NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Herečky

Rachel McAdams

28. prosince 2007 v 0:30 | zuzana
Datum narození:7.10.1976
Místo narození:Ontario, Kanada
Znamení:Váhy
Životopis:
Půvabná a talentovaná herečka Rachel McAdamsová by se dala označit za zřejmě největší ženský herecký objev nového desetiletí. Už ve své rodné Kanadě, kde navzdory své raketově nabité popularitě žije dodnes (konkrétně v Ontariu), slavila velké úspěchy (byla tam nominovaná na ceny Genie a Gemini). Jejím prvním hollywoodským projektem byla komedie ŽÁBA K ZULÍBÁNÍ z roku 2002 s Robem Schneiderem v hlavní roli. Film moc dobře nedopadl, ale Rachel na tom neměla vůbec žádný podíl. Naopak ona byla zřejmě tím jediným kladem, který film nabízel, čehož si všiml Hollywood.
Pak přišla roční pauza a následující rok 2004, který z Rachel udělal hvězdu, protože její dva následující snímky - teenagerská komedie PROTIVNÝ SPROSTÝ HOLKY (kde hrála po boku Lindsay Lohanové, kterou s přehledem přehrála) a romance ZÁPISNÍK JEDNÉ LÁSKY (v čemž skutečně poprvé ukázala, co v ní je) vydělaly jen v USA shodně kolem 80 milionů dolarů. Rachel si za tyto dva snímky odnesla několik cen MTV. Letos v létě se pak objevila v dalších dvou filmech - tím prvním je "Frat Pack" komedie NESVATBOVI, která v USA nečekaně vydělala téměř 210 milionů a ve druhém případě se jedná o thriller NOČNÍ LET, kde hraje s dalším stále slavnějším hercem - Cillianem Murphym. Noční let byl navíc první film, který se z komerčního hlediska spoléhal především a Rachel a neselhal - naopak vydělal skoro 60 milionů, tedy více jak dvojnásobek svých nákladů.
Jejím současným přítelem je Ryan Gosling. Narodili se dokonce ve stejné nemocnici - St. Joseph's Hospital - Ryan je ovšem mladší. Seznámili se při účinkování ve filmu The Notebook.
Filmografie:
2007 Marriage ...Kay
2005 Noční let (Red Eye) ...Lisa Reisert
2005 Wedding Crashers ...Claire Cleary
2005 Family Stone, The ...Amy Stone
2005 Základ rodiny (The Family Stone) ...Amy Stone
2004 Zápisník jedné lásky (Notebook, The) ...Allie Hamilton
2004 Protivný sprostý holky (Mean Girls) ...Regina George
2003 Žába k zulíbání (The Hot Chick) ...Jessica Spencer / Clive
2002 Perfect Pie (Perfect Pie) ...Patsy
2002 Guilt by Association ...Danielle
2002 My Name Is Tanino ...Sally Garfield
2001 Shotgun Love Dolls ...Beth

Tara Reid

28. prosince 2007 v 0:29 | zuzana
Herečka

Datum narození:08.11.1975

Místo narození:Wyckoff, New Jersey, USA
Znamení:Štír
Životopis:Tara Reid, která byla doslova katapultována mezi hvězdy hitem " Prci, Prci, Prcičky ", je považována za jednu z nejslibnějších amerických filmových hereček. V současné době hraje sladce optimistickou bubenici, Melody Valentine, ve filmové verzi "Josie and the Pussycats", pokračuje v roli Vicky Lathum v kasovním trháku "Prci, prci, prcičky 2" a podílí se též na filmu "National Lampoon´s Van Wilder.".

Dalšími filmy, kde ji budeme moci vidět jsou thriller "Heaven´s Pond" a komedie "The Knots." Tara vyrostla ve městě Wyckoff v New Jersey a poté, co projevila neobvyklý talent pro herectví jí rodiče přihlásili na Profesionální Dětskou Hereckou Školu v New York City.

První důležitá role přišla v roce 1998, kdy se objevila v komedii bratrů Coenů "The Big Lebowski", kde hrála Bunny Lebowskou po boku Jeffa Bridgese. Následoval horor "Urban Legend", kde se úspěšně zhostila role moderátorky univerzitního rádia. Dalším filmem, kde jsme ji mohli vidět, byl film "Girl" a v neposlední řadě měla též malou, ale nezapomenutelnou roličku ve filmu " Nebezpečné známosti" .

Po úspěchu " Prci, Prci, Prcičky " . Tara účinkovala v dalších filmech jako např. "Body Shots" a "Around the Fire". Tara byla jednou z lákadel hvězdného obsazení filmu " Doktor T a jeho ženy " režiséra Roberta Altmana, kde si zahrála jednu z dcer Richarda Gera a byla poté též obsazena do amerického remaku francouzské komedie "Just Visiting", kde hrála po boku Jeana Reno.


Filmografie
2004 - Smyčka (Knots) role: Emily
2003 - Ostrov smrti (Devil's Pond) role: Julianne
2003 - Šílený rande (My Boss's Daughter) role: Lisa Taylor
2002 - Sexy párty (Van Wilder) role: Gwen Pearson
2001 - Prci, prci, prcičky 2 (American Pie 2) role: Vicky Lathum
2001 - Josie a její kočičky (Josie and the Pussycats) role: Melody Valentine
2001 - Návštěvníci: Cesta do Ameriky (Just Visiting) role: Angelique
2000 - Dr. T a jeho ženy (Dr. T and The Women) role: Connie
1999 - Prci, prci, prcičky (American Pie) role: Victoria 'Vicky' Lathum
1999 - Velmi nebezpečné známosti (Cruel Intentions) role: Marci Greenbaum
1998 - Big Lebowski (The Big Lebowski) role: Bunny Lebowski
1998 - Temná legenda (Urban Legend) role: Sasha Thomas

Alyson Hannigan

28. prosince 2007 v 0:28 | zuzana
Datum narození: 24.3.1974
Místo narození:Washington DC
Znamení: Beran
Plné rodné jméno: Alyson Lee Hannigan
Oči: Zelené
Vlasy: Zrzavé
Tetování: Delfíni na kotníku, Japonské kanji (pro štěstí) na zádech


Životopis:
Její první setkaní se světem show businessu proběhlo ve věku 4 let, kdy se začala objevovat v reklamách (např. McDonald's). V té době se rodina přestěhovala do Atlanty a později do Californie, kde byl dostatek příležitostí v podobě konkurzů na různé role. Ve 14 se konečně objevuje ve větší roli ve filmu "My Stepmother is an Alien". Malou zajímavostí je fakt, že v tomto filmu se vedle ní objevil také Seth Green, který vytváří jednu z postav v Buffy. Poté se ještě objevila v několika filmech točených pro televizi, ale byla jen jednou z mnoha neznámých tváří. Teprvé role Willow jí umožnila plně odstartovat kariéru herečky. Alyson má ráda fotbal, ale aktivně ho nehraje moc často z důvodů zranění ve 13 letech. Je fanynkou Shirley Temple a miluje delfíny. Je znalá i počítačů a přestože neumí všechno to, co v roli Willow předvádí, běžné dovednosti, jako poštu či prohlížení internetových stránek, zvládá s přehledem. Rozhodně nelze přehlédnout i fakt, že o ní byla napsána písnička skupinou nesoucí název "Klopecs".

Filmografie
2006 - Děsnej doják (Date Movie) role: Julia Jones
2005 - How I Met Your Mother (TV seriál) ("How I Met Your Mother) role: Lily Aldrin
2004 - Veronica Mars (TV) (Veronica Mars) role: Trina Echolls
2003 - Prci, prci, prcičky - Svatba (American Wedding) role: Michelle Flaherty
2001 - Prci, prci, prcičky 2 (American Pie 2) role: Michelle Flaherty
2000 - Boys and Girls role: Betty
1999 - Prci, prci, prcičky (American Pie) role: Michelle Flaherty
1999 - Angel role: Willow Rosenberg
1997 - Buffy přemožitelka upírů (TV) (Buffy the Vampire Slayer) role: Willow Rosenberg
1996 - A Case for Life role: Iris
1988 - Krásná mimozemšťanka (My Stepmother Is an Alien) role: Jessie Mills

Shannon Elizabeth

28. prosince 2007 v 0:28 | zuzana
Modelka, Herečka
Datum narození:07.09.1976
Místo narození:Houston, Texas, USA
Znamení:Panna
Životopis:
Shannon je pravý vzorek Americké kultury, matka je míšenka německé, francouzské, anglické a indiánské kultury, otec zase syrsko/libanonského původu. Když jí bylo deset let rodina se přestěhovala do Waco ve státě Texas, kde se začala věnovat zpěvu a tanci.
Shannon byla poměrně stydlivé dítě, neměla ráda větší společnost ostatních lidí, ale jakmile se dostala na střední školu, začala zpívat pro pěvecký sbor ve Waco City a dokonce se stala roztleskávačkou. Získala prestižní titul National Honor Society a vyhrála volby do studentské rady. Byla součástí tenisového týmu, se kterým se účastnila regionálních i celostátních zápasů.
Během studia na střední škole se pomalu začínala zasvěcovat do herectví, když si zahrála ve videoklipu místní rokové skupiny. Producent videoklipu jí doporučil modelingovou agenturu v New Yorku, se kterou po škole podepsala smlouvu (1996).
Její modelingová kariéra ihned raketově odstartovala a Shannon začala fotit po celém světě. Jak se sama vyjádřila v její brzké modelingové kariéře: "Zůstat sama v New Yorku, pro mě bylo na poprvé vzrušující a trošku děsivé. Přestože se mi stýskalo po domově, dokázala jsem to překousnout a rychle jsem se rozkoukala. Získala jsem hodně nových přátel v domě, kde jsem bydlela a mezi jinými mladými modelkami v agentuře, kde jsem pracovala. To bylo na počátku mojí práce s mnoha magazíny a předtím, než jsem začala cestovat. Mezi místy, kam jsem cestovala bylo Japonsko, Paříž, Miláno, Austrálie, Taiwan a Hong Kong. Byla jsem opravdu šťastná, mohla jsem cestovat a poznávat nové země a ještě k tomu jsem za to byla placená. Nakonec jsem se vrátila zpět do USA, protože nikde to není takové jako doma. Poté co jsem strávila strašlivou sezónu v South Beach v Miami, jsem se odstěhovala do Los Angeles. South Beach jsem měla ráda, ale bylo na čase se posunout. Vlastně jsem plánovala navštívit přátele na pár týdnů, ale nakonec jsem tam zůstala. Také jsem plánovala v Los Angeles začít svou hereckou kariéru. Jelikož jsem se musela sama živit, tak jsem začala spolupracovat s místní modelingovou agenturou. Začala jsem s Ford Modeling Agency a později přešla k Elite Model Management."
V Los Angeles pokračovala ve své úspěšné modelingové kariéře a k tomu začala také hrát, když natočila reklamu pro Taco Bell. Velmi brzy získala herecké role, asi nejvýznamnější byla ve filmu Prci prci prcičky 1,2 "American Pie 1,2", kde si zahrála Češku Naďu studující americkou univerzitu. Také si zahrála v hororové komedii Scary Movie - Děsnej biják "Scary Movie", která kopíruje Vřískot a parodicky cituje z celé řady dalších známých hororových scén. Ve filmu si zahrála s Carmen Electrou. Hlavní roli získala v komedii Kamarádi za všechny prachy "Tomcats" v roli sexy Natalie Parkerové.
Filmografie:
2003 The Crooked E (TV) - Courtney Cruver
2001 Kamarádi za všechny prachy /Tomcats/ - Natalie
2001 Jay a mlčenlivej Bob vrací úder /Jay and Silent Bob Strike Back/
2001 Convict Tomcats - Natalie
2001 Prci, prci, prcičky 2 /American Pie 2/ - Nadia
2001 Třináct duchů /13 Ghosts/ - Kathy
2000 Scary Movie - Děsnej biják /Scary Movie/ - Buffy Gilmore
1999 Seamless
1999 G vs E (TV seriál) - Cherry Valence v epizodě: "Men Are From Mars, Women
Are Evil"
1999 Dying to Live (TV) - Vanessa
1999 Prci, prci, prcičky /American Pie/ - Nadia
1998 Dish Dogs - Nicole
1997 USA High (TV seriál) - Melanie v epizodě:"Internet Love Story"
1997 Jack Frost - Jill
1996 Pacific Blue (TV seriál) - Jo v epizodě: "Damaged Goods"
1996 Arli$$ (TV seriál) - Anya Slovachek in episode: "Crossing the Line"
Kontakt:
Shannon Elizabeth
PMB 690 7336
Santa Monica Blvd.
Hollywood,
CA 90046

Keira Knightley

28. prosince 2007 v 0:27 | zuzana
Herečka
Datum narození:26.03.1985
Místo narození:Teddington, Middlesex, Anglie
Znamení:Beran
Životopis:
Je dcerou herce Willa Knightleyho a divadelní autorky Sharman Macdonaldové (její hru Zimní host zfilmoval Alan Rickman). Herectví se věnuje od dětství. Knightleyové byli pouhé tři roky, když poprosila svého otce, herce Willa Knightleye a matku, scénáristku Sharman Macdonaldovou, aby jí pomohli sehnat agenta. Poprvé si zahrála v televizním dramatu Royal Celebration, když jí bylo osm let. Hrála po boku Minnie Driverové a Ruperta Gravese.
Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové, za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham (r. G. Chadhaová) získala Cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů v Bordeaux.
Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Doktora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth v divácky úspěšné dobrodružné komedii Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (r. G. Verbinski). Účinkovala v krátkých filmech Deflation (2001, Splasknutí; r. Roger Ashton-Griffiths) a New Year's Eve (2002, Silvestr; r. Colin Spector). Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2002.
Přestože v době natáčení filmu Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly oslavila teprve 18. narozeniny, má na svém kontě už několik významných filmů.
Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho, Svěrací kazajka (The Jacket), kde si zahrála po boku Adriena Brodyho. Keira Knightleyová četla scénář Svěrací kazajky když v Dublinu točila roli Guinevry ve středověkém akčním dramatu producenta Jerry Bruckheimera Král Artuš: "Byl to vzrušující, kreativní scénář a role, kterou jsem ihned přijala," vzpomíná Knightleyová, která se stala hvězdou filmového plátna po rolích ve filmech Blafuj jako Beckham nebo Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly:. "Ostatní scénáře, které jsem v té době dostala, byly různé variace na to samé: na pěknou, mírně nervózní Bitku, ale role Jackie je role raněné postavy, která potká muže potýkajícího se s traumatem. Není obvyklé, že by se ve filmech objevovali lidé, kteří jsou uprostřed nějakého sebezničujícího procesu."
Když měla Knightleyová den volna z natáčení Krále Artuše, přestože zrovna bojovala s nepříjemnou otravou jídlem, odjela do Londýna na schůzku s Mayburym a producenty, aby si promluvili o Svěrací kazajce. Zjistila ale, že se jedná o pracovní oběd: "Celou dobu jsem se snažila nezačít zvracet na lidi, se kterými jsem toužila pracovat na dalším filmu," říká herečka.
Mayburyho slova tenkrát jen málo pomáhala Knightleyové od pocitu nevolnosti: "Řekl mi, že si nemyslí, že bych se na roli hodila, a že mě nechce," říká Knightleyová, "V tu chvíli jsem neměla co ztratit. Pokud by mi tu roli nedal, znamenalo by to, že se dalších dvacet let budu mučit v korzetech. Požádala jsem ho, jestli mu můžu kousek přečíst. Souhlasil, a slíbil, že jestli jsem odhodlaná roli přijmout, že mě vezme. Přečetla jsem mu svou roli, měl ke mně pár poznámek, a pak mi dal své telefonní číslo a práci mi nabídl."
Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu režiséra Joe Wrighta Pýcha a předsudek, za kterou byla nominována na Oscara a zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka. (režie Joe Wright). Pokračovala rolí modelky Domino Harvey, která opustí svou kariéru a stane se lovkyní lidí v akčním dramatu režiséra Tonyho Scotta, Domino.
Roku 2006 si znovu zahrála roli Elizabeth Swann ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže. Stejně jako v Pirátech z Karibiku: Prokletí černé perly se zde po jejim boku objevil Johnny Depp a Orlando Bloom. V současné době natáčí již třetí pokračování. Během přestávky při natáčení druhého a třetího dílu Pirátů z Karibiku odletěla do západní Evropy, kde natočila romantické drama Silk a další snímek Joea Wrighta Atonement.
Filmografie:
2008 - Best Time of Our Lives, The ...Vera
2007 - Pokání (Atonement) role: Cecilia Tallis
2007 - Piráti z Karibiku - Na konci světa (Pirates of the Caribbean: At World's End) role: Elizabeth Swann
2006 - Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) role: Elizabeth Swann
2005 - Domino (Domino) role: Domino Harvey
2005 - Svěrací Kazajka (Jacket, The) role: Jackie Price
2005 - Pýcha a předsudek (Pride & Prejudice) role: Elizabeth 'Lizzie' Bennet
2004 - Král Artuš (King Arthur) role: Guinevere
2003 - Láska nebeská (Love Actually) role: Juliet
2003 - Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) role: Elizabeth Swann
2002 - Blafuj jako Beckham (Bend It Like Beckham) role: Juliette 'Jules' Paxton
2002 - Doktor Živago (Doctor Zhivago) role: Lara Antipova
2002 - Prďoši (Thunderpants) role: Music School Student
2001 - Princezna zlodějů (Princess of Thieves) role: Gwyn
2001 - Díra (The hole) role: Frances 'Frankie' Almond Smith
1999 - Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace) role: Sabé

Jennifer Love Hewitt

28. prosince 2007 v 0:27 | zuzana
Herečka, Zpěvačka

Datum narození:21.02.1979

Místo narození:Waco, Texas, USA
Znamení:Ryby
Životopis:
Jennifer žila v Los Angeles v Californii s její mámou Pat Hewitt, otcem Danny Hewittem a bratrem Toddem Hewittem. Poprvé se objevila před kamerou již v devíti letech, když se dostala do Show Teamu v Texasu. Byl to taneční tým, který cestoval i po Rusku a Dánsku. V deseti letech se stala mezinárodní mluvčí pro Los Angeles Gear shoes.
Poté hrála v reklamě pro hračky od firmy Mattel. Od roku 1989 do roku 1991 hrála roli Robin v televizní show "Kids INC show". Také natočila video taneční cvičení s Barbie "Dance! Workout with Barbie" (1991) a v zahrála si v komedii "Munchies" (1992).
V roce 1992 nahrála svoje první CD, které nazvala "Love Songs and only came to Japan". O rok později se objevila v úspěšné komedii Whoopi Goldberg Sestra v akci 2 "Sister Act 2: Back in the Habit". Hlavní roli Franny Byrd získala v televizním šlágru "The Byrds of Paradise" (1994). Následující rok vydala své druhé CD nazvané "Lets Go Bang", které se dostalo do obchodů po celé Americe. Ve stejný rok Jennifer obsadila roli Sarah v dalším televizním hitu "Party of Five", který jí nakonec pomohl katapultovat do opravdového show-businessu.
V roce 1996 si zahrála Brooke Figler v rodinné komedii Domácí vězení "House Arrest" a vydala již třetí album, které nazvala sama po sobě "Jennifer Love Hewitt." V následujícím roce si zahrála v komedii Trojská válka "Trojan War". Opravdově na sebe upozornila ve filmovém hitu Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer", kde se spojila se s dalšími talentovanými herci jako je Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillipe, a Freddie Prinze Jr.
V roce 1997 si zahrála v romantické komeii "Can't Hardly Wait" s Ethan Embry. Poté velmi úspěšném předchozím roce na něj navázala i v následujícím, když si zahrála v pokračování úspěšného thrilleru Tajemství loňského léta: Rok poté "I Still Know What You Did Last Summer".
Věnuje se také hlasovým rolím, jako byla Thumbelina v animovaném filmu "The Adventures of Thumbelina". Volné pokračování "Party of Five" pod názvem "Time Of Your Life", vysílala televize Fox po omezenou dobu než ji ukončili, kvůli nízké popularitě. Jennifer si zahrála jako Audrey Hepburn v televizním miniseriálu o herečkách . Také hraje pro svou produkční firmu Love Spell Productions, která vytvořila několik filmů a plánuje několik dalších. Jennifer neustále pracuje na tom, aby zůstala jednou z nejznámějších hereček. Časopis Premiere magazine's zveřejnil, že je třetí nejvíce oblíbená herečka na internetu. Její sláva a popularita bude i nadále růst také díky tomu, že zůstává hezkou ženou s čistou image, na rozdíl od mnoha hereček v moderním Hollywoodu.
Filmografie
2006 - Garfield 2 (Garfield: A Tail of Two Kitties) role: Liz
2005 - Posel ztracených duší (Ghost Whisperer) role: Melinda Gordon
2004 - Garfield ve filmu (Garfield in Movie) role: Liz
2004 - Vánoční koleda (Christmas Carol, A) role: Emily
2004 - Láska a jiné průšvihy (Truth About Love, The) role: Alice Holbrook
2002 - Dobrodružství Toma Palečka a Malenky (Adventures of Tom Thumb and Thumbelina, The) role: Thumbelina
2002 - Zvoník u Matky Boží 2 (Hunchback of Notre Dame II, The) role: Madellaine
2002 - Tuxedo (Tuxedo, The) role: Del Blaine
2001 - Před svatbou ne! (Heartbreakers) role: Page Conners
1999 - Suburbans (Suburbans, The) role: Cate
1998 - Poslední mejdan (Can't Hardly Wait) role: Amanda Beckett
1998 - Tajemství loňského léta: Rok poté (I Still Know You Did Last Summer) role: Julie James
1997 - Tajemství loňského léta (I Know What You Did Last Summer) role: Julie James
1997 - Trojská válka (Trojan War) role: Leah Jones
1996 - Domácí vězení (House Arrest) role: Brooke Figler
1993 - Sestra v akci 2 (Sister Act 2: Back in the Habit) role: Margaret
Diskografie:
2002 BareNaked
1999 How Do I Deal
1996 Jennifer Love Hewitt
1995 Let's Go Bang
1992 Love Songs and only came to Japan

Kontakt:
C/O Time of Your Life
FOX Broadcasting Company
10201 W.Pico Blvd
Los Angeles, CA 90035
USA

Liv Tyler

28. prosince 2007 v 0:26 | zuzana
Herečka
Datum narození:1.7.1977

Místo narození:Portland, Maine, USA
Znamení:Rak
Životopis:
Liv se narodila bývalé modelce a rockové fanynce Bebe Buell. Liv strávila většinu svého dětství v domnění, že je její otec Todd Rundgren a proto používala jméno Liv Rundgren. Krátce po jejím narození se její matka s Todem rozešla a společně s Liv se přestěhovali do Portlandu ve státu Maine. Když vyrůstala začala si postupně všímat své podoby se zpěvákem skupiny Aerosmith Stevenem Tylerem, který byl rodinný přítel. Nakonec zjistila, že jejím biologickým otcem je Steven Tyler. Proto ve svých 12 letech přijala příjmení Tyler za své vlastní.
Když jí bylo 14 let tak se s matkou přestěhovali zpět do New Yorku, kde Liv začala s modelingem. Liv se zanedlouho objevila na titulních stránkách velkých časopisů jako Seventeen, Interview a Mirabella. Poprvé na sebe více upozornila v roce 1994 díky videoklipu Aerosmith "Crazy", kde se s Alicia Silverstone objevily jako sexy teenagerky. Svůj filmový debut uskutečnila stejný rok v thrilleru Němý svědek "Silent Fall". O rok později se objevila v kladně přijatém romantickém dramatuTěžká váha "Heavy".
Po kladném přijetí předchozích filmů se objevila v komedii Na plný pecky "Empire Records" (1995). Komedie byla zklamáním jak komerčně, tak i mezi kritikou. Skutečný průlom nastal díky romantickému dramatu Svůdná krása "Stealing Beauty"(1996). Ve filmu si zahrála 19 letou dívku, která přijede do Itálie nalézt svého otce a ztratí zde své panenství. Po tomto úspěchu se náhle Hollywoodským nováčkem a magazín People ji označil jako jednu z 50ti nejhezčích žen roku 1997.
Ve filmu To je náš hit "That Thing You Do!" (1996) si zahrála po boku Toma Hankse. Další významnou roli jako dcera Bruce Willise a dívka Bena Afflecka ve velkorozpočtovém akčním scifi filmu "Armageddon" (1998). Následující rok se objevovala v úspěšném filmu Vítejte v Holly Springs "Cookie's Fortune" spolu s Glennem Closem, Julianne Moore, Charlesem S. Duttonem a Chrisem O'Donnellem.
V sarkastické komedii Dr. T a jeho ženy "Dr. T & the Women", vyprávějící o nelehkém životním údělu oblíbeného dallaského gynekologa si zahrála menší roli Marilyn. Rok 2001 začala hlavní rolí v komedii Začalo to jedné žhavé noci "One Night at McCool's". Velký úspěch, ale přišel v obrovském hitu, kde se objevila je trilogie režiséra Petera Jacksona Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" (2001). Zde si zahrála po boku Elijaha Wooda (Frodo) v roli Arwen. Veleúspěšná trilogie na motivy J.R.R. Tolkiena pokračuje podle názvů jeho tří dílů Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" (2002) a Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" (2003).
Liv se v únoru 2001 zasnoubila s Roystonem Langdonem , hlavním zpěvákem rockové skupiny Spacehog.

Filmografie
2008 - Neuvěřitelný Hulk (Incredible Hulk, The) role: Betty Ross
2005 - Pán fanoušků: Společníci Prstenu (Ringers: Lord of the Fans) role: sama sebe
2005 - Samotář Jim (Lonesome Jim) role: Anika
2004 - Táta na plný úvazek (Jersey Girl) role: Maya
2003 - Pán prstenů: Návrat krále (The Lord of the Rings: The Return of the King) role: Arwen
2002 - Pán prstenů: Dvě věže (The Lord of the Rings: The Two Towers) role: Arwen
2001 - Pán prstenů: Společenstvo prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) role: Arwen
2001 - Začalo to jedné žhavé noci (One Night at McCool´s) role: Jewel Valentine
2001 - Film o filmu: Pán prstenů - Návrat krále (National Geographic: Beyond the Movie - The Lord of the Rings) role: sama sebe
2000 - Dr. T a jeho ženy (Dr. T and The Women) role: Marilyn
1999 - Vítejte v Holly Springs (Dědictví tety Cookie) (Cookie's Fortune) role: Emma Duvall
1999 - Plunkett a Macleane (Plunkett & Macleane) role: Lady Rebecca Gibson
1999 - Oněgin (Onegin) role: Tatyana Larina
1998 - Poslední mejdan (Can't Hardly Wait) role: Gum Girl
1998 - Armageddon (Armageddon) role: Grace Stamper
1997 - U - Turn (U Turn) role: Girl in Bus Station
1996 - To je náš hit! (That Thing You Do!) role: Faye Dolan
Ve zkratce:
výška 178 cm
sourozenci: Mia Tyler (dcera Stevena Tylera a jeho bývalé ženy Cyrindy Foxe-Tylerové), Chelsea Tyler (dcera Stevena and jeho současné ženy Teresy) a Taj Tyler (syn Stevena a Teresy)
S DÍTĚTEM :o)
LIV & MILO photo

Kate Beckinsale

28. prosince 2007 v 0:24 | zuzana
Herečka

Datum narození:26.7.1973

Místo narození:Londýn, Velká Británie
Znamení:Lev


Životopis:
Je dcerou zesnulého britského TV herce Richarda Beckinsalea (1947-1979) a castingové agentky Judy Loeové. Od dětství se věnovala psaní a za své literární pokusy byla dvakrát oceněna v prestižní soutěži mladých autorů, pořádané knihkupectvím W. H. Smith. V roce 1991 začala studovat francouzskou a ruskou literaturu v Oxfordu, ale po třech letech univerzitu opustila kvůli herecké kariéře.
Před film. kamerou debutovala úlohou dcery messinského vladaře Hero, jejíž srdce získá florentský šlechtic (Robert Sean Leonard), v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Prosadila se rovněž na druhé straně Atlantiku díky postavě uvážlivé studentky Darlene Davisové, která se během utajeného výletu do exotické země dostane s kamarádkou (Claire Danesová) do tamního vězení pro udajné pašování drog, v dramatu Téměř bez šance (r. J. Kaplan).
Výrazné kreace vytvořila na TV obrazovce: titulní hrdinka Emma Woohouseová v přepisu románu Jane Austenové Emma a náhle osiřelá Flora Posteová, která zreformuje život svých melancholických a hluboce citově založených venkovských příbuzných, v adaptaci parodického románu Stelly Gibbonsové Farma Cold Comford.
V roce 1995 se zúčastnila s divadelním souborem Thelmy Holtsové britského turné s inscenací Čechovova Racka. Ze vztahu s britským hercem Michaelem Sheenem má dceru Lilly. Její starší nevlastní sestra Samantha Beckinsaleová se rovněž věnuje herectví.

Filmografie
2006 - Klik - život na dálkové ovládání (Click) role: Donna Newman
2006 - Underworld: Evolution role: Selene
2004 - Letec (The Aviator) role: Ava Gardner
2004 - Van Helsing role: Anna Valerious
2003 - Ďáblíci (Tiptoes) role: Carol
2003 - Underworld role: Selene
2002 - Laurel Canyon role: Alex
2001 - Pearl Harbor role: Nurse Lt. Evelyn Johnson
2001 - Lásce na stopě (Serendipity) role: Sara Thomas
2000 - Zlatá číše (Golden Bowl, The) role: Maggie Verver
1999 - Téměř bez šance (Brokendown Palace) role: Darlene Davis
1998 - Alenka v zemi za zrcadlem (Alice Through the Looking Glass) role: Alice
1993 - Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing) role: Hero
Kirsten Dunst

28. prosince 2007 v 0:24 | zuzana
Herečka

Datum narození:30.4.1982

Místo narození:Point Pleasant, New Jersey, USA
Znamení:Býk
Životopis:
Kirsten začala svou profesionální kariéru již ve třech letech, kdy se poprvé objevila v televizní reklamě. když jich měla na kontě okolo sta, získala roli v celovečerním filmu Povídky z New Yorku Martin Scorseseho, Francise Forda Coppoly a Woodyho Allena.
Poprvé výrazněji na sebe upozornila ve filmu Malé ženy "Little Women" (1994), kde ve věku 12 let ztvárnila roli Amy Marchové. Tento film byl natočen podle stejnojmenného románu. Průlom nastal u snímku Smrt panen "Virgin Suicides", kde ztvárnila roli Lux Lisbanové. Film, kde je plno vášní, lásky a sexu. Dalsí snímek je Šílená/Krásný "Crazy/Beautiful" (2001), kde v roli zbohatlé dívky Nicole zamiluje do Carlose, chudého chlapce latinskoamerického původu. Jejím nejnovějším filmem je "Spider-Man" (2002). Který pro ni byl zatím největším hereckým úspěchem, ve kterém si zahrála s Tobey Maguirem. Svou roli znovu ztvární v jeho druhém pokračování.
Filmografie:
2007 Spiderman 3- MAry Jane Watson
2005 Wimbledon
2004 Spider Man 2 /Spider Man 2/ - M.J. 2004 The Amazing Spider-Man - Mary Jane Watson
2003 Eternal Sunshine of the Spotless Mind
2003 Mona Lisa Smile - Betty Warren
2003 Levity
2003 Kaena: The Prophecy - Kaena
2002 MTV Video Music Awards 2002 (TV) - sama sebe
2002 Spider-Man /Spider-Man/ - Mary Jane Watson
2002 Spider-Mania (TV) - sama sebe
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) - sama sebe
2001 The Mummy Parody (TV) - sama sebe
2001 The Cat's Meow - Marion Davies
2001 Šílená/Krásný /Crazy/Beautiful/ - Nicole Oakley
2001 2001 MTV Movie Awards (TV) - host
2001 Skousni to! /Get Over It/ - Kelly Woods/Helena
2000 All Forgotten - Zinaida
2000 Savage Garden: Superstars and Cannonballs: Live and on Tour in Australia
(videoklip) - dívka v metru (v klipu 'I Knew I Loved You')
2000 Deeply - Silly
2000 Bravo, Girls! /Bring It On/ - Torrance Shipman
2000 Luckytown blues /Luckytown/ - Lidda Doyles
2000 Vrána 3: Návrat /The Crow: Salvation/ - Erin Randall
1999 Čmuchalky /Dick/ - Betsy Jobs
1999 Drop Dead Gorgeous - Amber Atkins
1999 Smrt panen /The Virgin Suicides/ - Lux Lisbon
1999 The Devil's Arithmetic (TV) - Hannah Stern
1998 Stories from My Childhood (hlas) - Alice/Gerda
1998 The Animated Adventures of Tom Sawyer (video, hlas) - Becky Thatcher
1998 Strike! - Verena von Stefan
1998 Malí válečníci /Small Soldiers/ - Christy Fimple
1998 Fifteen and Pregnant (TV) - Tina Spangler
1997 Odvážné srdce /True Heart/ - Bonnie
1997 Vrtěti psem /Wag the Dog/ - Tracy Lime
1997 Anastázie /Anastasia/ (hlas) - mladá Anastasia
1997 Věž hrůzy /Tower of Terror/ (TV) - Anna

Kontakt:C/O Iris Burton Agency
8916 Ashcroft Ave
Los Angeles, CA 90048
USA

Diane Kruger

28. prosince 2007 v 0:22 | zuzana
Herečka

Datum narození:15.7.1976

Místo narození:Hildesheim, Německo
Znamení:Rak
Životopis:
Diane Kruger se narodila jako Diane Heidkruegerová v Německu. Studovala balet na Royal Ballet v Londýně. Díky zranění však musela kariéru baletky opustit. Vrátila se do Německa a začala pracovat jako špičková modelka. Na radu Luca Bessona se pak přestěhovala do Francie. Vzala si zde francouzského herce Guillaume Caneta.
Objevila se ve snímcích natáčených pro plátna i pro televizi jako Michel Vaillant, Ni pour, ni contre, Mon idole, The Piano Player.
Filmografie
2007 - Lovci pokladů: Kniha tajemství (National Treasure: Book of Secrets) role: Abigail Chase
2006 - Ve stínu Beethovena (Copying Beethoven) role: Anna Holtz
2005 - Šťastné a Veselé (Joyeux Noël) role: Anna Sorensen
2004 - Lovci pokladů (National Treasure) role: Abigail Chase
2004 - Miluj mě! ... Prosím (Wicker Park) role: Lisa
2004 - Trója (Troy) role: Helen
2003 - Na plný plyn (Michel Vaillant) role: Julie Wood
2002 - Klavírista (The Piano Player) role: Erika

Anne Hathaway

28. prosince 2007 v 0:22 | zuzana
Herečka

Datum narození:12.11.1982

Místo narození:Brooklyn, New York, USA
Znamení:Štír

Životopis:
Anne Hathaway se ve filmu "Deník princezny 2: Královské povinnosti" vrací do role mladé Miy Thermopolis, kterou ztvárnila v původním Deníku princezny. Za tuto roli byla v roce 2002 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v komediálním filmu. V současné době pracuje na filmu Anga Leeho Brokeback Mountain, ve kterém si zahraje s Jakem Gylenhaalem, Heathem Ledgerem a Michelle Williams. Před nedávnem dotočila nezávislé drama Havoc Barbary Kopple. Mezi její další filmy patří Ella Enchated, Nicholas Nickleby a The Other Side of Heaven. Pozornost si získala díky roli v seriálu Get Real, za nějž byla v roce 2000 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v dramatické roli.
Filmografie
Jako herečka
2008 - Dostaňte agenta Smarta (Get Smart) role: Agent 99
2007 - Vášeň a cit (Becoming Jane) role: Jane Austen
2006 - Ďábel nosí Pradu (Devil Wears Prada, The) role: Andy Sachs
2005 - Karcoolka (Hoodwinked) role: Red
2005 - Spoušť (Havoc) role: Allison Lang
2005 - Zkrocená hora (Brokeback Mountain) role: Lureen Newsome
2004 - Deník princezny 2: Královské povinnosti (The Princess Diaries 2: Royal Engagement) role: Mia Thermopolis
2004 - Zakletá Ella (Ella Enchanted) role: Ella
2002 - Nicholas Nickleby role: Madeline Bray
2002 - Království koček (Neko no ongaeshi) role: Haru
2001 - Odvrácená strana nebe (Other Side of Heaven, The) role: Jean Sabin
2001 - Deník princezny (Princess Diaries, The) role: Mia Thermopolis

Sandra Bullock

28. prosince 2007 v 0:21 | zuzana
Herečka
Datum narození: 26. 07. 1964
Místo narození: Arlington, Virginia, USA
Znamení: Lev

Životopis: Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Jahna a operní zpěvačky původem z Německa Helgy. Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat", za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".
I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestera Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná získal pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.
De Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu, Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Aniie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi, se de Bond potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná Rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více nežli sama osobně očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím. Nejprve v hlavní roli ve filmu Síť "The Net", po dokončení filmu se svěřila, že si zamilovala Internet a elektronickou poštu.
Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl kritikou a komerčně úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Judd a Matthew McConaughey. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996), "Two If By Sea" (1996) a možná taky "Speed 2: Cruise Control" (1997), které byly zklamáním.
Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a zapomenuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také náhodou byl první projekt její produkční společnosti Fortis Films, kterou založila. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic", spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afflecka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil kritikou i komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days", v komedii na sebe upozornila jako novinová redaktorka.
Následující role v "Miss Congeniality" (2000), jako agentku FBI ji donutili v rámci špionáže účastnit se soutěže Miss U.S.A. Hezká agentka se jí teda zůčastnila, proto aby zabránila bombovému útoku. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).
Sandra Bullock se 16.7.2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.

Filmografie
Jako herečka
2007 - Předtucha (Premonition) role: Linda Hanson
2006 - Dům u jezera (The Lake House) role: Kate Forster
2005 - Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (Miss Congeniality 2 Armed And Fabulous) role: Gracie Hart
2004 - Crash (Crash) role: Jean Cabot
2002 - Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers) role: Cassie Mayweather / Jessica Marie Hudson
2002 - Láska s výstrahou (Two Weeks Notice) role: Lucy Kelson
2000 - Slečna drsňák (Miss Congeniality) role: Gracie Hart
2000 - 28 dní (28 Days) role: Gwen Cummings
2000 - Vítejte v Hollywoodu (Welcome to Hollywood) role: sama sebe
1999 - Živelná pohroma (Forces of Nature) role: Sarah Lewis
1998 - Magická posedlost (Practical Magic) role: Sally Owens
1998 - Princ Egyptský (The Prince of Egypt) role: Miriam
1998 - Přístav naděje (Hope Floats) role: Birdee Pruitt
1997 - Nebezpečná rychlost 2: Zásah (Speed 2: Cruise Control) role: Annie
1996 - Čas zabíjet (A Time To Kill) role: Ellen Roark
1996 - Uloupená srdce (Two If by Sea) role: Roz
1996 - Láska a válka (In Love and War) role: Agnes 'Aggie / Ag' von Kurowsky
1995 - Zatím co jsi spal (While You Were Sleeping) role: Lucy Eleanor Moderatz
1995 - Síť (The Net) role: Angela Bennett / Ruth Marx
1994 - Nebezpečná rychlost (Speed) role: Annie Porter
1993 - Demolition Man (Demolition Man) role: Lt. Lenina Huxley
1993 - Amazonka v plamenech (Fire on the Amazon) role: Alyssa Rothman
1993 - Zápas s Hemingwayem (Wrestling Ernest Hemingway) role: Elaine
1993 - Věc zvaná láska (Thing Called Love, The) role: Linda Lue Linden
1993 - Záhadné zmizení (Vanishing, The) role: Diane Shaver
1992 - Když skončí večírek (When the Party's Over) role: Amanda
1989 - Rychle v balíku (Religion, Inc.) role: Debby

Jako producentka
2005 - Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (Miss Congeniality 2 Armed And Fabulous)
2002 - Láska s výstrahou (Two Weeks Notice)
2002 - Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers)
2000 - Slečna drsňák (Miss Congeniality)
1998 - Přístav naděje (Hope Floats)
Kontakt:C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd
Beverly Hills, CA 90212
USA

Romola Garai

28. prosince 2007 v 0:19 | zuzana
Herečka
Datum narození:06.08.1982

Místo narození:Velká Británie
Znamení:Lev

Životopis:
Letos dvaadvacetiletá herečka debutovala před kamerou v roce 2000 coby mladší verze Judi Denchové v televizním filmu Last of the Blonde Bombshells. Zahrála si v několika televizních seriálech, v dickensovské adaptaci Nicholas Nickleby (2002) a v dobové romanci I Capture the Castle.

Reese Witherspoon

28. prosince 2007 v 0:18 | zuzana
Herečka
Datum narození:22.3.1976
Místo narození:Nashville, USA
Znamení:Beran
Životopis:
Laura Jean Reese Witherspoon je dcerou zdravotní sestry a lékaře. Svou kariéru začíná v sedmi letech jako dětská modelka a v televizních reklamách. V Nashville, kde vyrůstala navštěvovala Harpeth Hall, dívčí střední školu. V roce 1991 se poprvé objevila ve filmovém dramatu V měsíčním svitu "He Man in the Moon". Teprve 14letá Reese na sebe upoutala pozornost kritiky, za vytvoření postavy Dani Trantové, které prožívá první zkušenosti s láskou.
Během studia na střední škole se v roce 1993 objevila ve filmech Jackova ukolébavka "Jack the Bear" s Danny DeVitem a v hlavní roli rodinného dramatu Vzdálené místo "A Far Off Place", díky kterému musela strávit několik měsíců v poušti Kalahari. Po úspěšném dokončení střední školy se rozhodla omezit hereckou kariéru a přihlásila se na studium anglické literatury na Stanford University. Přesto se objevila v thrilleru Milenec nebo vrah "Fear" a v satiře na Červenou Karkulku v krimi filmu Maniak "Freeway" o patnáctileté dívce, která cestuje za svou babičkou. Za film Maniak získala ocenění na katalánském mezinárodním filmovém festivalu ocenění pro nejlepší herečku.
Herecká kariéra Reese Witherspoon začíná nabírat na obrátkách od roku 1998, když si zahrála ve dvou významných filmech. Prvním z nich bylo drama s Genem Hackmanem, Susan Sarandon a Paulem Newmanem Soumrak "Twilight". Druhým byla veleúspěšná fantasy komedie Pleasantville: Městečko zázraků "Pleasantville". Následující rok přichází obrovský úspěch v teenagerovské tragikomedie Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" po boku dalších mladých hvězd Sarah Michelle Gellar, Ryana Phillippe, Selmy Blair a Joshua Jacksona. Ve filmu se zakoukala do Ryana Phillippeho, za kterého se vdala na jaře 1999. Stejný rok si také zahrála hlavní roli v komedii Kdo z koho "Election".
Po několika průměrně úspěšných filmech jako Nebezpečná síť "Best Laid Plans" (1999), Malý Nicky - Satan Junior "Little Nicky" (2000), Americké psycho "American Psycho" (2000) přichází další opravdový hit. Tím je komedie Pravá blondýnka "Legally Blonde" (2001), kde hraje dívku, kterou opustí přítel, protože se mu zdá, až příliš blond. Jde proto studovat práva a zjistí, že je chytřejší než si myslela. Film po uvedení do kin vydělal téměř 100 milionů dolarů a prokázal, že Reese dokáže opravdu přitáhnout diváky.
Během průběhu roku 2002 se objevila jako host v seriálu Přátelé "Friends" a v kresleném seriálu Simpsnovi vytvořila hlas k postavě Grety Wolfecastleové v jednom z jeho dílů. Stejný rok také natočila romantickou komedii Holka na roztrhání "Sweet Home Alabama" (2002). V nedávné době opět zazářila v pokračování úspěšné komedii Pravá blondýnka 2 "Legally Blonde 2: Red, White & Blonde" (2003), kterou zároveň produkovala.
Se svým manželem Ryanem Phillippem má dceru Avu Elizabeth, která se narodila v roce 1999
Filmografie:
2008 Four christmases (Four christmases) role: Kate
2007 Odvlečen (Rendition) role: Isabella Fields El-Ibrahimi
2006 Penelope (Penelope) role: Annie
2005 Walk the Line (Walk the Line) ...June Carter
2005 A co když je to pravda? (Just Like Heaven) ...Elizabeth Masterson
2004 Vanity Fair ...Becky Sharp
2003 Pravá blondýnka 2 /Legally Blonde 2: Red, White & Blonde/ (producentka)- Elle Woods
2002 Holka na roztrhání (Sweet Home Alabama) role: Melanie Smooter
2002 2002 MTV Movie Awards (TV) - sama sebe
2002 The Importance of Being Earnest - Cecily
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) - sama sebe
2002 Revealed with Jules Asner (TV show) - sama sebe v epizodě:"Reese
Witherspoon"
2002 Přátelé /Friends/ (TV seriál) - Jill Green v epizodě:"The One With Joey's
Interview"
2002 Simpsnovi /The Simpsons (TV seriál, hlas) - Greta Wolfecastle v epiozdě:"The Bart Wants What It Wants"
2002 King of the Hill (TV seriál, hlas) - Debbie v epizodě:"High Anxiety (2)"
2002 Přátelé /Friends/ (TV seriál) - Jill Green
2002 King of the Hill (TV seriál, hlas) - Debbie v epizodě:"Hanky Panky"
2002 Přátelé /Friends/ (TV seriál) - Jill Green
2001 Adam Sandler Goes to Hell (video) - sama sebe
2001 Inside 'Legally Blonde' (video) - sama sebe
2001 Pravá blondýnka /Legally Blonde/ - Elle Woods
2001 Labutí trumpetka /The Trumpet of the Swan/ (hlas) - Serena
2000 Malý Nicky - Satan Junior /Little Nicky/ - Holly
2000 Americké psycho /American Psycho/ - Evelyn Williams
1999 Nebezpečná síť /Best Laid Plans/ - Lissa
1999 Kdo z koho /Election/ - Tracy Enid Flick
1999 Velmi nebezpečné známosti /Cruel Intentions/ - Annette Hargrove
Kontakt:
William Morris Agency
151 El Camino Drive
Beverly Hills CA 90212
USA
Reese Witherspoon
S BÝVALÝM MANŽELEM :o)
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the Westwood premiere of MGM's Antitrust
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the LA premiere of 20th Century Fox's Walk the Line
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the LA premiere of 20th Century Fox's Walk the Line
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the New York premiere of Focus Features' Vanity Fair
Reese Witherspoon and Ryan Phillippe at the New York premiere of Focus Features' Vanity Fair
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the New York premiere of Focus Features' Vanity Fair
Ryan Phillippe and Reese Witherspoon at the New York premiere of Focus Features' Vanity Fair
S DĚTMA A MANŽELEM :o)
REESE, RYAN, AVA & DEACON photo

Mary-Kate Olsen

28. prosince 2007 v 0:16 | zuzana
Herečka

Datum narození:
13.06.1986

Místo narození:Sherman Oaks, Kalifornie, USA
Znamení:Blíženci

Filmografie:
2004 New York Minute (producentka) - Roxy Ryan
2003 The Challenge (TV) -Shane Dalton
2003 Charlieho Andílci: Na plný pecky /Charlie's Angels: Full Throttle/ - Future Angel
2002 Výlet do Říma /When In Rome/ (video, hlavní producentka) - Charli
2002 První jízda /Getting There/ (video, hlavní producentka) - Kylie Hunter
2002 Tough Cookie (TV seriál, hlavní producentka)
2001 Holiday in the Sun (video, hlavní producentka) - Madison Stewart
2001 Mary-Kate and Ashley in Action! (TV seriál, hlas, hlavní producentka) - Mary-Kate/speciálu agentka Misty
2001 So Little Time (TV seriál, hlavní producentka) - Riley Carlson
2001 Sestry v Londýně /Winning London/ (video, hlavní producentka) - Chloe Lawrence
2001 Fashion Forward: Spring 2001 (TV, hlavní producentka)
2000 The Amazing Adventures of Mary-Kate & Ashley (video)
2000 Sestry v akci /Our Lips Are Sealed/ (hlavní producentka) - Mary Kate Parker/Maddy Turtleby/ Karla Frauenfelder
2000 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Greatest Parties (video)
2000 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's School Dance (video, hlavní producentka)
2000 7th Heaven (TV seriál) - Carol Murphy v epizodě: "Gossip"
1999 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Fashion Party (video, hlavní producentka)
1999 Gólová výměna /Switching Goals/ (TV, hlavní producentka) - Samantha 'Sam' Stanton
1999 Výlet do Paříže /Passport to Paris/ (video, hlavní producentka) - Melanie 'Mel' Porter
1998 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Camping Party (video)
1998 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Costume Party (video)
1998 Táta z plakátu /Billboard Dad/ - Tess Tyler
1998 Two of a Kind (TV seriál) - Mary-Kate Burke
1997 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Mary-Kate
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Mary-Kate
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Mary-Kate
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley: - Mary-Kate
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Mary-Kate
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Mary-Kate
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley: - Mary-Kate
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley: - Mary-Kate
1995 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's - Mary-Kate
1995 Malé dohazovačky /It Takes Two/ - Amanda Lemmon

Ashley Olsen

28. prosince 2007 v 0:15 | zuzana
Herečka

Datum narození:13.06.1986

Místo narození:Sherman Oaks, Kalifornie, USA
Znamení:Blíženci

Filmografie:
2004 New York Minute (producentka) - Jane Ryan
2003 The Challenge (TV) - Lizzie Dalton
2003 Charlieho andílci: Na plný pecky /Charlie's Angels: Full Throttle/ - Future Angel
2002 Výlet do Říma /When In Rome/ (video, hlavní producentka) - Leila
2002 První jízda /Getting There/ (video, hlavní producentka) - Taylor Hunter
2002 Tough Cookie (TV seriál, hlavní producentka)
2001 Holiday in the Sun (video, hlavní producentka) - Alex Stewart
2001 Mary-Kate and Ashley in Action! (TV seriál, hlas, hlavní producentka) - Ashley/speciální agentka Amber
2001 So Little Time (TV seriál, hlavní producentka) - Chloe Carlson
2001 Sestry v Londýně /Winning London/ (video, hlavní producentka) - Riley Lawrence
2001 Fashion Forward: Spring 2001 (TV, hlavní producentka)
2000 The Amazing Adventures of Mary-Kate & Ashley (video)
2000 Sestry v akci /Our Lips Are Sealed/ (hlavní producentka) - Ashley Parker/Abby Turtleby/
Andrea Frauenfelder
2000 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Greatest Parties (video)
2000 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's School Dance (video, hlavní producentka)
2000 7th Heaven (TV seriál) - Sue Murphy v epizodě: "Gossip"
1999 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Fashion Party (video, hlavní producentka)
1999 Gólová výměna /Switching Goals/ (TV, hlavní producentka) - Emma Stanton
1999 Výlet do Paříže /Passport to Paris/ (video, hlavní producentka) - Allyson 'Ally' Porter
1998 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Camping Party (video)
1998 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Costume Party (video)
1998 Táta z plakátu /Billboard Dad/ - Emily Tyler
1998 Two of a Kind TV seriál - Ashley Burke
1997 The Adventures of Mary-Kate & Ashley -Ashley
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1997 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1996 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley -Ashley
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1995 The Adventures of Mary-Kate & Ashley - Ashley
1995 You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Sleepover Party (video) - Ashley
1995 Malé dohazovačky /It Takes Two/ - Alyssa Callaway

Nicole Kidman

28. prosince 2007 v 0:14 | zuzana
Herečka

Datum narození:
20.6.1967

Místo narození:Honolulu, HI, USA
Znamení:Blíženci

Životopis:
Nicole se narodila na Hawai, ale vyrůstala v Longueville, předměstí Sydney v Australii, kam se přestěhovala když jí byly 4 roky. Její otec Anthony, biochemik a psycholog na Hawai studoval. Její matka Janelle je oddaná feministka, snažila se jí a její setru Antonii připravit na skutečný život. Nicole se učila tanec, drama a mimiku když jí bylo deset let, obzvláště se silně zajímala o balet. Oficiálně začala účinkovat v divadle ve Philip Street Theater. V roce 1983 měla první veřejné vystoupení v televizi (Bush Christmas).
Postupně hrála ve více představeních a dostávala se do vědomí. Nejvíce úspěšná byla v divadelní hře Modrý pokoj. První prosazení se jí podařilo v thrilleru Úplné bezvětří "Dead Calm", ale zásadní průlom v její kariéře nastal potom co se seznámila s Tomem Cruisem, kterého si v roce 1990 vzala za manžela. Tom si ji vybral do role ve filmu Bouřlivé dny "Days of Thunder" (1990). Pro Nikole, která hrála jen v několika průměrných australských filmech to byl velký úspěch. Díky Tomovi se kterým hrála v několika filmech se jí otevřely dveře do světa slavných. Což potvrdila hlavní rolí ve filmu Zemřít pro... "To Die For" (1995), kde si zahrála pohlednou blondýnku z amerického maloměsta Suzanne Stoneovou, která se rozhodla, že se stane televizní reportérkou. Díky této roli získala Zlatý glóbus.
Nikole se s Tomem několikrát snažila otěhotnět, ale když jí to nešlo tak si nakonec adoptovali dvě děti. Jelikož se v poslední době Nikole dařilo více, nežli jejímu manželovi, tak to začalo v jejich manželství skřípat. V době když natáčela film "Moulin rouge" (2001) se rozhodli rozvést. V tomto romantickém muzikálu si zahrála s Ewanem McGregorem. Po tomto úspěšném muzikálu získala hlavní roli v thrilleru Ti druzí "The Others". V současné době patří mezi opravdové osobnosti světového filmu.

Filmografie:
2005 Untitled Alexander the Great Project - Olympias
2005 American Darlings
2005 Emma's War
2005 The Producers - Ulla
2005 Bewitched - Isabel Bigelow/Samantha Stephens
2005 The Interpreter - Silvia Broome
2004 Birth - Anna
2003 Návrat do Cold Mountain /Cold Mountain/ - Ada
2003 In the Cut (hlavní producentka)
2003 Stepfordské paničky /The Stepford Wives/ - Joanna
2003 Lidská skvrna /The Human Stain/ - Faunia Farley
2002 Hodiny /The Hours/ - Virginia Woolf
2002 2002 MTV Movie Awards (TV) - sama sebe
2002 Shirtless: Hollywood's Sexiest Men (TV) - sama sebe
2002 Dogville /Dogville/ - Grace
2002 Panic Room (hlas) - Stephensova přítelkyně po telefónu
2002 The Orange British Academy Film Awards (TV) - sama sebe
2002 Who is Alan Smithee? (TV) - sama sebe
2002 Seitenblicke (TV seriál) - sama sebe v epizodě:"Oscars 2002"
2002 Forst & sist (TV seriál) - sama sebe
2001 The Night Club of Your Dreams: The Making of Moulin Rouge (TV) - sama sebe/Satine
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sama sebe
2001 Nevěsta přes internet /Birthday Girl/ - Nadia
2001 Ti druzí /The Others/ - Grace Stewart
2001 Moulin Rouge /Moulin Rouge!/
2001 Stanley Kubrick: Život v obrazech /Stanley Kubrick: A Life in Pictures/
- sama sebe (Interviewee)
2001 The Ray Martin Show (TV seriál) - sama sebe
2001 The Big Breakfast (TV seriál) - sama sebe
2001 Parkinson (TV seriál)- sama sebe
2001 Havoc's Luxury Suites and Conference Facility (TV seriál) - sama sebe
1999 Fox Studios Australia: The Grand Opening (TV) - sama sebe
1999 Spalující touha /Eyes Wide Shut/ - Alice Harford
1998 Saturday Night Live: The Best of Mike Myers (video) - dívenka
1998 Magická posedlost /Practical Magic/ - Gillian 'Gilly-Bean' Owens
1997 Peacemaker /The Peacemaker/ - Dr. Julia Kelly
1996 Portrét dámy /The Portrait of a Lady/ - Isabel Archer
1996 The Leading Man - moderátorka ceny Akademie
1995 Batman navždy /Batman Forever/ - Dr. Chase Meridian
1995 Zemřít pro... /To Die for/ - Suzanne Stone Maretto
1993 Můj život /My Life/ - Gail Jones
1993 Malice - Tracy Kennsinger
1992 Navždy a daleko /Far and Away/ - Shannon Christie
1991 Billy Bathgate - Drew Preston
1991 Flirting - Nicola Radcliffe
1990 Bouřlivé dny /Days of Thunder/ - Dr. Claire Lewicki
1989 Bangkok Hilton - Katrina Stanton
1989 Úplné bezvětří /Dead Calm/ - Rae Ingram

Kontakt:
C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90212
USA

Meg Ryan

28. prosince 2007 v 0:14 | zuzana
Herečka

Datum narození:19.11.1961

Místo narození:Fairfield, Connecticut, USA
Znamení:Štír
Životopis:
Meg Ryan je původním jménem Margaret Mary Emily Anne Hyra. Je nejmladší ze čtyř dětí architekta a učitelky. Divadlu se začala věnovat už na střední škole a tento svůj zájem rozvíjela i během studií žurnalistiky na New York University. Zkoušela se uplatnit jako herečka v reklamách i jako modelka. Nakonec ji do světa filmu uvedla její matka, která se mezitím stala castingovou agentkou a díky svým kontaktům jí zprostředkovala roli Debby Blakeové, dospívající dcery hlavní hrdinky (Candice Bergenová), v dramatu Bohaté a slavné (r. G. Cukor).
Uplatnila se v sitcomu One of the Boys (1982, Jeden z chlapců), ve westernovém seriálu Wildside - ČTV (1995) a jako host ve dvou epizodách sitcomu Charles in Charge (Všechno má na starosti Charles). Do širšího diváckého povědomí vstoupila úlohou problémové dívky jménem Betsy v rodinném TV seriálu As the World Turns (1982-84, Jak se svět otáčí). Výrazná epizodní postava ovdovělé Carole Bradshawové v komerčním hitu Top Gun (r. T. Scott) odstartovala naplno její film. kariéru.
Následně na sebe upozornila ve fantastické komedii Vnitřní vesmír (r. J. Dante), kde hrála pilotovu manželku, energickou novinářku Lydii Maxwellovou, která je zatažena do bláznivé honičky kolem svého muže (Dennis Quaid), zmenšeného do těla neurotického hypochondra. Hvězdu z ní však učinila teprve postava temperamentní studentky a posléze novinářky Sally Albrightové, o jejichž milostných peripetiích zejména s podobně ztřeštěným mužem (Billy Crystal) vypráví romantická komedie Když Harry potkal Sally... (r. R. Reiner).
Obdobný typ romantické hrdinky, která neustále řeší dilema svých citových vztahů a hledá toho pravého, ztvárnila v postavě reportérky Annie Reedové, jejíž život osudově změní zpověď malého chlapce (Ross Malinger) v nočním rozhlasovém vysílání, který hledá pro svého ovdovělého tatínka (Tom Hanks) novou partnerku, v romantické komedii Samotář v Seattlu (r. N. Ephronová).
O tom, že stejně tak dobře zvládne i dramaticky náročnější party, podala M. R. přesvědčivý důkaz v životopisném hudebním dramatu The Doors (r. O. Stone), v němž ztělesnila Pamelu Coursonovou, dlouholetou družku legendárního rockového textaře, básníka a zpěváka Jima Morrisona (Val Kilmer). Přesvědčivě ztělesnila také odlišné role, mj. alkoholičku Alici Greenovou v sentimentálním dramatu Když muž miluje ženu (r. L. Mandoki) nebo kapitánku Waldenovou ve válečném dramatu Odvaha pod palbou (r. E. Zwick).
Od 1994 má vlastní produkční společnost Prufrock Pictures. Jejím manželem byl herec Dennis Quaid (1991-2001), s nímž má syna Jacka Henryho (nar. 1992) a po jehož boku účinkovala také v thrilleru Hlásím svoji smrt (r. R. Morton a A. Jankelová).

Kariera:
Vzdělání: střední - Bethel High. Connecticut - New York University with a Journalism Major
Stav: rozvedená (v letech 1991-2000 vdaná za Dennise Quaida, se kterým má syna Jacka Henryho)

Filmografie:
2003 Against the Ropes - Jackie Kallen
2003 Piková trojka /In the Cut/ - Frannie Thorstin
2002 AFI Life Achievement Award: A Tribute to Tom Hanks (TV) - sama sebe
2002 Desert Saints (producentka)
2002 Searching for Debra Winger - sama sebe
2001 Kate & Leopold /Kate & Leopold/ - Kate McKay
2001 Concert for New York City (TV) - sama sebe
2001 America: A Tribute to Heroes (TV) - sama sebe
2001 The Wedding Planner (hlavní producentka)
2000 How Harry Met Sally... (video) - sama sebe
2000 The Making of 'Hanging Up' (TV) - sama sebe
2000 Životní zkouška /Proof of Life/ - Alice Bowman
2000 Zavěste, prosím /Hanging Up/ - Eve Marks
2000 Ďábel přichází /Lost Souls/ (producentka)
2000 The Oprah Winfrey Show (TV show) - sama sebe v epizodě:"Meg Ryan,
Diane Keaton and Lisa Kudrow"
1998 Láska přes internet /You've Got Mail/ - Kathleen Kelly
1998 Hurlyburly - Bonnie
1998 Město andělů /City of Angels/ - Maggie Rice
1997 Anastázie /Anastasia/ (hlas) - Anastasia
1997 Propadlí lásce /Addicted to Love/ - Maggie
1997 Northern Lights (TV, hlavní producentka)
1996 Odvaha pod palbou /Courage Under Fire/ - kapitánka Karen Emma Walden
1995 Čas smyslnosti /Restoration/ - Katharine
1995 Francouzský polibek /French Kiss/ (producentka) - Kate
1994 A Century of Cinema - sama sebe
1994 I.Q. /I.Q./ - Catherine Boyd
1994 Když muž miluje ženu /When a Man Loves a Woman/ - Alice Green
1993 Flesh and Bone - Kay Davies
1993 Samotář v Seattlu /Sleepless in Seattle/ - Annie Reed
1992 Předehra k líbání /Prelude to a Kiss/ - Rita Boyle
1991 Doors /The Doors/ - Pamela Courson
1990-1991 Captain Planet and the Planeteers (TV seriál, hlas) - Dr. Blight
1990 Joe Versus the Volcano - DeDe/Angelica/Patricia
1989 Když Harry potkal Sally... /When Harry Met Sally.../ - Sally Albright
1988 Promised Land - Bev
1988 Pevnost /The Presidio/ - Donna Caldwell
1988 Hlásím svoji smrt /D.O.A./ - Sydney Fuller
1987 Vnitřní vesmír /Innerspace/ - Lydia Maxwell
1986 Armed and Dangerous - Maggie Cavanaugh
1986 Top Gun /Top Gun/ - Carole Bradshaw

Kontakt:
C/O International Creative Management
8942 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90211
USA

Mandy Moore

28. prosince 2007 v 0:13 | zuzana

Zpěvačka, Herečka

Datum narození:10.4.1984
Místo narození: Nashua,New Hampshire,USA
Znamení:Beran
Filmografie:
2007 Vdáš se, a basta! (Because I Said So) ...Milly
2006 American Dreamz ...Sally Kendoo
2006 Southland Tales ...Madeline Frost-Santaros
2005 Racing Stripes ...Sandy
2004 Hon na svobodu (Chasing Liberty) ...Anna Foster
2004 Černá ovce (Saved!) ...Hilary Faye
2003 Láskou praštěná (How to Deal) ...Halley Martin
2002 Dlouhá cesta(Walk to Remember, A) ...Jamie Sullivan
2002 Sladkých 17 (Try Seventeen) ...Lisa
2002 Kingdom Hearts ...Aerith Gainsborough
2001 Dr. Dolittle 2 (Dr. Dolittle 2) ...Girl Bear Cub
2001 Deník princezny (Princess Diaries, The) ...Lana Thomas
2000 Magic Al and the Mind Factory ...Brittany Foster
1996 Street Rats ...

Lindsay Lohan

28. prosince 2007 v 0:12 | zuzana
Herečka
Datum narození:
2.7.1986
Místo narození:New York, USA
Znamení:Rak
Životopis:
"Nechci pořád dělat tuhle komerční práci. Ale hlavní je načasování. Mám jeden scénář o dívce, která chce do gangu a je znásilněna. Ale nemůžu tu udělat právě teď. Myslím, že by to nebylo vhodné" - Lindsay Lohan
Lindsay Morgan Lohan se narodila druhého července roku 1986 v Cold Spring Harbor (New York) Dině Lohan (obchodní analytička, nyní Lindsina manažerka) a Michaelu Lohanovi (úspěšný obchodník z Wall Streetu). V současné době už její rodiče spolu nežijí. Dina už podala žádost o rozvod (výhrožování smrtí není žádná sranda). Lindsay se před kameru dostala už ve svých třech letech díky učinkování v reklamách (Pizza Hut, Calvin Klein Kids...). V roce 1996 se objevila v soap opeře ANOTHER WORLD, která byla v USA vysílána a natáčena od roku 1964 s přestávkami až do roku 2003.
Její první filmovou rolí byla úloha v režijním debutu scénáristky Nancy Meyrsové (LEPŠÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI, PO ČEM ŽENY TOUŽÍ) komedii PAST NA RODIČE. První role a hned dvojrole - Lindsay zde hrála obě dvojčata, které se navzájem neznají díky rozvodu rodičů. Díky finančnímu úspěchu tohoto filmu (66 milionů v kinech a dalších 30 na půjčovném) s ní Disney podepsal smlouvu na tři filmy.
Poté se Lindsay vrátila k televizi, teď však už pod hlavičkou Walta Disneyho. První počin byl LIFE-SIZE z roku 2000, kde hraje osiřelou dívku, která se pokusí vrátit k životu svou mrtvou matku, ale místo ní ožíví panenku. Ve stejném roce se objevila v pilotním díle show Bette Midlerové, nazvaném BETTE. Televizní učínkování pokračovalo o dva roky později v NAJDĚTE STOPU vyprávějící příběh o novinářce školních novin, jenž objeví nesrovnalosti kolem odchodu jejího učitele.
O rok později, 2003 se představuje v remaku komedie o výměně těl mezi matkou (Jamie Lee Curtis) a dcerou, MEZI NÁMI DĚVČATY. S nadšenými recenzemi, 11O miliony na kontě a řadou cen lze mluvit o úspěchu. Současně vychází její debutové album Speak . Rok 2004, Lindsay se stěhuje do L.A. a natáčí ZPOVĚĎ KRÁLOVNY STŘEDNÍ ŠKOLY, ve kterém se její hrdinka Lola musí smířit se ztrátou kulturní nabídky velkoměsta, kvůli stěhování rodiny na předměstí.
Do konce roku stihla LL ještě stihla natočit s režisérkou Mark Watersovou PROTIVNÝ SPROSTÝ HOLKY podle knihy psycholožky Rosalindy Wisemanové, která studovala chování studentů na středních školách. Na MTV Awards tento snímek opravdu zabodoval a pro Lindsay to znamenalo dvě ceny. Původní sestřih filmu byl MPAA "oceněn" ratingem R a tak z filmu musely zmizet některé gagy a dvojsmyslné narážky. Nejen kvůli tržbám, ale také kvůli Lindsaině image. Z těchto důvodů také odmítla i rozhovor pro časopis Playboy.
Její nejnovější rolí je hlavní role ve filmu MŮJ AUŤÁK BROUK. Jako dcera automobilového závodníka (Michael Keaton) pociťuje stejné tužby jako on. Místo pořádného auta však dostane Brouka z vrakoviště... LL upevnila svou pozici hvězdy (časopis People ji v uplynulém roce zařadil na seznam padesáti nejkrásnějších lidí, celosvětové tržby ze všech jejích dosavadních filmů činí 400 milionů...) a tak si u svého dalšího filmu JUST MY LUCK řekla o honorář 7,5 milionu a opustila Disneyho.
Okusí i nezávislý film A PRAIRE HOME COMPANION pod režijním vedením Roberta Altmana a po boku Meryl Streep, Tommy L. Jonese či Woodyho Harrelsona.
Filmografie:
2008 Best Time of Our Lives, The ...Caitlin
2007 Zavraždění Johna Lennona (Chapter 27) ...Jude
2007 Georgiino Pravidlo (Georgia Rule) ...Rachel Wilcox
2007 I Know Who Killed Me ...Aubrey Fleming / Dakota Moss
2007 Woman of No Importance, A ...
2007 Speechless ...Sara
2006 Zítra nehrajeme! (Prairie Home Companion, A) ...Lola Johnson
2006 Nickelodeon Kids' Choice Awards '06 ...
2006 Prázdniny (Holiday, The) ...sama sebe
2006 Jen trošku štěstí (Just My Luck) ...Ashley Albright
2006 Atentát v Ambassadoru (Bobby) ...Diane
2005 Herbie Fully Loaded ...Maggie Peyton
2005 Hvězdy Hollywoodu (My Scene Goes Hollywood) ...sama sebe
2005 Můj auťák Brouk (Herbie Fully Loaded) ...Maggie Peyton
2004 Protivný sprostý holky (Mean Girls) ...Cady Heron
2004 Zpověď královny střední školy (Confessions of a Teenage Drama Queen) ...Mary Elizabeth Cep / Lola
2003 Mezi námi děvčaty (Freaky Friday) ...Anna Coleman
2002 Najděte stopu (Get a Clue) ...Lexy Gold
2000 Bette ...Rose #1 (2000)
2000 Life-Size ...Casey Stuart
1998 Past na rodiče (The Parent Trap) ...Hallie Parker / Annie James
Adresa:Lindsay Lohan
LLRocks, Inc.
PMB 179
223 Wall Street
Huntington, NY 11743-2060
Diskografie:
2005 A Little More Personal (Raw)
2004 Speak
2004 Confessions of a Teenage Drama Queen
2003 Freaky Friday
Rumors
Confessions Of A Broken Heart
Speak
TAke me away
Ultimate
INFO O NÍ..........
Celé jméno: Lindsay Morgan Lohan
Datum narození: 2. července 1986
Rodiče: Dina a Michael
Sourozenci: Michael, Aliana, Dakota
Barva očí: Modro-zelená
Barva vlasů: Zrzavá (to je její původní, ale často si je barví :))
Oblíbená barva: Růžová a modrá
Záliby: Herectví, basketball, nakupování, zpěv, čtení, psaní
Oblíbený předmět: Matematika
Oblíbené zvíře: Pes
Oblíbené filmy: Pretty Woman, Ferris Buellers Day Off, The Little Mermaid, All I Wanna Do, Bring It On, Heartbreakers
Oblíbené TV seriály: Přátelé, Gilmorova děvčata, 7th Heaven, Dawsonův svět, Boy Meets World
Oblíbení herci: Orlando Bloom, Johnny Depp, Brad Pitt, Colin Farrell
Oblíbená hudba: Maroon 5, 50 Cent, Eminem
Oblíbené jídlo: Čínská a Italská jídla
Lindsay Lohan Poster
 
 

Reklama