NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Natasha Henstridge

31. července 2008 v 23:47 | zuzana |  Herečky
Povolání:
Herečka
Datum narození: 15. 08. 1974
Místo narození: Springdale, Newfoundland, Kanada
Znamení: Lev
Životopis
Tato přitažlivá kanaďanka je známá především díky účinkování v akčních sci-fi hororech a televizních filmech. Na první pohled by se mohlo zdát, že vytváří pouze dekorativní postavy po boku známých herců. Její filmografie je však mnohem pestřejší a zahrnuje i některé dramatické role. Společně s Cameron Diaz a Rene Russo patří k modelkám, kterým se podařil přechod z přehlídkových mol a objektivů fotoaparátů na filmové plátno.
Natasha Tonya Henstridge se narodila v malém městečku Springdale v kanadské provincii Newfounland, ale od svých pěti let vyrůstala na ve Fort McMurray, vzdáleném 350 kilometrů severně od hokejové bašty Edmontonu. Svojí kariéru zahájila ve třinácti letech vítězstvím v soutěži mladých modelek LOOK OF THE YEAR. O rok později se, i přes protesty rodičů, vydala do Paříže a dosáhla zde nemalých úspěchů. Už v patnácti letech se objevila na titulní straně francouzského vydání časopisu Cosmopolitan a od té doby její tvář zdobila obálky mnoha dalších mezinárodním módních časopisů.
Po pěti letech úspěšné dráhy modelky, kterou dělila mezi New York a Evropu, zatoužila po nějaké filmové roli. Zkušenosti však měla pouze ze školních přestavení a z účinkování v několika spotech v rámci natáčení televizních reklam. Prosadila se až na třetí pokus, titulní úlohou smrtelně nebezpečné, sexem posedlé mimozemšťanky Sil, ve sci-fi hororu MUTANT. Snímek byl úspěšný, společnosti MGM vydělal 113 miliónu dolarů a dočkal se dalších dvou pokračování. Na svůj herecký debut navázala akční podívanou MAXIMÁLNÍ RIZIKO, kde byla partnerkou Jean-Clauda Van Damma. Poté se objevila jako host v několika TV seriálech, např. KRAJNÍ MEZE nebo NAŠINCI VE VESMÍRU a namluvila jednu z postaviček ve známém kresleném seriálu MĚSTEČKO SOUTH PARK. V roce 1998 se splnilo její přání a zahrála si hlavní role v romantických komediích SAMOTÁŘI V NEW YORKU a OSUD TOMU CHTĚL. Následovalo několik akčních a dramatických snímků, ale mnohem větší úspěch měly filmy, ve kterých se objevila ve vedlejších rolích, např. NAHORU DOLŮ a zejména pak MŮJ SOUSED ZABIJÁK, kde si zahrála po boku Bruce Willise a Matthawa Perryho. Hororem DUCHOVÉ MARSU se vrátila ke sci-fi žánru a poté vytvořila jednu z hlavních rolí v dramatickém TV seriálu ŠPIONKY. Komerčně úspěšný byl i její další TV film VDOVA S DUŠÍ ĎÁBLA, ve kterém hrála se známým seriálovým hercem Jamesem Brolinem. V posledních letech se objevuje v seriálu COMANDER IN CHIEF a na prosinec 2007 je plánována premiéra nového snímku TURISTA.
Sama herečka si nejvíce váží své role v dramatickém TV filmu MOC A LÁSKA, kde ztvárnila Judith Exnerovou, milenku tehdejšího prezidentského kandidáta Johna Kennedyho a ráda také vzpomíná na natáčení půvabné romantické komedie OSUD TOMU CHTĚL. Přesto jejím nejznámějším filmovým počinem stále zůstává trilogie MUTANT, díky které svého času získala přezdívku "Kuřátko ze Species" a zvítězila v soutěži MTV video o nejlepší filmový polibek roku 1996. V jednom z rozhovorů se svěřila, že nemá příliš dobrý odhad při výběru scénářů - odmítla například účinkování v později úspěšných filmech DEN NEZÁVISLOSTI a MUŽI V ČERNÉM.
Natasha Henstridge přiznává, že v mládí bývala rebelkou s klukovskou náturou. Mezi její záliby patřily např. jízda na motorce, lyžovaní a dokonce prý také seskoky padákem. Z tohoto období pochází její dvě tetování - jedním z nich je lev, znamení ve kterém je narozena. V letech 1995-96 byla provdána za amerického herce, režiséra a producenta Damiana Chapu, se kterým se objevila v jednom z jeho nezávislých snímků KILL YOU TWICE. Jejich manželství však trvalo pouhých deset měsíců. Herečka má o sedm let mladšího bratra Shanea a od roku 1996 žije v Los Angeles. Se svým současným partnerem, americkým hercem Liamem Waitem má dva syny - Tristana Rivera (1998) a Ashera Skye (2001).

Filmografie
2004 - Mutant 3 (Species III) role: Eve
2004 - Můj soused zabiják 2 (The Whole Ten Yards) role: Cynthia
2002 - Moc a láska (Power and Beauty) role: Judy Exner
2002 - Zločin je extrémní sport (Riders) role: Karen
2001 - Kevin ze severu (Kevin of the North) role: Bonnie Livengood
2001 - Duchové Marsu (Ghosts of Mars) role: Lt. Melanie Ballard
2000 - Nahoru, dolů (Bounce) role: Mimi Prager
2000 - Nejlepší způsob jak zemřít (A Better Way to Die) role: Kelly
2000 - Iásón a argonauti (Jason and the Argonauts) role: Hypsipyle
2000 - Osud tomu chtěl (It Had to Be You) role: Anna Penn
1999 - Poslední svědek (Caracara) role: Rachel Sutherland
1998 - Mutant 2 (Species II) role: Eve
1998 - Samotáři v New Yorku (Dog Park) role: Lorna
1996 - Maximální riziko (Maximum Risk) role: Alex Minetti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Ano je suprovej! 55.6% (690)
Newim... 12.6% (156)
Ne ani moc ne... 13.1% (162)
Jo,ale chce to ještě něco přidat 18.7% (232)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama