NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Alicia Silverstone

30. července 2008 v 23:56 | zuzana |  Herečky
Povolání:
Herečka
Datum narození: 4. 10. 1976
Místo narození: San Francisco, California, USA
Znamení: Váhy
Životopis
Narodila se anglickým rodičům v San Franciscu, Alicia je dcera realitního agenta a letušky. Začala pracovat, už jako dětská modelka v šesti letech, poté co její otec poslal několik jejích fotek v plavkách do několika agentur. Modelingová práce ji směrovala do televizních reklam, které ji zase nasměrovaly do několika televizních seriálů, jako byl "The Wonder Years", kde si zahrála snovou dívku Freda Savagese.
V patnácti letech měla své debutové vystoupení ve filmové roli Darian/Adrian Forrester v "The Crush" (1993). Ačkoliv byl film podle kritiků brak, mezi náctiletým publikem to byl opravdový šlágr a z Alicie se začala osvobozovat od svých rodičů, když dlouhé hodiny pracovala na filmu. Za tento film získala veřejné uznání a v roce 1994 získala cenu MTV Movie Awards.
Přibližně ve stejnou dobu si zahrála v populárním videoklipu pro Aerosmith's "Crazy." Její filmové dovádění s Liv Tyler, dcerou hlavního představitele skupiny Aerosmith. Její skutečný průlom přišel hraním v roli jako rozmazlené, vlezlé, ale nakonec oblíbené Cher Horowitz ve filmu Amyho Heckerlingse "Clueless" (1995). Velmi volná a moderní adaptace Jane Austen's Emma, film byl obrovský hit a Alicia byla otevřeně vychvalovaná pro její nespoutaný výkon. Hned po filmovém úspěchu, herečka podepsala kontrakt na 10 milionů dolarů s Columbia který obsahoval tří letý kontrakt pro její vlastní společnost "First Kiss Productions". Také vyhrála kýženou roli Batgirl ve filmu "Batman & Robin", kde měla možnost prorazit jako dospívající sexbomba.
Neoficiálně herečku později obtěžovala řada několika problémů, od nekonečné přičinlivosti kritiků za její první práci producentky ve filmu "Excess Baggage" (1997). Film který pro ni měl sloužil jako vynikající prostředek, byl pro Alici absolutně založený na omylu, komedie nezískala přízeň ani od kritiků. Alicie přilila olej do ohně, další významnější prací na dlouho očekávaném projektu "Batman & Robin" (1997), byl jeden z nejdražších filmů v posledních letech, ale zaznamenal naprosté obchodní fiasko.
Po skoro dvou leté absenci na televizní obrazovce, se Alicia znovu objevila v roce 1999 ve filmu "Blast from the Past". Příjemná romantická komedie, kde si zahrála cynickou Valley Girl naproti Brendan Fraser, film získal skromný úspěch. Alicia se i nadále držela hraní v roli jako francouzská princezna ve velmi očekávané muzikálové adaptaci Shakespearova "Love's Labour's Lost" (2000), kde si zahrála po boku Nathan Lane, Matthew Lillard, a Alessandro Nivola.

Filmografie
2006 - Stormbreaker (Stormbreaker) role: Jack Starbright
2004 - Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (Scooby Doo 2: Monsters Unleashed) role: Heather Jasper-How
2004 - Scooby Doo 2 : Nespoutané příšery (Scooby Doo 2 : Monsters Uleashed) role: Heather Jasper-How
2003 - Bláznivej sejf (Scorched) role: Sheila Rilo
2002 - Global Heresy (Global Heresy) role: Natalie Bevin
2000 - Marná lásky snaha (Love's Labour's Lost) role: The Princess of France
1999 - Dožeň, co se dá! (Blast From The Past) role: Eve Rustikoff
1997 - Batman a Robin (Batman & Robin) role: Batgirl / Barbara Wilson
1995 - Bezmocná (Clueless) role: Cher Horowitz
1995 - Skrýš (Hideaway) role: Regina Harrison
1993 - Osudný omyl (Crush, The) role: Adrienne Forrester
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano je suprovej! 55.6% (690)
Newim... 12.6% (156)
Ne ani moc ne... 13.1% (162)
Jo,ale chce to ještě něco přidat 18.7% (232)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama