NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Herečky

Kristin Kreuk

28. prosince 2007 v 0:53 | zuzana
Povolání:
herečka
Datum narození: 30. 12. 1982
Místo narození: Vancouver, Kanada
Znamení: Kozoroh


Životopis
Na začátku
Kristin Laura Kreuk se narodila 30. prosince roku 1982 (znamení zvěrokruhu - kozoroh, znamení čínského kalendáře - pes) ve Vancouveru BC v Kanadě. Jejím otcem je holanďan Peter a matka Deanna Che je indonéská číňanka, což ovlivnilo Kristininu krásu. Oba rodiče jsou architekti. Kristin Kreuk má jednu sestru jménem Justine. Ve škole byla velmi tichá a skromná. V rámci školy se účastnila projektu psychologie a studium životního prostředí. Navštěvovala dramatický kroužek a chodila na divadení kurzy.
Jednoho dne obeslal ředitel castingu všechny střední školy v britské Kolumbii s nabídkou účinkování v CBC Edgemont - autor seriálu Ian Weir. Kristin obsadili do jedné z hlavních rolí, a tak v roce 2000 začala její profesionalní kariéra. Kristin hraje Laurel Yeung (16 let), dámu z velkoměsta - Toronta. Je chytrá, mazaná, na úrovni a má umělecké sklony. Ve své podstatě je ale také nesmělá a v novém předměstském prostředí se cítí jako ryba na suchu. Laurel je velmi krásná a přestože ví, že Mark je zadaný, zamiluje se do něj. V duši ví, že by na něj měla zapomenout, ale ona prostě nemůže.

Snow White
V roce 2001 dostala Kristin možnost zahrát si v televizním filmu Snow White (Snow White: The Fairest of Them All). Tahle pohádka se česky překládá jako Sněhurka a sedm trpaslíků, kterouž to jako originál napsali němečtí bratři Grimmové. Režii tohoto filmu se ujal Caroline Thompson. Kristin prošla úspěšně castingem a byla ji přidělena hlavní role. Podívejte se na přípravu téhle pohádky, kterou kometuje i hlavní postava Smallville
2001 je také pro Kristin Kreuk rozhodující v tom, že byla obsazena v seriálu, který ji vlastně proslavil. Smallville byl od začátku připravován jako vysokorozpočtový seriál pro velké skupiny lidí. Společnost Warner Brothers, z jejichž dílen tento seriál putuje do našich obrazovek, právě produkuje již pátou sérii. Smalville svou sledovanosti vytlačil jiný sci-fi seriál Roswell, který musel svoje již tak neslavné působení ukončit. Ústřední motiv seriálu je o dospívání Clarka Kenta (Tom Welling) do budoucího Supermana. Clark začíná mít první soupeře a první lásky. Jeho největší láskou a zároveň druhou hlavní roli Lanu Langovou hraje právě Kristin.
Eurotrip
Kristinin první počin na stříbrném plátně nesl název Eurotrip. V roce 2004 vznikla tato blaznivá komedie pod dozorem režiséra Jeffa Schaffera a šla do kin. Žánrově se podobá všem klasickým teenage komediím typu Prcičky nebo Roadtrip. Kristin zde ztvárňuje děvče hlavní postavy Fionu, která se s ním rozejde. V této malé roli vystupuje Kristin vedle Matta Damona (Donny) ve scéně, kdy Donny zpívá song od skupiny Lustra "Scotty doesn\'t know". Většina tohto filmu se natáčela v Praze, která se Kristin neobyčejně líbila

Úspěchy
Kreukovic slečna byla zvolena časopisem FHM jako 10. v anglické a 71. v americké verzi nejvíc sexy dívkou roku 2002. V roce 2003 je ve společné edici na 24. místě. V prestižním časopise Femme Fatales je na prvním místě jako dívka s největším sexapeelem roku 2005 a vede top50 jako ta nejosudovější žena. Zatím posledním oceněním je umístění se na 67. pozici v 2005 Maxim Hot 100.
Kristin Kreuk je především seriálová herečka např. Lana Lang seriálu Smallville, ale má na kontě i pár filmů jako Eurotrip nebo hlavní roli ve filmu Partition a Zeměmoří. Kristin je Kanaďanka, ale otec je Holanďan a matka Číňanka. Žije v Kanadě a USA. Studium herectví, reklamy v televizi a na internetu

Filmografie
2005 - Spirit role:: Lana Lang
2004 - Eurotrip role:: Fiona
2001 - Smallville role:: Lana Lang / ...
2001 - Mladý Superman - TV Pilot (Smallville) role:: Lana Lang / ...
2001 - Zimní pohádka - Sněhová královna (Snow White) role:: Snow White

Kristine Kreuk
Kristine Kreuk
Kristine Kreuk

Kristine Kreuk

Kristine Kreuk

Kristine Kreuk
Kristine Kreuk


Kristine Kreuk

Kristine Kreuk

Kristine Kreuk
Kristine Kreuk
Kristine Kreuk
Charisma Carpenter

28. prosince 2007 v 0:52 | zuzana

herečka

Povolání: herečka
Datum narození: 23. 07. 1970
Místo narození: Las Vegas, Nevada, USA

Charisma Carpenter


Životopis
Charisma Lee Carpenter se narodila 23. července 1970 v Las Vegas v Nevadě, kde vystudovala Bishop Gorman High School. V patnácti se odstěhovali do Mexica a posléze do San Diega. V roce 2002 se vdala za svého francouzského snoubence a 24. března 2003 se jí narodil syn Donavan Charles Hardy.
Charismu Carpenter objevil agent, když pracovala jako servírka. Následovaly dvě role v seriálech Baywatch a Miss Match, ovšem popularitu jí přinesl až seriál Buffy, přemožitelka upírů, kde strávila tři série a následně její spin-off Angel, ve kterém hrála 4 roky, a za který byla každý rok nominována na Saturn Award. V roli démonky zvané The Seer jsme ji mohli vidět v Čarodějkách ve třech epizodách a též v několika epizodách byla k vidění ve Veronice Mars.
Charisma Carpenter se nechala v červnu 2004 nahá fotit pro playboy. Vzala to jako motivaci k hubnutí po těhotenství. Fotky byly pořízeny deset měsíců po narození syna. Charisma má velkou jizvu na svém břiše, když si jako pětiletá hrála kolem bazénu, který byl v rekonstrukci a spadla do výkopu. To samé se stalo její postavě Cordelii Chase v Buffy. Je dobrou přítelkyní Holly Marie Combs, se kterou se sblížila při natáčení filmu See Jane Date.
Má irské, skotské a španělské předky z matčiny strany a německé a francouzské z otcovy. Na levém zápěstí má tetování záhonu růží. Mluví španělsky, i když ne plynule navzdory tomu, že v Mexicu strávila dětství. Byla roztleskávačka pro fotbalový tým v San Diegu a věnuje se horolezectví, pěší turistice a lyžování.

Filmografie
2007 - Greek role:: Tegan Walker
2004 - Veronica Mars (TV) (Veronica Mars) role:: Kendall Casablancas
2003 - Jane má schůzku (See Jane Date) role:: Jane Grant
2003 - Something Nervy role:: Serena Lockner
2002 - Buffy the Vampire Slayer role:: Cordelia Chase
2001 - Happy Anniversary role:: Cordelia Chase
1999 - Angel role:: Cordelia Chase
1999 - Consequences role:: Cordelia Chase
1999 - Hero role:: Cordelia Chase
1998 - Čarodějky (Charmed) role:: The Seer / ...
1997 - Buffy přemožitelka upírů (TV) (Buffy the Vampire Slayer) role:: Cordelia Chase
1995 - Josh Kirby... Time Warrior: Chapter 1, Planet of the Dino-Knights role:: Beth Sullivan
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter
Charisma Carpenter

Salma Hayek

28. prosince 2007 v 0:51 | zuzana

Herečka

Datum narození:02.09.1968
Místo narození:Coatzacoalcos, Veracruz, Mexico

Znamení:Panna
Životopis:Dcera španělské matky a libanonského otce, vyrůstala v pobožné rodině. Ve 12-ti letech byla poslána do internátní školy v Louisianě. Poté co se dostala do křížku s jeptiškou se Salma vrátila zpět do Mexika. Nakonec ji rodiče poslali do Houstonu v Texasu, kde bydlela se svou tetou do svých 17-ti let.Následně se přestěhovala do Mexico City, kde studovala na vysoké škole International Relations, ale kvůli mrzutosti její rodiny se rozhodla zanechat studia a začala se věnovat kariéře herečky. Začala hrát v lokálním divadle a nakonec se přesunula do televize, kde získala roli Terezy v televizním seriálu "Teresa". Úspěch seriálu udělal ze Salmy celebritu v její rodné zemi, ale touha získat více slávy, šokovala své fanoušky rozhodnutím ukončit práci na seriálu, proto aby mohla uskutečnit kariéru v Los Angeles.

Poté co se rok učila Angličtinu a studovala herectví se Stellou Adler, udělala Salma první průlom, když ji Allison Anders obsadila do vedlejší role ve filmu "Mi Vida Loca" (1993). Tato role Salmě umožnila získat kartu Screen Actors Guild. Poté navštěvovala konkurzy, než našla práci ve španělsky mluvící kabelové televizi v talk show režiséra Roberta Rodrigueze.

V roce 1995 si zahrála v Rodriguezově velkorozpočtovém filmu "Desperado" v roli Caroliny, kde si s ní po boku zahrál Antonio Banderas. Úspěch v tomto filmu ji vynesl mezi Hollywoodské celebrity, díky čemuž se Rodriguez rozhodl ji opět obsadit do jeho dalšího projektu Od soumraku do úsvitu "From Dusk Till Dawn" (1996), fantastické dílo ze světa upírů. Neoficiálně v tento film, kde se objevil také George Clooney neuspěl tak jak se očekávalo.

Svou kariéru prohloubila ve filmovém thrilleru Fakulta "The Faculty" (1998) a celovečerním filmu Kevina Smithse "Dogma" (1999). Oba filmy měly úspěch u kritiků i filmového publika. Kromě toho si v roce 1999 zahrála roli v doposud pro něj nejvýznamnějším filmem Barryho Sonnenfeldse "Wild Wild West", kde si zahrála po boko Willa Smithse a Kevina Klina. V roce 2000 si zahrála v menší roli v nezávislé komedii Řetěz bláznů "Chain of Fools".

Filmografie:
2007 Across the Universe role:: Singing Nurse
2006 30 Rock role:: Elisa
2006 Zeptej se prachu (Ask the Dust) role:: Camilla
2006 Sexy Pistols (Bandidas) role:: Sara Sandoval
2006 Zabijáci osamělých srdcí (Lonely Hearts) role:: Martha Beck
2006 Ošklivá Betty (Ugly Betty) role:: Sofia Reyes / ...
2005 Nobel Peace Prize Concert role:: Co host
2004 Když se setmí (After the Sunset) role:: Lola Cirillo
2003 The Maldonado Miracle (TV) (producent + režisér)
2003 Kdysi dávno v Mexiku /Once Upon a Time in Mexico/ - Carolina
2003 Murphy's Law (producent) - Murphy
2002 Searching for Debra Winger - samasebe
2002 Frida /Frida/ (producent) - Frida Kahlo
2001 Křídla svobody /In the Time of the Butterflies/ (hlavní producent) - Minerva
2001 Hotel /Hotel/ - Charlee Boux
2001 Concert for New York City (TV) - samasebe
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - samasebe
2000 Traffic - Rosario
2000 Timecode - Rose
2000 My VH1 Music Awards (TV) - samasebe
2000 Řetěz bláznů /Chain of Fools/ - Kolko
2000 Prožij to naplno! /La Gran vida/ - Lola
1999 Wild Wild West /Wild Wild West/ - Rita Escobar
1999 Forever Hollywood - samasebe
1999 Film-Fest DVD: Issue 2 - Cannes (video) - samasebe
1999 El Coronel no tiene quien le escriba - Julia
1999 Dogma /Dogma/ - Serendipity
1999 Action (TV seriál)
1998 Welcome to Hollywood - samasebe
1998 Dva na jednoho /The Velocity of Gary/ - Mary Carmen
1998 Fakulta /The Faculty/ - Sestra Rosa Harper
1998 Klub 54 /54/ - Anita Randazzo
1997 The Hunchback (TV) - Esmeralda
1997 Sistole Diastole - Carmelita
1997 Jen blázni spěchají /Fools Rush In/ - Isabel Fuentes
1997 Follow Me Home
1997 Rozchod /Breaking Up/ - Monica
1997 ¿Quién diablos es Juliette? - samasebe
1996 Od soumraku do úsvitu /From Dusk Till Dawn/ - Santanico Pandemonium
1996 Vzali roha /Fled/ - Cora
1996 El Vuelo del águila, El (TV seriál) - Juana Cata
1995 Čtyři pokoje /Four Rooms/ - TV tanečnice
1995 Jako štvaná zvěř /Fair Game/ - Rita
1995 Ulička zázraků /El Callejón de los milagros/ - Alma
1995 Desperado /Desperado/ - Carolina


Kontakt:C/O William Morris Agency
151 El Camino Drive
Beverly Hills, CA 90212
USA Salma HayekSalma HayekSalma HayekSalma HayekSalma Hayek
Salma Hayek in Paramount Classics' Ask the Dust
Salma Hayek

Amanda Bynes

28. prosince 2007 v 0:50 | zuzana
herečka
Datum narození:
03.04.1986
Místo narození:Kalifornie, USA
Znamení:Beran

Životopis:
Amanda Bynes se narodila a vyrůstala v Kalifornii, jako herečka se začala prezentovat od svých 10 let. Ve 12 letech měla Bynesová svou vlastní show skečů The Amanda Show. Za tuto show obdržela Kid´s Choice Awards za oblíbenou televizní herečku.
Je známá především televizním divákům z role Holly Tyler v seriálu What I Like About You. Roku 2003 ztvárnila roli Daphne Reynoldsové ve snímku Co ta holka chce (What a Girls Wants, režie Dennie Gordon, 2003). V roce 2002 si zahrála vedle Frankie Munize v komedii Velký tlustý lhář (Big Fat Liar, režie Shawn Levy, 2002), za kterou opět obdržela Kid´s Choice Award. Svůj hlas propůjčila postavě Pipera v animovaném filmu Roboti (Robots, režie Carlos Saldanha, Chris Wedge, 2005).
V roce 2006 se objevila jako nadšená hráčka fotbalu, středoškolačka Viola ve filmu režiséra Andy Fickmana, Super náhradník.


Filmografie:
2007 Hairspray ...Penny Pingleton
2007 Ztroskotaná láska
2006 Super náhradník (She's the Man) ...Viola
2005 Roboti (Robots) ...Piper
2003 Velké dobrodružství prasátka Wilbura (Charlotte's Web 2: Wilbur's Great Adventure) ...Nellie
2003 Co ta holka chce (What A Girl Wants) ...Daphne Reynold
2002 Velký tlustý lhář (Big Fat Liar) ...Kaylee
2001 Rugrats: Still Babies After All These Years ...Vypravěč
1999 Amanda Show, The ...Host/Regular Performer/Penelope Taynt
Obrázek “http://wallpapers.wallpaperbase.com/celebs/amandabynes/amanda_bynes_1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Amanda Bynes
Amanda Bynes
Amanda Bynes

Sarah Michelle Gellar

28. prosince 2007 v 0:45 | zuzana
Herečka

Datum narození:14.04.1977

Místo narození:New York, NY, USA
Znamení:Beran
Životopis:
Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".
V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".
Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.
Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" s Jennifer Love Hewitt. Kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Vřískot 2 "Scream 2", kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courteney Cox.
V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů a za jednu roli v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr.


Filmografie:
2009 - Veronika Decides to Die role:: Veronika
2009 - Wonderful Maladys, The role:: Alice Malady
2007 - To, co dýchám (Air I Breathe, The) role:: Sorrow / Trista
2007 - Holka z předměstí (Suburban Girl) role:: Brett Eisenberg
2007 - Želvy Ninja (TMNT) role:: April O'Neil
2006 - Smrtící nenávi2t (Grudge 2, The) role:: Karen
2006 - (Ne)šťastně až na věky (Happily N'Ever After) role:: Ella
2006 - APOKALYPSA (Southland Tales) role:: Krysta Kapowski / Krysta Now
2006 - Noční můra (The Return) role:: Joanna Mills
2004 - Noční hlídka (Nochnoj dozor) role::
2004 - Scooby Doo 2 : Nespoutané příšery (Scooby Doo 2 : Monsters Uleashed) role:: Daphne Blake
2004 - Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (Scooby Doo 2: Monsters Unleashed) role:: Daphne Blake
2004 - Nenávist (The Grudge) role:: Karen Davis
2002 - Scooby Doo (Scooby-Doo) role:: Daphne Blake
1999 - Angel role:: Buffy Summers
1999 - Consequences role:: Buffy Summers
1999 - Velmi nebezpečné známosti (Cruel Intentions) role:: Kathryn Merteuil
1999 - Nickelodeon Kids' Choice Awards '99
1999 - Taková normální holka (She's All That) role:: Girl in Cafeteria
1999 - Neodolatelná (Simply Irresistible) role:: Amanda Shelton
1998 - Malí válečníci (Small Soldiers) role:: Gwendy Doll
1997 - Buffy přemožitelka upírů (TV) (Buffy the Vampire Slayer) role:: Buffy Summers / ...
1997 - Tajemství loňského léta (I Know What You Did Last Summer) role:: Helen Shivers
1997 - Vřískot 2 (Scream 2) role:: Casey 'Cici' Cooper
1984 - Over the Brooklyn Bridge role::


Kontakt:
C/O Buffy the Vampire Slayer
c/o The Warner Bros. Television Network
4000 Warner Blvd.
Burbank, CA 91522
USA
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku

Naomi Watts

28. prosince 2007 v 0:44 | zuzana
Herečka

Datum narození:28.09.1968

Místo narození:Shoreham-by-Sea, West Sussex, Velká Británie
Znamení:Váhy

Životopis:
Je dcerou bývalého zvukaře a manažera skupiny Pink Floyd Petera Wattse. Po otcově smrti se na začátku 80. let přestěhovala s matkou do Austrálie, kde navštěvovala herecké kurzy.

Uplatnila se ve filmu i v TV, kde např. vytvořila větší úlohu v úspěšném dramatickém seriálu Home and Away (1992, Doma a pryč). V roce 1992 přesídlila do Los Angeles. Ztělesnila např. Jet Girl ve film. adaptaci kultovního comicsu Pancéřová holka a jednu z hlavních rolí vykladačky snů Kate Russellové v TV sci-fi seriálu The Sleepwalkers (1997, Poutníci po snech), ale na skutečnou příležitost čekala téměř deset let. Stala se jí dvojrole Betty/Diany, za jejíž ztvárnění ve snímku Mulholland Drive (r. D. Lynch) získala mj. Cenu Národní filmové rady a Cenu Národní společnosti filmových kritiků.

Hrála titulní úlohu herečky v krátkém filmu s autobiografickými rysy Ellie Parker (2001; r. Scott Coffey), na jehož produkci se podílela.Filmografie:
2007 - Východní přísliby (Eastern Promises) role:: Anna
2007 - Funny Games USA (Funny Games U.S.) role:: Ann
2006 - Inland Empire role:: Suzie Rabbit
2006 - Barevný závoj (Painted Veil, The) role:: Kitty Fane
2005 - Ellie Parker role:: Ellie Parker
2005 - Home and Away: Weddings role::
2005 - King Kong role:: Ann Darrow
2005 - Kruh 2 (Ring 2, The) role:: Rachel Keller
2005 - Hranice života (Stay) role:: Lila Culpepper
2004 - Už tady nežijeme (We Don't Live Here Anymore) role:: Edith Evans
2003 - 21 GRAMŮ (21 Grams) role:: Cristina Peck
2003 - Ned Kelly role:: Julia Cook
2003 - Rozvod po francouzsku (Le Divorce) role: Roxeanne
2002 - Odpadlík (Outsider, The) role:: Rebecca Yoder
2002 - Láska až za hrob (Plots with a View) role:: Meredith Mainwaring
2002 - Kruh (Ring, The) role:: Rachel Keller
2001 - Mulholland Drive (Mulholland Dr.) role:: Betty Elms / Diane Selwyn
1998 - Nebezpečná krása (Dangerous Beauty) role:: Giulia De Lezze
1997 - Náměsíčníci (Sleepwalkers) role:: Kate Russell
1996 - Kukuřičné děti - Zjevení (Children of the Corn IV: The Gathering) role:: Grace Rhodes
1996 - Timepiece role:: Mary Chandler
1995 - Pancéřová holka (Tank Girl) role:: Jet Girl
1993 - Wide Sargasso Sea role:: Fanny Grey
1991 - Flirtování (Flirting) role:: Janet Odgers
Natalie Portman

28. prosince 2007 v 0:42 | zuzana
Herečka, Modelka

Datum narození:09.06.1981
Místo narození:Jerusalem, Israel
Znamení:Blíženci
Životopis:Nataliina matka je žena v domácnosti se vztahem k umění a otec lékař. Po třech letech se celá rodina přestěhovala do New Yorku. Vyrůstala na Long Island, kde si ji objevil modelingový agent. Její první práce byla pro Luca Bessonse. Jejím prvním debutovým filmem byl ve 12-ti letech Leon (The Professional), kde ztvárnila roli dívky Mathildy . Po prvním úspěchu následovali další filmové role, za svůj herecký výkon byla oceněna cenou Young Star Awards.

Zahrála si nevlastní dceru Al Pacina v roce 1995 ve filmu "Heat", v další roli si opět zahrála dceru, tentokráte prezidenta (v roli Jacka Nicholsona) ve filmu "Mars útočí" (Mars Attacks). Další role byla ve filmové muzikální komedii Woodyho Allena "Všichni říkají miluji tě" (Everyone Says I Love You). Film se setkal s velkým ohlasem, na jednu stranu kladným a na druhou kritikou, celkově byl však úspěšný a Portman pokračuje ve svém tažení za slávou v již třetí významné roli ve filmu "Beautiful Girls" (1996). V tomto filmu ztvárnila roli Marty po boku herce Timothyho Huttona

Poté co odmítla dvě role "Lolita" a Williamemse Shakespeara "Romeo a Julie", si nakonec vybrala hlavní roli v jejím Broadwayovém debutu "The Diary of Anne Frank", kde zůstala do května 1998. Ve stejný rok zapůjčila svůj hlas do kresleného filmu "The Prince of Egypt". Její úspěch vyústil v trilogii Geoge Lukase Hvězdné Války ( Star wars ) ve kterých stvárnila nejprve královnu ( epizoda I ) a poté senátorku ( epizoda II ) Amidalu/Padmé . V současné době se zapsala na Ivy League university a rozhodla si doplnit svoje vzdělání.Filmografie:
2007 Darjeeling s ručením omezeným (Darjeeling Limited, The) role: Jack's Ex-Girlfriend
2007 Říše hraček (Mr. Magorium's Wonder Emporium) role: Molly Mahoney, the Composer
2007 Moje borůvkové noci (My Blueberry Nights) role: Leslie
2006 Goyovy přízraky (Goya's Ghosts) role: Inés / Alicia
2005 Free Zone role: Rebecca
2005 Star Wars: Episode III - Padmé Amidala Skywalker
2004 The Smoker - Nicole Bonner
2004 Na dotek- Alice
2004 True - Francine
2004 Garden State - Sam
2003 Návrat do Cold Mountain /Cold Mountain/ - Sara
2002 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí /Star Wars: Episode II - Attack
of the Clones/ - Senator Padmé Amidala
2001 Zoolander /Zoolander/
2001 Artoo-Detoo: Beneath the Dome (TV)
2000 Jdi za svým srdcem /Where the Heart Is/ - Novalee Nation
2000 VH1/Vogue Fashion Awards(TV)
2000 Film-Fest DVD: Issue 3 - Toronto (video)
1999 Stars of Star Wars: Interview s herci /Stars of Star Wars: The Interviews
with the Cast/ (video)
1999 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba /Star Wars: Episode I - The Phantom
Menace/ - královna Amidala/ Padmé Naberrie
1999 Kdekoli, jen ne tady /Anywhere But Here/ - Ann August
1998 The Prince of Egypt (hlas)
1998 Hercules (TV seriál - hlas) - Mimi of the Gemini Twins
1996 Mars útočí! /Mars Attacks!/ - Taffy Dale
1996 Všichni říkají: Miluji tě /Everyone Says I Love You/ - Laura
1996 Nádherný holky /Beautiful Girls/ - Marty
1995 Nelítostný souboj /Heat/ - Lauren
1995 Developing - Nina
1994 Leon /Léon/ - Mathilda

Kontakt:
C/O ID PR
3859 Cardiff Ave
Culver City, CA 90232
USA

Jessica Marie Alba

28. prosince 2007 v 0:41 | zuzana
Herečka

Datum narození:28.04.1981

Místo narození:Pomona, California, USA
Znamení:Býk

Životopis:
Když byla Jessica Alba malá, přestěhovali se s rodinou do Biloxi, ve státě Mississippi. O tři roky později se znovu přestěhovali do Del Rio v Texasu. Ale nakonec se usadili v Californii, když bylo Jessice 9 let. Již od svých 5 let snila, že se jednou stane herečkou. První lekci herectví měla ve svých 12 letech a o devět měsíců později podepsala smlouvu s agentem.
Filmovým debutem pro ni byla Hollywoodská komedie "Camp Nowhere" (1993). Jessica Alba měla smlouvu původně jen na krátkou dobu, ale smlouva se jí prodloužila jelikož jeden z hlavních herců odmítnul hrát. Právě její vlasy jí daly osobitou originalitu pro tuto roli. Po filmu "Camp Nowhere" se Jessica objevila ve dvou reklamách pro Nintendo a J.C Penny.
V roce 1994 se jí podařilo prorazit do televize v populárním komediálním seriálu "The Hidden World of Alex Mac". Ve stejnou dobu získala roli Maye v seriálu "Flipper", tento seriál se natáčel od roku 1995 do roku 1997. Díky úspěchu v tomto seriálu získala roli mladé Evy ve filmu "Venus Rising" a také roli Marie v seriálu "Chicago Hope".
Později v roce 1997 se objevila v "Dini Petty Show" (kanadská talk show), kde mluvila o své předchozí práci herečky. V roce 1998 se Jessica objevila v "Brooklyn South", jako Mellisa a o několik měsíců později si zahrála ve dvou epizodách seriálu "Beverly Hills 90210", jako Leanne. Také si zahrála v epizodě "Love Boat: The next Wave". Později si také zahrála ve filmu "P.U.N.K.S". Opravdově známou a slavnou se stala v roce 1999. Začala se objevovat v ohromném množství časopisů. Zahrála si vedlejší roli ve filmu Nepolíbená "Never Been Kissed", po boku Drew Barrymore a Leelee Sobieski. O měsíc později dostala velkou roli v komediálním hororovém filmu Ruka zabiják "Idle Hands", kde pravá ruka hlavního hrdiny Devona Sawa, má vražedné úmysly a doslova touží po krvi. Po zveřejnění těchto dvou filmů obdržela roli Chloe ve filmu "Paranoid".
V roce 2000 byla vybrána na hlavní roli ve sci-fi filmu Temný anděl "Dark Angel" (produkce James Cameron a Charles H. Eglee). Televizní seriál Temný anděl je jeden z nejvíce sledovaných na Fox TV, se sledovaností v průměru 10,4 milionů diváků na jednu epizodu. O rok později se objevila v "Entertainment Teen Edition". Brzy poté nafotila snímky pro únorové číslo (2/2001) časopisu "People Magazine" s Michaelem Weatherlyem.
Od té doby se o ni zase začaly velice zajímat spousty časopisů. Navštívila spousty televizních show: "Rosie O'Donnell Show", "TRL", "Late Night" s Conanen O' Brianem a v "Daly Show" s Jon Stewart. Kromě toho v roce 2001 byla nominována na nejlepšího herce "People's Choice Awards". Dále byla také nominovaná na cenu Zlatý Glóbus. V květnu 2001 se Jessica Alba zasnoubila s Michaelem Weatherlyem, se kterým hrála ve filmu Temný anděl. Svůj významný herecký debut předvedla Jessica Alba ve snímku z roku 2003 - Honey (r. Bille Woodruff), kde si zahrála choreografku.
V roce 2005 si zahrála v akčním komiksu Fantastická čtyřka (The Fantastic Four, 2005, r. Tim Story) a v akčním filmu Into the Blue (2005, r. John Stockwell). Ve stejném roce se také objevila v roli Nancy Callahanové ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Nancy Callahanová je dnes miláček Sin City. Můžeme ji vidět ve dvou podobách. Jednou je jedenáctiletou holčičkou v obrovském nebezpečí, kterou hraje Makenzie Vega. A pak je půvabnou devatenáctiletou exotickou tanečnicí, která je jako světlo v temnotě města s telěm Jessicy Alby. Jessicu život a chování Nancy okamžitě zaujaly. Její příběh je nádherný a romantický. Nancy je v Sin City jedinou osobou, která je plná nadějí…
Filmografie:
2008 Oko (Eye, The) ...Allison
2007 Fantastická čtyřka a Silver Surfer (Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer) ...Susan Storm/Invisible Woman
2007 Sin City 2 ...Nancy Callahan
2007 Bill ...Lucy
2007 Zbouchnutá (Knocked Up) ...sama sebe
2007 Ten, The ...Liz
2006 63rd Annual Golden Globe Awards, The ...Presenter
2005 Sin City - město hříchu (Sin City) ...Nancy Callahan
2005 Fantastická čtyřka (Fantastic Four) ...Susan Storm
2005 Do hlubiny (Into the Blue) ...Sam
2003 Se slovníkem v posteli (The Sleeping Dictionary) ...Selima
2003 Honey (Honey) ...Honey Daniels
2000 Černý anděl (Dark Angel) ...Max Guevera / ...
2000 Paranoia (Paranoid) ...Chloe
1999 Ruka zabiják (Idle Hands) ...Molly
1999 P.U.N.K.S. ...Samantha Swoboda
1999 Nepolíbená (Never Been Kissed) ...Kirsten Liosis
1996 Too Soon for Jeff ...Christy
1995 Venus Rising ...Young Eve
1994 Camp Nowhere ...Gail
1990 Beverly Hills, 90210 (Beverly Hills, 90210) ...Leanne

Kontakt:
Jessica Alba
5800 Sunset Blvd
TEC Bldg, 3rd Fl
Los Angeles, CA 90028
USA
Jess a bříško+přítel:o)

Charlize Theron

28. prosince 2007 v 0:40 | zuzana
Herečka, Modelka

Datum narození:07.08.1975

Místo narození:Benoni, South Africa
Znamení:Lev
Životopis:Charlize byla jediné dítě otce Charlese a matky Gerdy Theron. Její otec vlastnil farmu a firmu na stavbu silnic. V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a velmi rychle aspirovala stát se profesionální baletní tanečnicí. Brzy mohla realizovat svůj sen, když začala profesionálně tancovat v Jonannesburgu právě několik let poté co začala s baletem.

V roce 1991 tragická událost postihla její život. Když její otec fyzicky napadl matku a matka jej v obraně zastřelila. Nedlouho poté ve svých 16-ti letech začala modelingovou kariéru v Milanu. Unavená Charlize z modelingu se nakonec vrátila k své původní lásce k tanci. Proto se rozhodla odjet do New Yorku tancovat pro Joffrey Ballet. Neoficiálně se říká, že ukončila kariéru baletní tanečnice kvůli poranění kolena v 18 letech. Na doporučení matky se přesunula do Los Angeles, kde pokoušela štěstí s hereckou kariérou.

Po dlouhé době marné snahy jí osud přivedl k zajímavé situaci: Jako v nějaké pohádce byla Charlize objevena agentem, když zápasila s bankovním úředníkem na Hollywood Boulevard. Osmnáctiletá a strádající Charlize se údajně dostala do sporu poté co jí úředník odmítl vydat peníze za stvrzenku. Její citový výbuch zachytil agentovu pozornost a o osm měsíců později získala první práci jako herečka. Od té doby se stala jednou z nejrychleji stoupající hvězdou v Hollywoodu, za což vděčí kombinaci talentu a přirozené krátce.

Získala drobnou roli v roce 1994 "Children of the Corn III", Charlize získala uznání za film "Two Days in the Valley" (1996). Film nebyl obzvlášť úspěšný, ale poskytnul Charlize tolik potřebnou kladnou kritiku. Tento snímek pro ni byl odrazovým můstkem pro její první hlavní roli jako žena Keanu Revese v roli Ďáblův advokát "The Devil's Advocate" (1997), film měl jen malou filmovou kritiku.

Jejím dalším projektem byl snímek z roku 1997 "Trial and Error" a následný snímek "Mighty Joe Young" z roku 1998. Theronin vzestup potvrdila role ve filmu Woodyho Allena "Celebrity" (1998). Její neutuchající způsob provedení vzrušené supermodelky byl nezapomenutelný.

V roce 1999 se objevila v květnovém vydání časopisu Playboy. Casopis People magazine ji v roce 2000 zvolil jako jednu z padesáti nejkrásnějších žen světa. Od září 2000 začala randit s Georgem Clooneyem měsíc později začala randit s Stephanem Jenkinsem, hlavním zpěvákem skupiny Third Eye Blind.


Kontakt:
C/O United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd. Suite 500
Beverly Hills, CA 90212
USA

Filmografie
2008 - Hancock role: Mary Embrey
2008 - Opravdový život (Sleepwalking) role: Joleen
2007 - V údolí Elah (In the Valley of Elah) role: Det. Emily Sanders
2005 - Aeon Flux role: Æon Flux
2004 - Hlava v oblacích (Head in the Clouds) role: Gilda Bessé
2004 - Život a smrt Petera Sellerse (Life and Death of Peter Sellers, The) role: Britt Ekland
2003 - Job (Job, The) role: Stella Bridger
2003 - Zrůda (Monster) role: Aileen
2003 - Loupež po italsku (The Italian Job) role: Stella Bridger
2002 - V pasti (Trapped) role: Karen Jennings
2002 - Probuzení v Reno (Waking Up in Reno) role: Candy Kirkendall
2001 - 15 minut (15 Minutes) role: Rose Hearn
2001 - Listopadová romance (Sweet November) role: Sara Deever
2001 - Prokletí žlutozeleného škorpióna (The Curse of the Jade Scorpion) role: Laura Kensington
2000 - Ten nejlepší (Men of Honor) role: Gwen Sunday
2000 - Falešná hra (Reindeer Games) role: Ashley
2000 - Legenda o slavném návratu (The Legend of Bagger Vance) role: Adele Invergordon
1999 - Astronautova žena (Astronaut's Wife, The) role: Jillian Armacost
1999 - Pravidla moštárny (Cider House Rules, The) role: Candy Kendall
1999 - Astronautova žena (The Astronaut s Wife) role: Jillian Armacost
1998 - Celebrity role: Supermodel
1998 - Velký Joe (Mighty Joe Young) role: Jill Young
1997 - Ďáblův advokát (Devil's Advocate) role: Mary Ann Lomax
1996 - Drsný a drsnější (2 Days in the Valley) role: Helga Svelgen
1996 - To je náš hit! (That Thing You Do!) role: Tina
1995 - Kukuřičné děti III (Children of the Corn III) role: Young Woman


Scarlett Johansson

28. prosince 2007 v 0:40 | zuzana
Herečka

Datum narození:22.11.1984

Místo narození:New York, USA
Znamení:Štír
Životopis:
Scarlett Johansson poprvé dosáhla světového uznání za své ztvárnění Grace McLean, dospívající dívku traumatizovanou po pádu z koně v The Horse Wisperer v režii Roberta Redforda. Později její ztvárnění Rebeccy v Ghost World režiséra Terry Zwiggoffa (spolu s Thorou Birch) ji vyneslo cenu The Toronto Film Critics Asociation za nejlepší výkon ve vedlejší roli.
Roku 2004 si zahrála ve filmu Perfect Score režiséra Briana Robinse (s Erikou Christensen) a o rok dříve ve snímku Girl with a Pearl Earring režiséra Petera Webera ( kde hrála Griet, objekt slavné Vermeerovy malby, jako partnerka Colina Firtha v roli Vermeera.)
Rodilá Newyorčanka Scarlett Johansson začala svou profesionální hereckou dráhu ve věku osmi let v off-Broadway představení Sophistry ve společnosti New York Playwright Horizons.
Její zlomová filmová role jako Manny v Manny & Lo režisérky Lisy Krueger, který měl velký úspěch u kritiky, jí vynesla nominaci na cenu Indipendent Spirit Award za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.
Scarlett již získala několik nominací na Zlatý globus, např. v roce 2005 za nezávislý snímek s Johnem Travoltou A Love Song for Bobby Long. Předchozí byly za Dívku s perlu, Ztraceno v překladu. Za oba tyto snímky získala nominace i na televizní cenu BAFTA a za Ztraceno v překladu jí byla v kategorii Nejlepší herečka udělena cena na MFF Benátky. V roce 2004 se po boku Dennise Quaida a Tophera Grace objevila v dramatu V dobré společnosti . Dále je k vidění ve filmu Woodyho Allena s názvem Match Point, který měl premiéru na MFF Cannes 2005. Po boku Joshe Hartnetta se představila v thrilleru Briana De Palmy Black Dahlia (2005).
Roku 2005 se objevila jako Jordan Two-Delata ve scifi thrilleru režiséra Michaela Baye, Ostrov. Příběh se odehrává v polovině 21. století ve střeženém obytném komplexu. Jednou za čas probíhá loterie, jejiž vítěz dostane možnost jet na "Ostrov", místo, o němž se tvrdí, že je to poslední neznečištěné prostředí na celé zemi. O cestě na "Ostrov" sní také Lincoln Six-Echo (Ewan McGregor) spolu se svou známou Jordan Two-Deltou. Jenže než se Lincoln na toto blažené místo dostane, zjistí skutečnosti, které celou jeho dosavadní existenci obrátí vzhůru nohama: má totiž větší cenu mrtvý, než živý. Spolu s Jordan se Lincoln rozhodne udělat krok do neznáma - utéct do vnějšího světa "za zdí", se kterým ještě nemají žádnou osobní zkušenost.
K jejím dalším filmům, v nichž hrála, patří North režiséra Roba Reinera, Just Cause (jako dcera Seane Conneryho) v režii Arneho Glimchera, If Lucy Fell v režii Erica Schaeffera, Sám Doma 3 v režii Raji Gosnell, An American Rhapsody - autobiografie v režii Evy Gardos, The Man Who Wasn`t There spolu s Billym Bobem Thorntonem v režii Joela a Ethana Coensových a Eight Legged Freaks v režii Elloryho Elkayema.Filmografie
2007 - Holka na hlídání (Nanny Diaries, The) role: Annie Braddock
2006 - Černá Dahlia (Black Dahlia, The) role: Kay Lake
2006 - Dokonalý trik (Prestige, The) role: Olivia Wenscombe
2006 - Sólokapr (Scoop) role: Sondra Pransky
2005 - Ostrov (Island, The) role: Jordan 2 Delta / Sarah Jordan
2005 - Match Point - Hra osudu (Match Point) role: Nola Rice
2004 - Vějíř lady Windermerové (Good Woman, A) role: Meg Windermere
2004 - Píseň lásky samotářky (Love Song for Bobby Long, A) role: Pursy Will
2004 - Spongebob v kalhotách (SpongeBob SquarePants Movie, The) role: Mindy
2004 - Perfektní skóre (The Perfect Score) role: Francesca Curtis
2003 - Ztraceno v překladu (Lost in translation) role: Charlotte
2003 - Dívka s perlou (The Girl With Pearl Earring) role: Griet
2002 - Pavoučí teror (Eight Legged Freaks) role: Ashley Parker
2001 - Americká rapsodie (American Rhapsody, An) role: Zsuzsi / Suzanne Sandor
2001 - Přízračný svět (Ghost World) role: Rebecca
1998 - Zaříkávač koní (The Horse Whisperer) role: Grace MacLean
1997 - Sám doma 3 (Home Alone 3) role: Molly
1996 - Ztraceni na Manhattanu (If Lucy Fell) role: Emily
1996 - Manny & Lo role: Amanda
1995 - Vražedné alibi (Just Cause) role: Kate Armstrong

Renée Zellweger

28. prosince 2007 v 0:39 | zuzana
Herečka

Datum narození:25.04.1969

Místo narození:Katy, Texas, USA
Znamení:Býk
Životopis:
Renee Zellweger je dcerou švýcarského inženýra a norské ošetřovatelky. Při studiu na University of Texas v Austinu se dostala k herectví, které se pro ni nakonec stalo prioritou. Nejprve si zahrála v několika reklamách a v menších filmových rolích. První výraznější roli získala ve filmu Bolestná realita "Reality Bites" (1993), kde si hlavní roli zahrála Winona Ryderová.
Následovala další významná a úspěšná role v thrilleru Láska a pětačtyřicítka "Love and a .45" (1994). Film měl svoji premiéru na nesoutěžním mezinárodního filmového festivalu v Torontu, kde se setkal s příznivým ohlasem. Renée byla za svůj výkon nominována na Independent Spirit Award (Cena nezávislého ducha), nejvyšší možné ocenění americké nezávislé scény. Po úspěchu tohoto filmu se přestěhovala do Los Angeles, aby se tam mohla více věnovat práci herečky.
Renée si v začátcích filmové kariéry zahrála hlavní roli v hororu Masakr v Texasu "The Return of the Texas Chainsaw Massacre" (1994). Další cenu za ženský herecký výkon Independent Spirit Award získala na MFF v Mar del Plata za roli v dramatu Celý širý svět "The Whole Wide World" (1996). Stejný rok přichází velký zlom v její kariéře, když se objevila po boku Toma Cruise ve filmu "Jerry Maguire" (1996). Díky finančnímu úspěchu a pozitivní filmové kritice se z ní stala jedna z nejnovějších žhavých Hollywoodských hvězd.
Své úspěchy potvrdila v nezávislém kriminálním dramatu Lhář "Deceiver" (1997). Film se stal úspěšným a na Mezinárodním festivalu kriminálních filmů ve francouzském Cognacu získal Zvláštní cenu poroty a na MFF ve Stockholmu cenu za scénář a kameru. Dalším nezávislým filmem bylo drama Dražší než rubíny "A Price Above Rubies" (1998).
Filmovou dceru Ellen ztvárnila herečce Meryl Streepové v dalším dramatu Jediná správná věc "One True Thing" (1998). To, že Renée dokáže dobře hrát i v komediích předvedla ve dvou snímcích Ženich na útěku "The Bachelor" (1999) s Chrisem O Donnellem a Já, mé druhé já a Irena "Me, Myself & Irene" (2000) s Jimem Carreyem.
Za roli v černé komedii Sestřička Betty "Nurse Betty", kde si zahrála s Morganem Freemanem a Chrisem Rockem získala ocenění Zlatý glóbus. Betty se stane svědkem vraždy svého manžela a utrpí těžký šok. V amnézii si představuje, že hrdina dr. David Ravell ze seriálu z lékařského prostředí býval jejím snoubencem a vydává se za ním do Los Angeles.
Své postavení nové Hollywoodské celebrity potvrzuje v roli kvůli níž musela ztloustnout ve filmu Deník Bridget Jonesové "Bridget Jones's Diary" (2001), v němž si zahrála spolu s Hughem Grantem. S Michelle Pfeifferovou si zahrála v dramatu Bílý oleandr "White Oleander" (2002).
Druhé ocenění Zlatý glóbus a cenu SAG získává za roli ve veleúspěšném muzikálu "Chicago" (2002), který získal 6 Oscarů. V muzikálu se objeví po boku hvězd jako je Catherine Zeta-Jonesová a Richard Gere.
V roce 2003 získala Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za film Anthonyho Minghelly Návrat do Cold Mountain. Do své nejslavnější role se vrátila roku 2004 v druhém pokračování filmu Deník Bridget Jonesové s názvem Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. S Ewanem McGregorem si zahrála v komedii Kašlu na Lásku (2003), jejiž příběh spadá do období 50. a 60. let a svůj hlas propůjčila jedné z postav animovaného filmu Příběh žraloka.
Renée Zellweger se objevila v roli oddané manželky James J. Braddocka (Russell Crowe), boxera, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu ve filmu režiséra Rona Howarda, Těžká váha (2005).Filmografie
2008 - Tvrdé palice (Leatherheads) role: Lexie Littleton
2007 - Pan Včelka (Bee Movie) role: Vanessa Bloome
2006 - Miss Potter role: Beatrix Potter
2005 - Těžká váha (Cinderella Man, The) role: Mae Braddock
2004 - Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (Bridget Jones: The Edge of Reason) role: Bridget Jones
2004 - Příběh žraloka (Shark Tale) role: Angie
2003 - Návrat do Cold Mountain (Cold Mountain) role: Ruby Thewes
2003 - Kašlu na lásku (Down with love) role: Barbara Novak
2002 - Chicago role: Roxie Hart
2002 - Bílý oleandr (White Oleander) role: Claire Richards
2001 - Deník Bridget Jonesové (Bridget Jones's Diary) role: Bridget Jones
2000 - Já, mé druhé já a Irena (Me, Myself and Irene) role: Irene P. Waters
2000 - Sestřička Betty (Nurse Betty) role: Betty Sizemore
1998 - Jediná správná věc (One True Thing) role: Ellen Gulden
1997 - Lhář (Deceiver) role: Elizabeth
1996 - Jerry Maguire role: Dorothy Boyd
1995 - Low Life, The role: Poet
1994 - Bolestná realita (Reality Bites) role: Tami

Lucy Liu

28. prosince 2007 v 0:38 | zuzana
Herečka

Datum narození:02.12.1968

Místo narození:Queens, New York, USA
Znamení:Střelec
Životopis:
Lucy se narodila čínským rodičům, kteří imigrovali do USA z mainlandské číny. Lucy vyrůstala mluvíc dvěma jazyky anglicky a mandarínskou čínštinou. Poté co dokončila střední školu Brooklyn's Stuyvesant, začala studovat na University of Michigan asijské jazyky a kultury, kde také začala studovat herectví, tanec a zpěv. Její první práce pro film byla role číšnice v seriálu "Beverly Hills 90210". Následovalo více větších rolí v několika televizních show, jako role v televizním seriálu "Pearl."
Její největší průlom přišel v roce 1998, když dostala roli Ling Woo v seriálu "Ally McBeal". Nejprve se zůčastnila konkurzu pro roli Nelle Porter do které nakonec obsadili australskou herečku Portia DeRossi. Lucy na producenta Davida E. Kelleyho udělala takový dojem, že speciálně pro ni vytvořil roli Ling Woo. Postava byla zpočátku údajně vytvořena jen na několik dílů, ale její postava byla natolik populární, že se stala pravidelným hereckým členem v tomto seriálu.
Lucy byla vybrána časopisem "Entertainment Weekly" jako jedna z nejvíce sexy žen na televizní obrazovce. K jejím televizním rolím patří ER (srdečný příběh mladé matky jejíž dítě zemře na AIDS), " High Incident," "NYPD Blue," "L.A. Law," THE X-FILES a "Pearl". Ve filmu "Payback" si zahrála po boku Mela Gibsona a film "True Crime" zase režíroval Clint Eastwood (oba 1999).
Ve stejný rok si zahrála také ve významné roli ve filmu "Play It to the Bone". O rok později si zahrála v historické bojové komedii po boku Jackieho Chana ve filmu "Shanghai Noon", kde si zahrála unesenou princeznu, jejíž otec byl císař. V roce 2000 si také zahrála pravděpodobně v její nejvýznamnější roli po boku Drew Barrymore a Cameron Diaz ve filmu Charlieho Andílci "Charlie's Angels".


Filmografie
2008 - Kung Fu Panda role: Viper
2008 - Pilot role: Mia Mason
2007 - Krycí jméno: Čistič (Code Name: The Cleaner) role: Gina
2007 - Dirty Sexy Money role: Nola Lyons
2006 - Nabít a zabít (Lucky Number Slevin) role: Lindsey
2006 - Ugly Betty role: Grace Chin
2005 - Domino role: Taryn Miles
2004 - Kill Bill 2 (Kill Bill: Volume 2) role: O-Ren Ishii
2004 - Maya & Miguel role: Maggie Lee
2004 - Legenda o Mulan 2 (Mulan 2) role: Mei
2003 - Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle) role: Alex Munday
2003 - Kill Bill (Kill Bill: Vol. 1) role: O-Ren Ishii
2002 - Tělo na tělo (Ballistic: Ecks vs. Sever) role: Agent Sever
2002 - Chicago role: Kitty Baxter
2001 - Hotel role: Kawika
2000 - Charlieho andílci (Charlie's Angels) role: Alex Munday
2000 - Tenkrát na východě (Shanghai Noon) role: Princess Pei Pei
1999 - Futurama (TV seriál) (Futurama) role: sama sebe
1999 - Sexuální praktiky pozemšťanů (Mating Habits of the Earthbound Human, The) role: The Female's Friend (Lydia)
1999 - Odplata (Payback) role: Pearl
1999 - Boxeři (Play It to the Bone) role: Lia
1999 - Pravda zabíjí (True Crime) role: Toy Shop Girl
1997 - Ally McBealová (Ally McBeal) role: Ling Woo
1997 - Za branami pekla (Gridlock'd) role: Cee-Cee
1996 - High Incident role: důstojník Whin
1996 - Jerry Maguire role: Former Girlfriend

Kontakt:
C/O Ally McBeal Manhattan Beach Studios
1600 Rosecrans Ave
Building 4A, 3rd Floor
Manhattan Beach, CA 90266
USA


Halle Berry

28. prosince 2007 v 0:38 | zuzana
Herečka, Modelka

Datum narození:14.08.1968

Místo narození:Cleveland, Ohio, USA
Znamení:Lev
Životopis:
Halle Berry má silnou cukrovku, na jedno ucho skoro neslyší a po autonehodě jí čelo ozdobilo dvacet stehů. I přes tyto handicapy se módní časopisy mohou přetrhnout, aby jim pózovala na titulní straně.
Jako malou ji od sebe odstrkovali bílé i černé děti. Její otec byl černoch a matka běloška. Její otec Jerome opustil rodinu, když byly Halle Berry 4 roky, takže ji a starší sestru Heidi vychovávala matka Judy, zdravotní sestra. Otec byl alkoholik, který často fyzicky napadal její mámu. Když jí bylo 8, na rok se vrátil. Nejdříve bydleli v černošské čtvrti, ale když ji bylo 10 přestěhovali se do bělošské čtvrti.
Na střední škole se stala vydavatelkou školních novin, roztleskávačkou a školní miss. V sedmnácti se stala Miss Teen All America, o rok později Miss státu Ohio a vicemiss USA. Přes její skvělé výsledky ve škole, dala přednost kariéře modelky.
Nejprve odjela do Chicaga, kde začala fotit pro jeden magazín. Mnohem více než focení ji lákalo herectví, které začala studovat. Poprvé si zahrála ve filmu Horečka džungle "Jungle Fever" (1991), kde se proslavila jako Viviant, žena závislá na heroinu. Její výkon všechny ohromil. Další snímek byl Flinstoneovi "The Flintstones" (1994), kde si zahrála pravěkou sekretářku.
V roce 1993 si vzala baseballového hráče Davida Justiceho, ale dlouho jim to nevydrželo a po třech letech se rozvedli. Tento rozvod těžce nesla, proto se více věnovala filmům a dala se na charitu. Při natáčení dalšího filmu se složila a zjistilo se, že trpí silnou cukrovkou. Ve filmu Boeing 747 v ohrožení "Executive Decision" si zahraje s Kurtem Russellem odvážnou letušku letadla, které unesli teroristi.
Obrovský úspěch Halle Berry přinesl televizní životopisný film Černá Carmen Dorothy Dandridge "Introducing Dorothy Dandridge" (1999). Zahrála si v něm hlavní roli, nadanou filmovou hvězdu padesátých let, která se jako první černoška v Americe pokusila výrazněji prosadit ve filmu, ale tvrdě narazila na rasizmus.
V roce 1999 si vzala soulového zpěváka Erica Benéta. Sňatkem s ním získala i devítiletou dceru, kterou má Benét z předchozího manželství.
V roce 2000 Halle zavinila autohavárii a zraněná odtamtud odjela. Při nehodě kterou způsobila tím, že projela na červenou, si roztrhla kůži na čele, kterou jí museli zašít dvaceti stehy. Halle sice vše v nemocnici ohlásila, ale i tak byla odsouzena ke třem letům podmíněně, pokutě 13 000 USD a ke dvěma stům hodin veřejně prospěšných prací.
V akčním sci-fi X-Men (2000), si zahrála mutantku Storm. O rok později si zahrála po boku Johna Travolty v akčním filmu Operace: Hacker "Swordfish". Posledním velkým hitem je další pokračování akčního filmu Jamese Bonda Dnes neumírej "Die Another Day" (2002) s Piercem Brosnanem v hlavní mužské roli.Filmografie:
2007 Neznámý svůdce (Perfect Stranger) role: Rowena Price
2006 X-Men: Poslední vzdor (X-Men: The Last Stand) role: Ororo Munroe / Storm
2005 Robots (hlas) - Cappy
2004 The Guide - Jane Whitefield
2004 The Set-Up
2004 Nappily Ever After - Venus Johnson
2004 Catwoman /Catwoman/ - Patience Price
2003 Gothika /Gothika/ - Miranda Grey
2003 MTV Europe Music Awards 2003 (TV) - Jinx
2003 X - Men 2 /X-Men 2/ - Ororo Monroe
2002 Dnes neumírej /Die Another Day/ - Jinx
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka
2002 The Orange British Academy Film Awards (TV) - sama sebe
2001 The Making of 'Swordfish' (TV) - sama sebe
2001 Ples příšer /Monster's Ball/ - Leticia Musgrove
2001 Concert for New York City (TV) - sama sebe
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sama sebe
2001 Operace: Hacker /Swordfish/ - Ginger Knowles
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) - konferenciérka
2001 32nd NAACP Image Awards (TV) - sama sebe
2000 2000 MTV Movie Awards (TV) - konferenciérka
2000 X-Men /X-Men/ - Storm/Ororo Munroe
2000 31st NAACP Image Awards (TV) - sama sebe
1999 The 51st Annual Primetime Emmy Awards (TV) - sama sebe
1999 The Kennedy Center Honors (TV) - sama sebe
1999 Černá Carmen Dorothy Dandridge /Introducing Dorothy Dandridge/ (TV, hlavní
producentka) - Dorothy Dandridge
1998 Intimate Portrait: Halle Berry (TV) - sama sebe
1998 Welcome to Hollywood - sama sebe
1998 Proč se blázni zamilují /Why Do Fools Fall In Love/ - Zola Taylor


Kontakt:
C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd
Beverly Hills, CA 90212
USA


Katherine Marie Heigl

28. prosince 2007 v 0:37 | zuzana
Herečka

Datum narození:24.11.1978

Místo narození:New Canaan, Connecticut, USA
Znamení:Střelec
Životopis:
Katherine se narodila rodičům Nancy a Paulovi. Po krátké době se celá rodina přestěhovala do Nové Kanady v Connecticutu, kde Katherine strávila podstatnou část svého dětství. Vyrůstala jako nejmladší ze tří dětí, měla dva starší sourozence Johna a Meg. Bohužel její starší bratr tragicky zemřel, když byla ještě malá.
Katherine se poprvé dostala do středu pozornosti jako dětská modelka. Teta, která navštěvovala jejich rodinu v Nové Kanadě, udělala několik fotografií Katheriny, tehdy ve věku devíti let. Nafotila sérii reklamních póz na reklamu produktu péči o vlasy, který si vymyslela. Poté co se vrátila do New Yorku se souhlasem Katherininých rodičů poslala fotky do několika modelingových agentur. Během několika týdnů Katherine začala pracovat pro renomovanou mezinárodní modelingovou agenturu Wilhelmina.
Téměř okamžitě nafotila svůj první inzerát pro jeden časopis a brzy následovala s úvodní televizní vystoupení v celostátní reklamě na cereálie od Cheerios. Následovalo několik reklam a modelingových prací pro Sears a Lord & Taylor. Prvním filmovým debutem byl film "That Night" (1992), kde hrála Juliette Lewis a C. Thomas Howell. To bylo v té době, kdy zjistila, že má raději hraní než modeling.
V roce 1993 se objevila ve filmu Stevena Soderberghse kritikou vychvalovaný "King Of The Hill", předtím než získala svoji první hlavní roli vzpurného teenagera po boku Gerarda Depardiea ve filmu Můj táta hrdina "My Father The Hero" (1994). Během té doby pokračovala ve studiu na střední škole New Canaan High School. Balancovala mezi studiem a prácí herečky a modelky, kterou se zavázala dělat během prázdnin, víkendů a dnů volna.
V roce 1995 si zahrála roli Sarah Ryback v akčním filmu Přepadení 2: Temné území "Under Siege 2: Dark Territory" se Stevenem Seagalem. Katherine se tehdy začala více soustředit na herectví, ačkoliv ještě pracovala v modelingu a pravidelně se objevovala v několika časopisech.
Předtím než získala hlavní roli v Diesnyho komedii "Wish Upon A Star" (1996), vystoupila v televizních show "The Tonight Show" a "Late Night"s Conanem O'Brienem .To bylo během roku 1996, když se její rodiče rozvedli. Poté dokončila studium a v roce 1997 se přestěhovala s mámou do čtyř pokojového domu v Malibu Canyon v Los Angeles.
Během roku 1997 si zahrála ve filmu "Stand-ins" a Princeznu Ilene ve filmu "Prince Valiant". Katherine také pronikla do televize, kde hrála spolu s Petrem Fonda v přepracované Shakespearové hře "The Tempest" (1998) na téma Americké občanské války.
Ve filmech "Bug Buster" (1998) a "Bride of Chucky" (1998) se Katherine odvážila proniknout do hororového žánru. Nicméně ihned poté vrátila svou pozornost zpět do televize prací na seriálu "Roswell" (1999), kde si zahrála Isabelu Evans. Scifi seriál o skupině návštěvník z jiné planety, kteří žijí v Roswellu v Novém Mexiku. Díky této roli se zanedlouho objevila v několika časopisech jako jsou TV Guide a Maxim. Také poskytla rozhovor pro "Later with Cynthia Garrett" a "The Craig Kilborn Show". Její popularita v seriálu "Roswell" stále rostla, díky čemuž dostala smlouvu na další sezónu.
Katherine také dokončila práci na nezávislém filmu "100 Girls" (2000), ve kterém si zahrála Arlene. Tento film byl natočen v několika Evropských zemích a převážně v Jižní Americe. Mezi natáčením dalších dílů v seriálu "Roswell", Katherine našla čas na roli v dalším hororovém celovečerním filmu "Valentine", kde hráli také David Boreanaz a Denise Richards. Film je na základě románu Toma Sevageho z roku 1996.
Filmografie:
2008 27 šatů (27 Dresses) role: Jane Nichols
2007 Zbouchnutá (Knocked Up) role: Alison Scott
2005 Bláznivá olympiáda (Ringer, The) role: Lynn Sheridan
2003 Love Comes Softly (TV) - Marty Claridge
2003 Romy and Michele: Behind the Velvet Rope (TV) - Romy White
2002 Descendant - Ann Hedgrow
2001 Valentine /Valentine/ - Shelley Fisher
2000 100 Girls - Arlene
1999 The Late Late Show with Craig Kilborn (TV show) v epizodě: "None"
1999 Roswell (TV seriál) - Isabel Evans
1999 Crossing Over with John Edward (TV seriál)
1998 The Tempest (TV) - Miranda Prosper
1998 Bug Buster - Shannon Griffin
1998 Bride of Chucky - Jade
1997 Stand-ins - Taffy-Rita
1997 Prince Valiant - Princezna Ilene
1996 Wish Upon a Star - Alexia Wheaton
1995 Přepadení 2: Temné území /Under Siege 2: Dark Territory/ - Sarah Ryback
1994 Můj táta hrdina /My Father the Hero/ - Nicole
1993 King of the Hill - Christina Sebastian
1992 That Night - Kathryn

Mena Suvari

28. prosince 2007 v 0:37 | zuzana
Herečka

Datum narození:09.02.1979

Místo narození:Newport, Rhode Island, USA
Znamení:Vodnář


Životopis:
Mena se narodila jako nejmladší dítě ze čtyř vysloužilému psychiatrovi Andovi a zdravotní sestře Candice, její sourozenci jsou tři bratři pracující v armádě. Nejprve začínala kariérou modelky, když trošku zalhala o svém věku (ve dvanácti tvrdila, že jí je třináct), což jí pomohlo podepsat smlouvu na pět let s modelingovou agenturou.
V průběhu studia střední školy balancovala mezi modeligem a učením, ale nakonec školu úspěšně dokončila a přestěhovala se s rodiči do Los Angeles. Předtím než pronikla v Hollywoodu, se Mena objevila v mnoha úspěšných televizních show. Získala dvě různé role v televizním seriálu "Boy Meets World" (1995, 1996) a dalším role v televizních seriálech z nemocničního prostředí "ER" a "Chicago Hope", kde si zahrála dospívající dívku nakaženou virem HIV.
V první výraznější roli si zahrála ve filmu "Nowhere" spolu s Denise Richards. Její další role Coty Pierce, objekt sériového vraha v thrilleru Sběratel polibků "Kiss the Girls" (1997), kde si zahrála po boku Ashley Judd a Morgana Freemana.
Podruhé Mena zazářila ve filmu Carrie 2: Zuřivost "The Rage: Carrie 2" rolí Lisy Parkerové. Opravdovou bombou v její kariéře se stala role Heather v kultovním filmu teenagerů Prci, prci, prcičky "American Pie" (1999), díky němuž se ona i její spoluherečka Shannon Elizabeth stali velmi populární.
Z nevinné mladé dívky se stala divoká žena Angela v Americké kráse "American Beauty" (1993), ve filmu , který získal Oskara prokázala své všestranné herecké schopnosti. Přestože Mena nebyla nominovaná na Oskara, získala nominaci britské akademie pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.
Mena se také vrátila do dob své působnosti modelky a pokryla mnoho stránek několika časopisů, včetně Cosmopolitanu a Vanaty Fair. Ve filmu Křupan "Loser" (2000) se opět objevila po boku spoluherce z Prci, prci, prcičky Jasona Biggse, v "Sugar and Spice" (2001) si opět zahrála roztleskávačku na střední škole.
Mena se vdala za staršího 38letého kameramana Roberta Brinkmanna. Zajímavé na tom je, že věkový rozdíl jejích rodičů je 24 let.
Filmografie
2006 - Warholka (Factory Girl) role: Richie Berlin
2005 - Domino role: Kimmie
2005 - Portrét šílenství (Edmond) role: Whore
2005 - Final Fantasy VII (video film) (Final Fantasy VII: Advent Children) role: Aerith Gainsborough
2005 - Co je šeptem ... (Rumor Has It...) role: Annie Huttinger
2004 - Terror Starts at Home role: Edie
2004 - The Dare role: Edie
2004 - Trauma role: Charlotte
2002 - Šňup (Spun) role: Cookie
2001 - Prci, prci, prcičky 2 (American Pie 2) role: Heather
2001 - Odpočívej v pokoji (Six Feet Under) role: Edie
2001 - Odpočívej v pokoji (Six Feet Under) role: Edie
2001 - Mušketýr (The Musketeer) role: Francesca Bonacieux
2000 - Křupan (Loser) role: Dora Diamond
1999 - Americká krása (American Beauty) role: Angela Hayes
1999 - Prci, prci, prcičky (American Pie) role: Heather
1999 - Atomový vlak (Atomic Train) role: Grace Seger
1999 - The Rage: Carrie 2 role: Lisa Parker
1998 - Brloh v Beverly Hills (Slums of Beverly Hills) role: Rachel Hoffman
1997 - Sběratel polibků (Kiss the girl) role: Coty Pierce
1997 - Zkurvená nuda (Nowhere) role: Zoe
1996 - High Incident role: Jill Marsh


Kontakt:
C/O Gersh Agency
232 North Canon Drive
Beverly Hills, CA 90212
USA

Milla Jovovich

28. prosince 2007 v 0:36 | zuzana
Modelka, Herečka, Zpěvačka

Datum narození:17.12.1975

Místo narození:Kiev, Ukraina
Znamení:Střelec
Životopis:
Milla Jovovich se narodila jako jediné dítě herečce Galině Loginové a srbskému lékaři Bogdanovičovi Jovovichovi. Protože její otec stále ještě studoval, cestovala během svých prvních pěti let hodně mezi Londýnem a Ruskem. V pěti letech se s rodiči odstěhovala do Ameriky. Ve světě modelingu a herectví se začala pohybovat, už jako devítiletá. Na škole jí dávali znát její východní původ a přesvědčovali ji, že nikdy nebude jako oni. Ale ji to neodradilo, jako mladá modelka se předvedla na molu a zahrála několik malých dětských rolí. Poprvé si zahrála v dramatu Spojení dvou měsíců "Two Moon Junction" (1988), ale výrazněji na sebe upozornila ve filmu Návrat do Modré Laguny "Return to the Blue Lagoon" (1991).
Z Kalifornie odjela do Londýna, kde se rozhodla dobýt svět jako zpěvačka. Přes skepsi se Milla v hudebním světě podařilo prosadit. Když v osmnácti letech vydala první desku "The Divine Comedy" (Božská komedie), musela i hudební kritika uznat, že v té Mille opravdu kus zpěvačky je.
V scifi Pátý Element "The Fifth Element" (1997) si pod vedením režiséra Lucasa Bessona zahrála dokonalou bytost. Tento film, kde si zahrála s Bruce Willisem pro ni byl zlomový nejen v její kariéře, ale i soukromém životě, neboť se z ní stala hvězda filmového plátna a spojila život s Bessonovým. Díky jejímu vztahu s Bessonem si mohla zahrát hlavní roli v historickém filmu Johanka z Arku "The Messenger: The Story of Joan of Arc" (1999). V dramatickém příběhu o přátelství,zradě,žalu a síle lásky "The million dollar hotel" (2000) si zahrála s Melem Gibsonem. O rok později se objevila v komedii "Zoolander". Další hlavní roli získává v akčním scifi "Resident Evil" (2002) v roli členky elitního komanda, které dostává úkol izolovat smrtící virus. Milla dokázala uspět jako modelka, zpěvačka a herečka čímž si vydobyla obdiv miliónů fanoušků.


Filmografie
2007 - Resident Evil: Zánik (Resident Evil: Extinction) role: Alice
2006 - Ultraviolet role: Violet
2004 - Resident Evil: Apokalypsa (Resident Evil: Apocalypse) role: Alice
2002 - Loutka (Dummy) role: Fangora
2002 - Resident Evil role: Alice
2002 - Dvě na jednoho (You Stupid Man) role: Nadine
2001 - Zoolander role: Katinka
2000 - The million dollar hotel role: Eloise
1999 - Johanka z Arku (The Story of Joan of Arc) role: Joan of Arc
1997 - Pátý element (Fifth Element, The) role: Leeloo
1993 - Omámení a zmatení (Dazed and Confused) role: Michelle Burroughs
1992 - Chaplin role: Mildred Harris
1991 - Návrat do Modré laguny (Return to the Blue Lagoon) role: Lilli


Kontakt:
C/O EMI Records
1290 Avenue of the Americas, 39th floor
New York City, NY 10104
USA

Denise Richards

28. prosince 2007 v 0:35 | zuzana
Herečka

Datum narození:17.02.1972

Místo narození:Downer's Grove, Illinois, USA
Znamení:Vodnář

Životopis:
Vyrůstala jako starší ze dvou dcer v rodině zaměstnance telefonní společnosti (matka byla v domácnosti) na předměstí Chicaga. V šestnácti letech, kdy se rodina přestěhovala do kalifornského San Diega, začala pracovat jako modelka. Po maturitě (1989) na El Camino High School v Oceanside přesídlila do Los Angeles, kde se dál věnovala modelingu (často se objevovala na stránkách mládežnických a sportovních magazínů), navštěvovala herecké kurzy a začala se uplatňovat v TV.
Hostovala v řadě seriálů, např. Married... With Children (Ženatý se závazky - ČTV), Lois & Clark: The New Adventures of Superman (Superman - ČTV), Melrose Place - ČTV, Weird Science (Podivná věda), Against the Grain (Proti srsti), Beverly Hills 20210 - ČTV, Bodies of Evidence (Lidé z oddělení vražd - ČTV), High Tide (Doba přílivu - ČTV).
Ve filmu na sebe upozornila až v druhé pol. 90. let postavou pilotky vesmírných plavidel Carmen Ibanezové ve válečné sci-fi podle knihy Roberta S. Heinleina Hvězdná pěchota (r. P. Verhoeven). Zatím své herecké schopnosti plně nerozvinula, neboť i její největší role mají stále spíš dekorativní charakter: studentka Kelly Van Ryanová, jedna ze dvou proradných a nymfomanských protagonistek (Neve Campbellová) erotického thrilleru Nebezpečné hry (r. J. McNaughton); jaderná fyzička Christmas Jonesová v bondovce Jeden svět nestačí (r. M. Apted). 2002 se stal jejím manželem herec Charlie Sheen.


Ve zkradce:
výška: 168,5 cm
váha: 58,5 kg
oči: pomněnkově modré

Filmografie
2005 - Portrét šílenství (Edmond) role: B-Girl
2004 - Bláznivá svatba (I Do (But I Don't)) role: Lauren Crandell
2003 - Láska nebeská (Love Actually) role: Carla, the real friendly one
2003 - Scary Movie 3 role: Annie
2003 - Dva a Půl Chlapa (Two and a Half Men) role: Lisa
2002 - Impérium (Empire) role: Trish
2002 - Pomoc! Já mám rande (The Third Wheel) role: Diana Evans
2002 - Bratrstvo černé pracky (Undercover Brother) role: White She Devil
2002 - Dvě na jednoho (You Stupid Man) role: Chloe
2001 - Valentine role: Paige Prescott
1999 - Jeden svět nestačí (The World is not Enough) role: Christmas Jones
1998 - Nebezpečné hry (Wild Things) role: Kelly Lanier Van Ryan
1997 - Zkurvená nuda (Nowhere) role: Jana
1997 - Hvězdná pěchota (Starship Troopers) role: Carmen Ibanez
1996 - Všichni starostovi muži (Spin City) role: Jennifer Duncan
1993 - Nabitá zbraň 1 (Loaded Weapon - Part 1) role: Cindy #1
1992 - Melrose Place role: Brandi CarsonKontakt: C/O Gersh Agency
232 N. Canon Drive
Beverly Hills, CA 90210
USACameron Diaz

28. prosince 2007 v 0:34 | zuzana
Herečka

Datum narození:30.08.1972

Místo narození:San Diego, California, USA
Znamení:Panna
Životopis:
Cameron vyrůstala jako běžná Američanka, tedy až na její přirozenou krásu. Její otec Emilio je původem z Kuby, je mistrem ve společnosti California Oil. Její máma Billie, která je míšenka německé, anglické a americké kultury, pracuje ve firmě zabývající se importem a exportem. Když vyrůstala byla jako mnoho jejich vrstevnic - poslouchala moderní hudbu a byla divoká. Jako náctiletá začala navštěvovat Hollywoodské párty na kterých zůstávala dlouho do rána.A právě díky navštěvování různých večírků se potkala s Jeffem Dunasem, který ji nabídl práci pro Elite modeling agency. Ačkoliv si Cameron nejprve myslela, že je tato práce pochybná, vzala si jeho vizitku a nejprve se o této nabídce radila s rodinou a přáteli. Nakonec se v 16 letech rozhodla začít kariéru modelky.Poté co opustila Long Beach, začala cestovat po celém světě jako modelka, začala se objevovat v mnoha různých magazínech. Ve svých 18-ti letech měla otravu alkoholem, když byla Australii. Ve 21 letech se vrátila zpět do Kalifornie a ačkoli pokračovala v práci modelky, chtěla však ještě více. V roce 1994 se zúčastnila konkurzu na malou roli ve filmu Maska "The Mask". Ačkoliv neměla naprosto žádné herecké
zkušenosti, získala hlavní ženskou roli po boku komika Jima Carreyho.Následovala další role v nízko-rozpočtových filmech jako "The Last Supper", Líbánky bez ženicha "Feeling Minnesota" kde si zahrála po boku Keanu Reevese. Najednou Cameron začala cítit, že dosáhla hereckého vrcholu. Pokračovala dále v herectví ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele "My Best Friends Wedding", kde hraje spolu s Julií Roberts.Krátce poté opět zasáhla stříbrné plátno filmem Extra život "A Life Less Ordinary" hrající poboku Ewana McGregora. Bohužel tento film nebyl příliš přijatý kritikou, ale skutečně Cameron nasměroval do nové věhlasné role Něco na té Mery je "There's Something About Mary", kde hrála po boku Bena Stillera a Matta Dillona. S hercem Dillonem se intimně seznámila při natáčení a tři roky spolu chodili. Také si nedávno zahrála po boku Al Pacina v "Any Given Sunday" a s Johnem Cusackem ve filmu V kůži Johna Malkoviche "Being John Malkovich". Také si zahrála s Drew Barrymore a Lucy Liu ve filmu Charlieho andílci "Charlie's Angels".¨

Roku 1995 byla vybrána Empire magazínem jako jedna ze 100 nejvíce sexy hereček ve filmové historii a roku 1998 byla vybrána People Magazínem jako jedna z 50 nejkrásnějších lidí světa.
Filmografie:
2008 Mejdan v Las Vegas (What Happens in Vegas) role: Joy
2007 Shrek Třetí (Shrek the Third) role: Princess Fiona
2006 Prázdniny (Holiday, The) role: Amanda Woods
2005 Zná ji jako svý boty (In Her Shoes) role: Maggie
2004 Far Far Away Idol role: Fiona
2004 Shrek 2 /Shrek 2/ (hlas) - Princezna Fiona
2003 Charlieho andílci: Na plný pecky /Charlie's Angels 2/ - Natalie Cook
2002 Prostě sexy /The Sweetest Thing/ - Christina Walters
2002 Slackers
2002 Gangy New Yorku /Gangs of New York/ - Jenny
2001 Vanilkové nebe /Vanilla Sky/ - Julie Gianni
2001 The Invisible Circus - Faith
2001 Shrek /Shrek/ (hlas) - Princzna Fiona
2001 Gangs of New York - Jenny
2000 Co vlastně ženy chtějí /Things You Can Tell Just by Looking at Her/ - Carol
2000 Charlieho andílci /Charlie's Angels/ - Natalie Cook
1999 Man woman film - náhodná celebrita
1999 V kůži Johna Malkoviche /Being John Malkovich/ - Lotte Schwartz
1999 Vítězové a poražení /Any Given Sunday/ - Christina Pagniacci
1998 Šest pohřbů a jedna svatba /Very Bad Things/ - Laura Garrety
1998 Strach a hnus v Las Vegas /Fear and Loathing in Las Vegas/ - blond
TV reportérka
1998 Něco na té Mary je /There's Something About Mary/ - Mary Jensen Matthews
1997 Svatba mého nejlepšího přítele /My Best Friend's Wedding/ - Kimberly
Wallace
1997 Keys to Tulsa - Trudy
1997 Extra život /A Life Less Ordinary/ - Celine Naville
1996 Ona, jedině ona /She's the One/ - Heather Davis
1996 Líbánky bez ženicha /Feeling Minnesota/ - Freddie
1996 Hlava nad vodou /Head Above Water/ - Nathalie
1995 The Last Supper - Jude
1994 Maska /The Mask/ - Tina Carlyle


Kontakt:
C/O Addis-Weschler & Associates
955 South Carrillo Drive Suite 300
Los Angeles, CA 90048
USA

Elisha Cuthbert

28. prosince 2007 v 0:33 | zuzana
Herečka
Datum narození:
30.11.1982

Místo narození:Calgary, Alberta, Kanada
Znamení:Střelec
Životopis:Elisha Cuthbert je původem z Kanady a poprvé se prosadila v úspěšném americkém seriálu studia Fox s názvem 24, kde hrála dceru Kiefera Sutherlanda, za což v roce 2005 získala nominaci na cenu SAG za nejlepší výkon v televizním dramatu. Cuthbert zahájila svou kariéru v sedmi letech jako dětská modelka. Paralelně s tím se začala objevovat v seriálu Are You Afraid of the Dark? a Popular Mechanics for Kids, která byla dokonce nominována na Oscara. Ve filmu poprvé hrála v roce 2001 - jednalo se televizní příběh Lucky Girl. Od svého průlomu před čtyřmi lety žije v Los Angeles. Objevila se ve filmech Sexbomba od vedle, Old School, Láska nebeská, Time at the Top, Mail to the Chief, Airspeed a Believe. V současné době dokončuje film Jamie Babbita Dot.


Filmografie:
2007 - My Sassy Girl ...
2006 - Captivity ...Jennifer
2005 - Dům voskových figurín (House of Wax) role: Carly Jones
2004 - Sexbomba od vedle (The Girl Next Door) role: Danielle
2003 - Láska nebeská (Love Actually) role: Carol-Anne, American Goddess
2003 - Mládí v trapu (Old School) role: Darcie
2001 - 24 hodin (24) role: Kim Bauer
2001 - 24 role: Kim Bauer
2001 - Lucky Girl role: Katlin Palmerston
2000 - Hodina duchů (Believe) role: Katherine Winslowe
1999 - Kouzelný výtah (Time at the Top) role: Susan Shawson
1998 - Maximální turbulence (Airspeed) role: Nicole Stone

Detaily:
Přezdívka: Heesh
Barva očí: modrá
Barva vlasů: světlá
Výška: (162 cm)
Rodiče: Patricia a Kevin Cuthbert
Sourouzenci: Jonathan a Lee-Ann (oba mladší)
Rezidence: Los Angeles, stát Kalifornie, USA

Osobní:Záliby: lyžování, snowboarding, malování
Nenávidí: fotografování, volný čas s přáteli
Oblíbená jídla: létání a práci v dlouhých dnech mexická kuchyně, mořské ryby, těstoviny
Oblíbený nápoj:strawberry kiwi gatorade
Oblibený film: Volný den Ferrise Buellera
Oblíbený pořad: King of the Hill
Oblíbená skupina:The Barenaked Ladies
Oblíbený sport:basketbal
Oblíbený tým:Los Angeles Lakers

Elisha Cuthbert

Jennifer Garner

28. prosince 2007 v 0:32 | zuzana
Herečka, Modelka

Datum narození:17.04.1972

Místo narození:Houston, Texas, USA
Znamení:Beran
Životopis:
Vyrůstala v Charlestonu v Západní Virginii. Jako dítě se věnovala baletu. V roce 1994 absolvovala Denisonovu univerzitu v Ohiu, kde původně studovala chemii, ale pak přešla na herectví. Místo plánovaného postgraduálu na Yaleově univerzitě zůstala v New Yorku, kde dostala příležitost jako záskok v broadwayské inscenaci Turgeněvovy hry Měsíc na vsi.
Přestěhovala se do Los Angeles a uplatnila se v TV; nejdřív jako host v seriálech Law & Order (Zákon a pořádek - KTV), Spin City (Všichni starostovi muži - ČTV), Fantasy Island (Ostrov fantazie), The Pretender (Chameleon - ČTV) a zejm. Felicity, později také hlavními rolemi v seriálech Significant Others (1998, Kamarádi) a Time of Your Life (1999-2000, Skvělé časy).
Prosadila se postavou agentky Sydney Bristowové v dobrodružném akčním seriálu Alias (2001- ), za niž dostala Zlatý glóbus a nominaci na Cenu Emmy. Ve filmu zatím hraje převážně vedlejší úlohy, plachou ošetřovatelku Sandru ve válečném dramatu Pearl Harbor (r. M. Bay) či prostitutku Cheryl Ann v kriminální komedii Chyť mě, když to dokážeš (r. S. Spielberg). Od 2000 byl jejím manželem herec Scott Foley.

Od 19.10.2000 do 30.3.2003 byl jejím manželem herec Scott Foley a od 29.6.2005 je provdaná za Bena Afflecka, se kterým má i dceru Violet.


Filmografie
2007 - Juno role: Vanessa Loring
2007 - Království (Kingdom, The) role: Janet Mayes
2005 - Elektra role: Elektra
2004 - Přes noc třicítkou (13 Going On 30) role: Jenna Rink
2003 - Daredevil role: Elektra Natchios
2002 - Chyť mě, když to dokážeš (Catch Me If You Can) role: Cheryl Ann
2001 - Alias (TV seriál) (Alias) role: Sydney Bristow
2001 - Pearl Harbor role: Nurse Sandra
2000 - Hele vole, kde mám káru? (Dude, Where's My Car?) role: Wanda
1999 - Následky otřesu: Zemětřesení v New Yorku (Aftershock: Earthquake in New York) role: Diane Agostini
1997 - Pozor na Harryho (Deconstructing Harry) role: Woman in Elevator / Harry's Character
1997 - Pan Magor (Mr. Magoo) role: Stacey Sampanahoditra
1995 - Zoja (Zoya) role: Sasha

 
 

Reklama