilleru Memphiská kráska (r. M. Caton-Jones); frekventant výcvikového střediska pro kosmonauty Kevin Donaldson, který vinou technické chyby odstartuje s raketoplánem do kosmu, ve sci-fi Vesmírný tábor (r. H. Winer).
Zaujal rovněž úlohou léčeného narkomana Donalda Towlea v melodramatu Čistý a střízlivý (r. G. G. Caron). Namluvil titulní postavu v animovaném snímku Hercules. Hrál v krátkých filmech Waiting for Woody (1998, Čekání na Woodyho; r. Grant Heslov), 4 a.m.: Open All Night (1999, 4 hodiny po půlnoci: Otevřeno celou noc; r. John Miller Tobin) a Jesus & Hutch (2000; r. Paul Harriston).
Příležitostně se vrací k divadelní činnosti; na Broadwayi se představil v obnovené premiéře Ingeho Pikniku a po boku Judi Denchové v dramatu Davida Hareho Amy's View (1999). Působí také jako hudebník; hraje na housle ve své skupině The McGuffins, orientující se na tradiční irskou hudbu. Zájem tisku přitahoval svými milostnými vztahy s herečkami Sandrou Bullockovou a Jennifer Anistonovou.
CELÉ JMÉNO: Jimmy COOPER
VĚK: 43-44 let
SOUROZENCI: jedináček
PRÁCE: bývalý podnikatel
STAV: rozvedený
DĚTI: 2 (Marissa & Caitlin COOPER)
EX-MANŽELKA: Julie COOPER-NICHOL
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám seriál O.C.?

Ano moc! Sleduji ho:o) 57% (57)
Ano,ale nesleduji ho... 22% (22)
Ne nelíbí 9% (9)
Neznám ho... 12% (12)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama