NEJSEM TU ČLÁNKY SE POKUSÍM PŘIDÁVAT CO TO JDE A OBÍHAT TAKÉ:)) NEMAŽTE SI MĚ!!!
← CLICK HERE AND READ!!!
NEW BLESKOVKA!!!!!Zapojte se!
0.18 POZNÁVAČKA.....NEW!!!!!!!!!

Vyberte mi celebritu, kterou sem přidám....TADY

Herečky

Kate Hudson

28. prosince 2007 v 0:10 | zuzana
Herečka

Datum narození:19.4.1979

Místo narození:Los Angeles, California, USA
Znamení:Beran

Životopis:
Je dcerou zpěváka a herce Billa Hudsona a herečky Goldie Hawnové. Vyrůstala u matky a jejího dlouholetého druha, herce Kurta Russella. Absolvovala hereckou školu Crossroads v Santa Monice a jako herečka začínala menšími rolemi v dramatických TV seriálech Party of Five (Večírek pro pět) a EZ Streets.
Její první velkou film. příležitostí se stala postava naivní a nešikovné Cindy, která po všech peripetiích silvestrovské noci nalezne skutečnou lásku, v hořké komedii 200 cigaret (r. R. B. Garciaová). Skutečný průlom v její kariéře však znamenala teprve role atraktivní suverénky Penny Lane, hlavy skupiny fanynek zvaných Kapelnice, v hudební retrokomedii z rockového zákulisí Na pokraji slávy (r. C. Crowe).
Tato vedlejší úloha, původně zamýšlená pro Sarah Polleyovou, jí vynesla Zlatý glóbus 2000 a nominaci na Oscara 2000. Další filmy v její kariéře jsou Dr. T. a jeho ženy "Dr. T & the Women" (2000) v roli Dee Dee dcery gynekologa a historický příběh z 19. století Čtyři pírka "The Four Feathers" (2002).
Z pěti jejích vlastních a nevlastních sourozenců se herectví věnuje starší bratr Oliver Hudson. Od 1999 je jejím životním partnerem Chris Robinson, zpěvák rockové skupiny Black Crowes.

Filmografie:
2005 Can You Keep a Secret? - Emma Corrigan
2005 Skeleton Key - Caroline
2004 Život s Helenou /Raising Helen/ - Helen Harris
2003 Alex a Emma /Alex and Emma/
2003 Rozvod po francouzsku /Le Divorce/ - Isabel Walker
2003 Jak ztratit kluka v 10 dnech /How to Lose a Guy in 10 Days/
2002 The Four Feathers - Ethne Eustace
2002 MTV Video Music Awards 2002 - sama sebe
2001 Behind the Scenes: Almost Famous - Postcards from the Edge (video)
- sama sebe
2001 The Cutting Room - Chrissy Campbell
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) - sama sebe
2000 MTV Video Music Awards 2000 (TV) - sama sebe
2000 The Beatles Revolution (TV)- sama sebe
2000 VH1/Vogue Fashion Awards (TV) - sama sebe
2000 Dr. T a jeho ženy /Dr. T & the Women/ - Dee Dee Travis
2000 Na pokraji slávy /Almost Famous/ - Penny Lane
2000 Fáma /Gossip/ - Naomi Preston
2000 Vše o Adamovi /About Adam/ - Lucy
1999 200 Cigaret /200 Cigarettes/ - Cindy
1998 Lososí řeka /Ricochet River/ - Lorna
1998 Voda na poušti /Desert Blue/ - Skye
1997 EZ Streets (Tv seriál) - Larraine (Layla) Cahill v epizodě: "Neither Have
I Wings to Fly"
1996 Party of Five (Tv seriál) - Cory v epizodě: "Spring Breaks (Part 1)"
Odkazy:
www.superiorpics.com/kate_hudson
celebs.absolutenow.com/kate_hudson

Julia Stiles

28. prosince 2007 v 0:08 | zuzana
Herečka

Datum narození:28.3.1981
Místo narození:New York, USA
Znamení:Beran
Životopis:
Julia se paralelně věnuje divadelnímu, televiznímu i filmovému herectví. Obdiv kritiků si získala za svůj herecký výkon v nezávislém filmu Patrick Stettnera Cizí záležitost, který měl v roce 2001 premiéru na filmovém festivalu Sundance a MFF v Torontě.
Zahrála si také v trojici projektů, inspirovaných tvorbou Shakespeara: moderní adaptaci Othella v režii Tima Blakea Nelsona jménem O, adaptaci Hamleta Michaela Almereyda s Ethanem Hawke a komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím, která jí vynesla ceny MTV Movie Award a Chicago Film Critics Award. Mezi její další filmy patří Velké trable malého města, A Guy Thing, Agent bez minulosti, Úplně vzhůru, Tichý nepřítel, Má mě rád, nemá mě rád, Wicked (cena pro nejlepší herečku na Pražském filmovém festivalu) a Nežádej svůj poslední tanec, za který získala dvě ceny MTV.
V současné době pracuje na adaptaci knihy Sylvie Plath The Bell Jar, ve které bude hrát hlavní roli a zastane také roli producentky. Na televizní obrazovce se představila v miniseriálu The Sixties a filmu Before Women Had Wings. Zahrála si také v jedné epizodě oblíbeného seriálu Chicago Hope. Mezi její nadcházející filmy patří romantická komedie The Prince and Me a film Johna Turturra Romance and Cigarettes, ve kterém si zahraje s Jamesem Gandolfinim a Susan Sarandon.
Filmografie:
2007 Bourneovo ultimátum (Bourne Ultimatum, The) ...Nicky Parsons
2006 Satan přichází (Omen, The) ...Katherine Thorn
2005 Portrét šílenství (Edmond) ...Glenna
2005 Little Trip to Heaven, A ...Isold
2005 59th Annual Tony Awards, The ...Presenter Best Performance by a Featured Actress in a Play
2004 Princ a já (Prince and me) ...Paige Morgan
2004 Bournův mýtus (Bourne Supremacy) ...Nicky
2004 Bourne Supremacy, The ...Nicky
2003 Guy Thing, A ...Becky Jackon
2003 Carolina ...Carolina Mirabeau
2003 Mužská záležitost (A Guy Thing) ...Becky Jackon
2003 Úsměv Mony Lisy (Mona Lisa Smile) ...Joan Brandwyn
2002 Agent bez minulosti (Bourne Identity, The) ...Nicolette
2001 Cizí záležitost (Business of Strangers, The) ...Paula Murphy
2001 O (O) ...Desi Brable
2001 Nežádej svůj poslední tanec (Save the Last Dance) ...Sara Johnson
2000 Down to You ...Imogen
2000 Velké trable malého města (State and Main) ...Carla
1999 Deset důvodů, proč tě nenávidím (10 Things I Hate About You) ...Kat Stratford
1999 '60s, The ...Katie Herlihy
1998 Wide Awake ...Neena Beal
1997 Tichý nepřítel (Devil's Own, The) ...Bridget O'Meara
1997 Before Women Had Wings ...Phoebe Jackson
1997 Devil's Own, The ...Bridget O'Meara
1996 Má mě rád, nemá mě rád (I Love You, I Love You Not) ...Young Nana's Friend
1994 Cyndi Lauper: 12 Deadly Cyns... and Then Some ...(segment "Sally's Pigeons")

Julia Roberts

28. prosince 2007 v 0:07 | zuzana
Herečka

Datum narození:28.10.1967

Místo narození:Smyrna, Georgia, USA
Znamení:Štír

Životopis:
Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28. října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi zatímco její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.
Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po 6 letech zemřel na rakovinu. Kvůli silným brýlím a velké puse narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila své velké pusy, ze které vytvořila "obchodní značku", sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila své vyšší postavy.
Jako malá holka si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice stát se herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu "Blood Red". Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu "Mystic Pizza" a vedlejší roli ve filmu "Satisfaction" společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu "Steel Magnolias" ( Ocelová magnólie ) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominovaná na Oscara, kterého ovšem získala o 12 let později.
V roce 1990, po natočení romantického filmu " Pretty Woman ", se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů. Tato doba byla pro ní trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o její anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.
Záchrana přišla po té, kdy se téhož roku setkala ve filmu "Flatliners" ( Hráči se smrtí ) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svojí ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám na levé rameno vytetovat čínský symbol věčné lásky.
Jejich svatba byla naplánovaná na 14. června roku 1991, avšak sen se rozpadl po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julii byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patrickem a zlí jazykové spekulovali o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film " Sleeping with the enemy " (Noci s nepřítelem) . Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevily zvěsti o Juliině závislosti na drogách.
Po úspěchu filmů jako "Sleeping with the enemy", "Dying Young" (Zemřít mladý) či "Hook" (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day -Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu " The Player" (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu Pretty Women na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru " The Pelican Brief " (Případ Pelikán) na motivy knihy stejného názvu od Johna Grishama. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která ztvárnila studentku Darby Shaw . Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako " I love trouble " (Zbožňuju trable) nebo " Pret-a-Porter" .
V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett . Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde vyslovili své "ano". Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozešli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po té se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie - nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere, či Matthew Perry ze sitcomu "Přátelé". Julia pokračovala v natáčení filmů jako " Something to talk about " (Síla lásky) , "Mary Reilly" a "Michael Collins". V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se objevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film " Conspiracy Theory " (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit " My Best Friend's Wedding " (Svatba mého nejlepšího přítele) .
Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film "Stepmom" (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - "Notting Hill" a "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) . V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scottovou, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu "Runaway Bride" si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera, a to poprvé od filmu "Pretty Woman". V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události - "Erin Brockovich", kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25. března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennější ceny ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD) , který drží dodnes, i když už za film (Mona Lisa Smiles).
V tomto roce (2001) měly v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu "The Mexican" ( Mexičan ) s Bradem Pittem, "America's Sweethearts" (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake filmu "Ocean's Eleven" (Dannyho parťáci) . V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem & Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 se plánuje natočení pokračování (Ocean's 12) . Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř 4letém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ovšem provdala za kameramana Danny Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích - "Full frontal" (Hollywood, Hollywood) a "Confessions of a dangerous mind" ( Milujte svého zabijáka ). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film "Mona Lisa Smiles", který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.
Filmografie:
2007 Soukromá válka pana Wilsona (Charlie Wilson's War) ...Joanne Herring
2006 Šarlotina pavučinka (Charlotte's Web) ...Charlotte the Spider
2006 Mravenčí polepšovna (The Ant Bully) ...Hova
2006 60th Annual Tony Awards, The ...Presenter
2004 Na dotek (Closer) ...Anna
2004 Dannyho parťáci 2 (Ocean's Twelve) ...Tess Ocean
2004 101 Biggest Celebrity Oops ...#23 Bad Hair Days/#43 Passing on Big Role: Shakespeare in Love/#96 Julia Roberts' Pit Stop
2003 Úsměv Mony Lisy (Mona Lisa Smile) ...Katherine Ann Watson
2002 Milujte svého zabijáka (Confessions of a Dangerous Mind) ...Patricia Watson
2002 Hollywood, Hollywood (Full Frontal) ...Catherine / Francesca
2002 Grand Champion ...Jolene
2001 America's Sweethearts ...Kathleen "Kiki" Harrison
2001 Zlatíčka pro každého (America´s Sweethearts) ...Kathleen "Kiki" Harrison
2001 Dannyho parťáci (Ocean's Eleven) ...Tess Ocean
2001 Mexičan (The Mexican) ...Samantha Barzel
2000 Svět filmu: Ingmar Bergman (Ljuset håller mig sällskap) ...sama sebe
2000 Erin Brockovich (Erin Brockovich) ...Erin Brockovich
1999 Notting Hill (Notting Hill) ...Anna Scott
1999 Nevěsta na útěku (Runaway Bride) ...Maggie Carpenter
1998 Warner Bros. 75th Anniversary: No Guts, No Glory ...
1998 Druhá nebo první (Stepmom) ...Isabel Kelly
1997 Svatba mého nejlepšího přítele (My Best Friend's Wedding) ...Julianne Potter
1997 Spiknutí (Conspiracy Theory) ...Alice Sutton
1997 My Best Friend's Wedding ...Julianne Potter
1996 Michael Collins (Michael Collins) ...Kitty Kiernan
1996 Všichni říkají: Miluji tě (Everyone Says I Love You) ...Von Sidell
1996 Mary Reilly (Mary Reilly) ...Mary Reilly
1995 Síla lásky (Something to Talk About) ...Grace King Bichon
1994 Zbožňuji trable (I Love Trouble) ...Sabrina Peterson
1993 Případ Pelikán (The Pelican Brief) ...Darby Shaw
1992 Hráč (The Player) ...sama sebe
1991 Noci s nepřítelem (Sleeping with the Enemy) ...Laura Burney
1991 Zemřít mladý (Dying Young) ...Hilary O'Neil
1991 Hook (Hook) ...Tinkerbell
1990 Pretty Woman (Pretty Woman) ...Vivian Ward
1990 Hráči se smrtí (Flatliners) ...Dr. Rachel Mannus
1989 Blood Red ...Maria Collogero
1989 Ocelové magnolie (Steel Magnolias) ...Shelby Eatenton Latcherie
1988 Baja Oklahoma ...Candy Hutchins
1988 Mystic Pizza (Mystic Pizza) ...Daisy Arujo
1988 Satisfaction ...Daryle
1987 Firehouse ...Babs

Kontakt:
C/O International Creative Management
8942 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90211
USA
S DĚTMI A MUŽEM :o)
JULIA, DANNY, PHINNAEUS & HAZEL photo

Jennifer Lopez

28. prosince 2007 v 0:07 | zuzana
Zpěvačka, Herečka

Datum narození
:24.7.1970

Místo narození:New York (Bronx), USA
Znamení:Lev

Životopis:
Její otec David je počítačový technik a programátor, její matka Guadalupe je učitelkou ve školce. Jennifer začala svoji kariéru jako tanečnice, už odmalička věděla co chce dělat. Jako čtyřletou holčičku ji matka přihlásila do hodin tance. V sedmi letech vystupovala na různých školních představeních. Ve čtrnácti přidala i hodiny zpěvu. V sedmnácti se také přihlásila na taneční školu na Mannhattanu a úplně se oddala tanci. V osmnácti byla přijata na Baruch College, ale po prvním semestru ze školy odešla, což způsobilo že odešla z domova.
Z počátku se jí vůbec nevedlo a nedokázala najít žádnou práci jako tanečnice. Až v 19 letech dostala první práci v cestovní taneční skupině a konečně začala vydělávat a její kariéra rostla, první roli dostala v populárním komediálním seriálu In Living Color jako Fly Girl. Několik dalších rolí následovalo v televizních seriálech a filmech jako Havárie letu 7, Druhá šance, Hotel Malibu a Moje rodina
V roce 1994 odmítla začínající herečka Jennifer Lopezová nabídku účinkovat v pokračování úspěšného televizního filmu Hotel Malibu. Vůbec nevěděla, co ji čeká, jistá si byla jen tím, že nestojí o kariéru v televizi. "Odmalička jsem zpívala a tancovala. Teď jsem toužila hrát ve filmu," vybavuje si Jennifer. Rok nato na plátně zazářila jako hvězda ságy režiséra Gregoryho Navy o mexických vystěhovalcích Moje rodina. O šest let později inkasovala za účinkování ve snímku Policajtka "Angel Eyes" devět miliónů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou.

Ve zkratce:
Má dvě starší sestry Lyndu a Leslie. Lynda pracuje v newyorském rádiu jako DJ a Leslie učí hudební výchovu. Rodina pochází z Portorika.
Manželství s Ojanih Noa 22.února 1997 o rok později se rozvedli.

Diskografie:
2005 Rebirth
2003 Baby I Love U!
2003 Baby I Love You (R. Kelly Remix)
2002 This Is Me...Then
2002 I'm Gonna Be Alright
2002 Alive
2002 J To Tha L-O!: The Remixes [Edited]
2002 J To Tha L-O!: The Remixes
2002 This Is Me...Then
2001 J. Lo
2001 J. Lo [Edited]
2000 Feelin' So Good
2000 Star Profile
1999 J To Tha L-O!: The Remixes
1999 If You Had My Love
1999 If You Had My Love
1999 On The 6
1999 On The 6 [SACD Stereo]
1998 If You Had My Love

Filmografie:
2007 V zajetí rytmu (Feel the noise) role: sama sebe
2006 Hranice smrti (Bordertown) ...Lauren Adrian
2005 Příšerná tchýně (Monster-in-Law) ...Charlotte 'Charlie' Cantilini
2005 Žít po svém (Unfinished Life, An) ...Jean Gilkyson
2004 Táta na plný úvazek (Jersey Girl) ...Gertrude Steiney
2004 Smím prosit? (Shall We Dance?) ...Paulina
2004 Jersey Girl ...Gertrude Steiney
2003 Láska s rizikem (Gigli) ...Ricki
2002 Krásná pokojská (Maid In Manhattan) ...Marisa Ventura
2002 Dost (Enough) ...Slim Hiller
2001 Policajtka (Angel Eyes) ...Sharon Pogue
2001 Royal Variety Performance 2001, The ...Performer
2001 Svatby podle Mary (The Wedding Planner) ...Mary Fiore
2000 Cela (Cell, The) ...Catherine Deane
1998 Out of Sight ...Karen Sisco
1998 Mravenec Z (Antz) ...Azteca
1997 U - Turn (U Turn) ...Grace McKenna
1997 Selena (Selena) ...Selena Quintanilla-Pérez
1997 Anakonda (Anaconda) ...Terri Flores
1996 Jack (Jack) ...Miss Marquez
1996 Krev a víno (Blood and Wine) ...Gabriela 'Gabby'
1995 My Family ...Maria Sanchez, in the '20s
1995 Vlak plný peněz (Money Train) ...Grace Santiago
1994 Hotel Malibu ...Melinda Lopez
1993 Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 ...Rosie Romero
1990 In Living Color ...Fly Girl

Kontakt:
C/O United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd. Suite 500
Beverly Hills, CA 90212
USA

Emma Watson

28. prosince 2007 v 0:05 | zuzana
Herečka

Datum narození:15.4.1990
Místo narození:Oxford, Anglie
Znamení:Beran
Životopis:
Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.
Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Filmografie:
2008 Harry Potter: Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince) ...Hermione Granger
2007 Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix) ...Hermione Granger
2007 Ballet Shoes ...Pauline Fossil
2006 Children's Party at the Palace, The ...Hermione Granger
2005 Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire) ...Hermione Granger
2004 Harry potter a vězeň z Azkabanu (Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban) ...Hermione Granger
2002 Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter and The Chamber of Secrets) ...Hermione Granger
2001 Harry Potter a Kámen mudrců (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) ...Hermione Granger
2001 Harry Potter and the Sorcerer's Stone ...Hermione Granger

Drew Barrymore

28. prosince 2007 v 0:04 | zuzana
Herečka

Datum narození:22.2.1975

Místo narození:Los Angeles, California, USA
Znamení:Ryby

Životopis:
Drew Barrymore je dcera herce Johna Drew Barrymore Jr. a Ildiko Jaid. Drew má herectví v krvi, neboť její prarodiče byli také herci a pokud je váš kmotr Steven Spielberg, pak je herectví spíše podmínkou. Drew se už jako devítiměsíční objevila před kamerami v reklamě na psí jídlo Puppy Choice. Ve dvou letech se poprvé objevila v televizním filmu "Suddenly Love" a svůj filmový debut si odbyla v "Altered States" (1980). V sedmi letech se z Drew stala opravdová dětská celebrita a to díky veleúspěšnému filmu Stevena Spielberga E.T. - Mimozemšťan "E.T. the Extra-Terrestrial" (1982). Obrovský úspěch filmu jí získal miliony fanoušků a také další významné role v "Irreconcilable Differences" (1984) a "Firestarter" (1984).
Mladá herečka bohužel nedokázala zvládnout tak velkou popularitu a velmi často chodila na různé patry, kde pila alkohol (to jí bylo devět let) a zanedlouho poté vyzkoušela drogy. Nakonec skončila v rehabilitačním centru a později o svých zkušenostech napsala autobiografii Little Girl Lost.
Díky její pověsti divokého dítěte s velkými problémy se jí velmi těžko dařilo získat nějakou roli, většinou dostávala nevýznamné roličky, například v "Firestarter" (1984), "Irreconcilable Differences" (1984) a "Cat's Eye" (1985). Přesto se jí postupem času podařilo získat role ve filmech, které opravili její špatnou image, jako "Poison Ivy" (1992), "Guncrazy" (1992) a úspěšném televizním seriálu "Malibu Road" (1992-2000). Také se jí podařilo získat hlavní roli v televizním drama Příběh Amy Fisherové "The Amy Fisher Story". Pravdivý příběh o dívce z Long Islandu, která postřelila ženu svého milence Joeye Buttafuoce. Děj filmu se vrací do období před dvěma lety, kdy 16-letá Amy Fischerová dostává od svých solventních rodičů k narozeninám auto a seznamuje se s automechanikem Joeyem.
Drew Barrymore se v devatenácti letech na velmi krátkou dobu vdala za herce Jeremyho Thomase, vztah vydržel od března do května roku 1994. Svou kariéru opět okořenila, tentokráte několika tetováními, nahým pózováním a rozhovorem pro Playboy. Také ukázala své odhalené poprsí v televizní show Davida Lettermana.
Její filmové štěstí se začalo opět probouzet, když předvedla skvělý výkon v psychologickém drama Dámská jízda "Boys on the Side" (1995), kde si zahrála s Whoopi Goldberg a Mary-Louise Parker. Následujícím rokem její špatnou pověst úplně zhasla a vytvářila se nová, tentokráte velmi pozitivní díky několika dobrým rolím. Nejprve v horroru Vřískot "Scream" a posléze v hudební komedii Woodyho Allena Všichni říkají: Miluji tě "Everyone Says I Love You". Její kariéra nabrala na nových obrátkách a Drew maximálně pracovala na nové image dívky, která se vydala tou správnou cestou. Což potvrdila hlavní rolí v úspěšné novodobé verzi popelky Věčný příběh "Ever After" (1998), za kterou dle neoficiálních zdrojů získala 3 miliony dolarů. Její další hlavní role byla v romantické komedii Píseň pro nevěstu "The Wedding Singer" (1998), která ji ustanovila novým miláčkem Amerického publika.
V romantické komedii Nepolíbená "Never Been Kissed" (1999), si zahrála mladou novinářka, která se kvůli článku vrátila na střední školu. V tomto úspěšném filmu, který nejen nezvratně potvrdil její novou image, ale usadil Drew mezi významné herecké osobnosti si zahrála spolu s Leelee Sobieskovou. Úspěch si zasloužila nejen za herecký výkon, ale za svou první práci hlavní producentky. Drew pokračovala v obou oborech v akční komedii Charlieho andílci "Charlie's Angels" (2000), kde si spolu s ní v roli sexy agentek zahráli Cameron Diaz a Lucy Liu.
V létě 2000 se zasnoubila s Kanaďanem Tomem Greenem, kterého si v roce 2001 vzala. Jejich vztah bohužel dlouho nevydržel a v říjnu 2002 se rozvedli.

Filmografie:
2007 Lucky You (Lucky You) ...Billie Offer
2007 Hudbu složil, slova napsal (Music And Lyrics) ...Sophie Fisher
2006 Zvědavý George (Curious George) ...Maggie
2005 31st Annual People's Choice Awards, The ...Winner
2004 50x a stále poprvé (50 First Dates) ...Lucy Whitmore
2003 Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle) ...Dylan Sanders
2003 Baba na zabití (Duplex) ...Nancy Kendricks
2002 Milujte svého zabijáka (Confessions of a Dangerous Mind) ...Penny
2002 Live at the Shrine! John Williams and the World Premiere of 'E.T.: The Extra Terrestrial': The 20th Anniversary ...
2001 Kluci v mém životě (Riding in Cars with Boys) ...Beverly Donofrio
2001 Donnie Darko (Donnie Darko) ...Karen Pomeroy
2001 Freddyho úlet (Freddy Got Fingered) ...pan Davidson's Receptionist
2000 Skipped Parts ...Fantasy Girl
2000 Charlie's Angels ...Dylan Sanders
2000 Titan A.E. (Titan A.E.) ...Akima
2000 Charlieho andílci (Charlie's Angels) ...Dylan Sanders
1999 Olive, the Other Reindeer ...Olive
1999 Nepolíbená (Never Been Kissed) ...Josie Geller
1998 Píseň pro nevěstu (Wedding Singer, The) ...Julia
1998 Věčný příběh (Ever After) ...Danielle De Barbarac
1998 Co se doma usmaží (Home Fries) ...Sally Jackson
1997 Best Men ...Hope
1996 Všichni říkají: Miluji tě (Everyone Says I Love You) ...Skylar Dandridge
1996 Vřískot (Scream) ...Casey Becker
1995 Boys on the Side ...Holly Pulchik-Lincoln
1995 Batman navždy (Batman Forever) ...Sugar
1995 Šílená láska (Mad Love) ...Casey Roberts
1994 Pistolnice (Bad Girls) ...Lilly Laronette
1994 Inside the Goldmine ...Daisy
1993 Wayne's World 2 ...Bjergen Kjergen
1993 Amy Fisher Story, The ...Amy Fisher
1993 Waynův svět 2 (Wayne's World 2) ...Bjergen Kjergen
1992 Poison Ivy ...Ivy
1992 2000 Malibu Road ...Lindsay Rule
1992 Guncrazy ...Anita Minteer
1992 Sketch Artist ...Daisy Drew
1992 Waxwork II: Lost in Time ...Vampire Victim #1
1991 Motorama ...Fantasy Girl
1989 15 and Getting Straight ...Susan
1989 Far from Home ...Joleen Cox
1989 See You in the Morning ...Cathy Goodwin
1986 Star Fairies ...Hillary
1986 Babes in Toyland ...Lisa Piper
1985 Adventures of Con Sawyer and Hucklemary Finn, The ...Con Sawyer
1985 Kočičí oko (Cat's Eye) ...Our Girl, Amanda
1984 Firestarter ...Charlene 'Charlie' McGee
1984 Irreconcilable Differences ...Casey Brodsky
1982 E.T. - Mimozemšťan (E.T. the Extra-Terrestrial) ...Gertie
1980 Bogie ...Leslie Bogart
1980 Mutace (Altered States) ...Margaret Jessup
1978 Suddenly, Love ...Bobbi Graham

Kontakt:
C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90212
USA

Catherine Zeta-Jones

28. prosince 2007 v 0:03 | zuzana
Herečka
Datum narození:
25.9.1969

Místo narození:
Swansea, West Glamorgan, Wales
Znamení:Váhy

Životopis:
Jediná dcera (má ještě dva bratry) matky, která pochází z Irska a otce, který pochází z Walesu. Catherine si svoje jméno doplnila o pomlčku (Zeta-Jones) , aby vypadalo více profesionálně a mohla začít svoji kariéru. Tu začala ve velmi brzkém věku, již v 11 letech hrála v Londýně. Ve čtrnácti vytvořila roli Talullah v divadelní hře Bugsy Malone ( Jodie Fosterová předtím ztvárnila tuto roli ve filmové verzi v roce 1976). Jako hvězda formace Monkees, Mickey Dolenz, vystupovala po celé Británii.
V 15-ti letech se odstěhovala z Walesu přímo do Londýna. V 17-ti letech hrála v Britské verzi muzikálu 42nd Street, kde si zahrála Peggy Sawyerovou. Hned po ukončení muzikálu měla Catherine svůj první filmový debut ve Francii ve filmu Šeherezáda "Shereherazade" režiséra Peggyho Sawyera. Do Anglie se po roce vrátila hrát v televizním seriálu "The Darling Buds of May" (12-ti dílný seriál).
Po nějaké době se rozhodla odstěhovat do Ameriky. Začala natáčet filmy jako "Christopher Columbus: The Discovery" (1992), "Splitting Heirs" (1993) a "The Phantom" (1996) a v televizním filmu "The Great" a "Titanic". Nejúspěšnější film natočila s režisérem Stevenem Spielbergerem ve filmu Zorro: Tajemná tvář "The Mask Of Zoro", kde si zahrála po boku Antonia Banderase. Následoval snímek Past "The Entrapment" , kde si zahrála po boku herce Seana Conneryho. Od té doby je považována za nový sex symbol filmového plátna.
V roce 2004 si zahrála ve filmu Stevena Soderbergha Dannyho parťáci 2 a komediálním romantickém dramatu Stevena Spielberga Terminál. Mezi její další filmy patří Nesnesitelná krutost bratří Coenových, Past, Zlatíčka pro každého, Všechny moje lásky a Traffic - nadvláda gangů, za nějž byla nominována na Zlatý glóbus.
V roce 2005 si znovu zahrála po boku Antonia Banderase ve filmu režiséra Martina Campbella Legenda o Zorrovi, jehož příběh začíná deset let od okamžiku, kdy jsme hrdiny opustili na konci předchozího dobrodružství Zorro: Tajemná tvář. Alejandro (Banderas) a Elena (Catherine Zeta-Jones) se stali manžely a mají spolu 10letého syna Joaquina (Adrian Alonso). Přestože si Alejandro stále obléká masku Zorra, aby ochránil chudé a utlačované obyvatele kalifornského teritoria před hamižností tamějších vládců, musí se často rozhodovat mezi svým pocitem pro spravedlnost a touhou po normálním životě.
Zeta-Jones získala Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za ztvárnění vražedkyně Velmy Kelly v muzikálu Chicago, v němž si zahrála s Richardem Gerem, Renee Zellweger a Queen Latifah. Kromě toho byla nominována na Critic's Choice Award, cenu BAFTA a cenu SAG.

Filmografie:
2007 No Reservations ...Kate
2006 Boffo! Tinseltown's Bombs and Blockbusters ...Marylin Rexroth
2005 Legenda o Zorrovi (Legend of Zorro) ...Elena
2004 Dannyho parťáci 2 (Ocean's Twelve) ...Isabel Lahiri
2004 Broadway: The American Musical ...Velma Kelly (in "Chicago")
2004 Terminál (Terminal, The) ...Amelia Warren
2003 Nesnesitelná krutost (Intolerable Cruelty) ...Marylin
2003 Celebrity Naked Ambition ...
2003 Sindibád: Legenda sedmi moří (Sinbad: Legend of the Seven Seas) ...Marina
2002 Chicago (Chicago) ...Velma Kelly
2001 America's Sweethearts ...Gwen Harrison
2001 Zlatíčka pro každého (America´s Sweethearts) ...Gwen Harrison
2000 100 Greatest TV Ads, The ...
2000 Traffic - Nadvláda gangů (Traffic) ...Helena Ayala
2000 Všechny moje lásky (High Fidelity) ...Charlie Nicholson
2000 Traffic ...Helena Ayala
1999 Zámek hrůzy (The Haunting) ...Theo
1999 Past (Entrapment) ...Virginia Baker
1998 Zorro: Tajemná tvář (The Mask of Zorro) ...Elena Montero / Elena Murrieta
1996 Fantom (The Phantom) ...Sala
1995 Blue Juice ...Chloe
1994 Return of the Native, The ...Eustacia Vye
1994 Cinder Path, The ...Victoria Chapman
1993 Splitting Heirs ...Kitty
1992 Christopher Columbus: The Discovery ...Beatriz
1992 Adventures of Young Indiana Jones: Daredevils of the Desert, The ...Maya

Kontakt:
C/O International Creative Management
8942 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90211
USA

Angelina Jolie

28. prosince 2007 v 0:02 | zuzana
Herečka
Datum narození:
4.6.1975

Místo narození:Los Angeles, California, USA
Znamení:Blíženci

Životopis:
Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones.
Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.
Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru Nebezpečná síť "Hackers", kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.
Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.
Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby lásky "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector".
Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.
V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu "Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Ve zkratce:
bratr James Haven Voight, režisér; režíroval pět filmů s Angelinou
první manžel Jonny Lee Miller
druhý manžel Billy Bob Thorton, herec (od 05.08.2000 - 2002)
Výška 170 cm (5'7")
Vzdělání Lee Strasberg Theater Institute (New York) a New York University
Tetování (údajně má 9 tetování)
velký černý kříž s proslovem na tříslech
Čínský drak na levé paži a nad ním jméno Billy Bob
runa na jejím levém předloktí
dva domorodé obrazce na pozadí
Japonský symbol "smrti" na rameni
Latinské texty na břiše, jenž znamenají "Co mě živí, to mě také zničí"
A prayer for the wild at heart kept in cages (Modlitba za všechna srdce držená v klecích)
malé "h" za zápěstím
a na pravé paži hlava draka

Filmografie:
2008 Zvol si svůj osud (Wanted) ...Fox
2008 Kung Fu Panda (Kung Fu Panda) ...Tigress
2007 Beowulf (Beowulf) ...Grendel's Mother
2007 Sin City 2 ...Ava Lord
2007 Síla srdce (Mighty Heart, A) ...Mariane
2006 Kauza CIA (Good Shepherd, The) ...Margaret 'Clover' Russell
2005 Mr. & Mrs. Smith (Mr. & Mrs. Smith) ...Jane Smith
2004 Příběh žraloka (Shark Tale) ...Lola
2004 Fever, The ...Revolutionary
2004 Svět zítřka (Sky Captain and the World of Tomorrow) ...Franky
2004 Alexander Veliký (Alexander) ...Olympias
2004 Flying Legion Air Combat Challenge, The ...Capt. Franky Cook
2004 Zloděj životů (Taking Lives) ...Illeana
2003 Hranice zlomu (Beyond Borders) ...Sarah Jordan
2003 Trading Women ...Vypravěč
2003 Celebrity Naked Ambition ...
2003 Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života (Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life) ...Lara Croft
2002 Život nebo něco takového (Life or Something Like It) ...Lanie Kerrigan
2001 Lara Croft - Tomb Raider (Lara Croft - Tomb Raider) ...Lara Croft
2001 Sedmý hřích (Original Sin) ...Julia Russell
2000 6th Annual Screen Actors Guild Awards ...
2000 60 sekund (Gone in Sixty Seconds) ...Sara 'Sway' Wayland
2000 Gone in Sixty Seconds ...Sara 'Sway' Wayland
1999 Sběratel kostí (The Bone Collector) ...Amelia Donaghy
1999 Bláznivá runway (Pushing Tin) ...Mary Bell
1999 Narušení (Girl, Interrupted) ...Lisa Rowe
1999 5th Annual Screen Actors Guild Awards ...
1998 Gia (Gia) ...Gia Marie Carangi
1998 Zločin a trest v New York City (Hell's Kitchen) ...Gloria McNeary
1998 Podoby lásky (Playing by Heart) ...Joan
1998 Zločin a trest v New York City (Hell´s Kitchen) ...Gloria McNeary
1997 Ruce od krve (Playing God) ...Claire
1997 George Wallace (George Wallace) ...Cornelia Wallace
1997 Pravé ženy (True Women) ...Georgia Virginia Lawshe Woods
1996 Mojave Moon (Mojave Moon) ...Eleanor 'Elie' Rigby
1996 Foxfire (Foxfire) ...Margret 'Legs' Sadovsky
1996 Utajená svatba (Love Is All There Is) ...Gina Malacici
1995 Bez Důkazů (Without Evidence) ...Jodie Swearingen
1995 Nebezpečná síť (Hackers) ...Kate Libby / 'Acid Burn'
1993 Cyborg II: Skleněný stín (Cyborg 2) ...Casella 'Cash' Reese
1993 Alice & Viril ...Alice
1993 Angela & Viril ...Angela
1988 60th Annual Academy Awards, The ...Guest audience
1982 Koukáme vypadnout (Lookin' to Get Out) ...Tosh

Kontakt:
C/O William Morris Agency
151 El Camino Drive
Beverly Hills, CA 90212
USA

klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
Angelina_Jolie_39.jpg Kliknutím na obrázek zavřete okno

Hilary Duff

28. prosince 2007 v 0:01 | zuzana

Herečka, zpěvačka

Datum narození: 28.09.1987
Místo narození: Houston, USA
Znamení: Váhy
Životopis: Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.
Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.
To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.
Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.
Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (Popelčin příběh) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer. Podle některých zpráv má další album vyjít tento rok, na její narozeniny.
Filmografie:
2008 War, inc. (War, inc.) ...Yonica Babyyeah
2006 Holky v balíku (Material Girls) ...Tanzie Marchetta
2005 Dvanáct do tuctu 2 (Cheaper by the dozen 2) ...Lorraine Baker
2005 Pan Božský (Perfect Man, The) ...Holly Hamilton
2004 Moderní popelka (Cinderella Story, A) ...Sam Montgomery
2004 Nikdy to nevzdávej! (Raise Your Voice) ...Teresa 'Terri' Fletcher
2003 Agent Cody Banks (Agent Cody Banks) ...Natalie Connors
2003 Dvanáct do tuctu (Cheaper by the Dozen) ...Lorraine Baker
2003 Italské prázdniny (The Lizzie McGuire Movie) ...Lizzie McGuire / Isabella Parichi
2002 Cadet Kelly (Cadet Kelly) ...Cadet Kelly Collins
2001 Slez ze stromu (Human Nature) ...Young Lila Jute
1999 Sběratel duší (Soul Collector, The) ...Ellie
1998 Casper a Wendy (Casper Meets Wendy) ...Wendy
1998 Podoby lásky (Playing by Heart) ...
1997 Pravé ženy (True Women) ...
Diskografie:
2007 Dignity
2006 4 Ever
2005 Most Wanted
2004 Hilary Duff
2003 Metamorphosis
2002 Santa Claus Lane
Wake up
Who´s that girl
Know you now
JEJÍ RODINA.......
JAKO MALÁ:
JEJÍ PEJSÁNCI...
Se svým bývalým přítelem Joelem....

Rose McGowan

28. prosince 2007 v 0:00 | zuzana
Herečka
Datum narození:
05.09.1975

Místo narození:Florence, Italy
Znamení:Panna
Životopis:
Rose se narodila francouzské matce a irskému otci, jako druhá nejstarší z šesti dětí. Vyrůstala v italské pobožné komunitě. Když jí bylo deset let celá rodina spolu se přestěhovala do Oregonu. V patnácti opustila rodinu a začala se živit sama mnoha různorodými příležitostnými pracemi, předtím než odjela do Los Angeles žila krátkou dobu na ulici. V Los Angeles začala navštěvovat uměleckou školu. A právě tady ji objevil režisér Gregg Araki.
Arkai byl zaměstnán výběrem herců do rolí ve filmu, "The Doom Generation" a Rose dal roli Amy Blue. Ještě předtím si zahrála v nevýznamné roli Nory ve filmu "Encino Man" (1992). "The Doom Generetion" byl dokončen v roce 1995 a zajistil Rose poměrně dobrou pozici na další budování herecké kariéry.
Této možnosti ihned využila a získala stálou práci v nízko rozpočtovém thrilleru "Kiss and Tell" (1996). Následně dostala roli v dalším thrilleru, který měl rozhodně větší rozpočet "Scream" (1996). Tento film se překvapivě stal trhákem a Rose v roli studentky Tatumy Riley získala mnoho příznivců.
Po zahrání v roce 1997 v televizním filmu "Devil in the Flesh" se objevila ve dvou filmech sepolu s Benem Affeckem. Poté se objevila v roli dívky, která se snaží svést velice vzrušeného Jeremy Daviese ve filmu "Going All the Way" (1997), následně v thrilleru "Phantoms" (1998). O rok později získala roli v nezávislém filmu "Jawbreaker", kde si zaharála s Rebeccou Gayheart.
Filmografie:
2007 Planeta teror (Grindhouse: Planet Terror) ...Cherry
2007 Grindhouse: Auto zabiják (Death Proof) ...Pam
2006 Černá Dahlia (Black Dahlia, The) ...Sheryl Saddon
2005 Elvis (Elvis) ...Ann-Margret
2002 Vacuums ...Debbie Dinsdale
2001 Strange Hearts ...Moira Kennedy
2001 Mrtvá zóna (The Killing Yard) ...Linda Borus
2001 Opoparchant (Monkeybone) ...Miss Kitty
2000 Hromy a blesky (Ready to Rumble) ...Sasha
2000 Last Stop, The ...Nancy
1999 Sleeping Beauties ...Sno Blo
1999 Jawbreaker ...Courtney Alice Shayne
1999 God Is in the T.V. ...Jackie-O (segment "Coma White")
1998 Devil in the Flesh ...Debbie Strand
1998 Phantoms ...Lisa Pailey
1998 Southie ...Kathy Quinn
1998 Čarodějky (TV) (Charmed) ...Paige Matthews
1997 Vem mě s sebou (Going All the Way) ...Gail Ann Thayer
1997 Lewis & Clark & George ...George
1997 Zkurvená nuda (Nowhere) ...Valley Chick #3
1996 Kiss & Tell ...Jasmine Hoyle
1996 Bio-Dome ...Denise
1996 Vřískot (Scream) ...Tatum Riley
1995 Doom Generation, The ...Amy Blue
1992 Encino Man (Encino Man) ...Nora

Holly Combs

27. prosince 2007 v 23:59 | zuzana
Holly Marie Combs
Herečka
Datum narození:
03.12.1973
Místo narození:San Diego, Kalifornie, USA
Znamení:Střelec
Ve zkratce:
Výška : 1,55 m
Náboženství: Protestantské
Oblíené jídlo: Italské
Studia: Professional Childrens School, New York
Koníčky : Koně, zahradničení
Životopis:
Její matce bylo pouhých čtrnáct let, když otěhotněla. Hollyini rodiče se sice vzali, ale po pouhých dvou letech se rozvedli. Navzdory tomu všemu se však o ni matka dobře starala. Když jí bylo osm, přestěhovali se s matkou do New Yorku, kde se Holly začala ve škole učit herectví.
Svou kariéru začala v deseti letech vystupováním v televizních reklamách. V třinácti letech si zahrála malou roli ve folmu Sweet Hearts Dance, kde hrály třeba Don Johnson a Susan Sarandonová. Další role hrála třeba v New York Stories, The Guiding Light a As the World Turns. Pokud vám předchozí filmy stejně jako mě vůbec nic neříkali, tak si ji určitě vybavíte jako Kimberly Brockovou v Picket Fences.
Role v seriálu Čarodějky....
Piper Halliwelová
Piper se narodila jako druhá. Má sílu zastavovat čas, který je v kritických chvílích velmi důležitý a postupem času také vystřeluje sílu ktérá ničí démony a jiné zlo. Prožije sice pár románků s lidmi i démony, ale nakonec najde tu pravou lásku u světlonoše Lea, se kterým má později děti.....

Filmografie:
2003 Jane má schůzku (See Jane Date) ...Natasha Nutley
2001 Dannyho parťáci (Ocean's Eleven) ...sama sebe
1998 Čarodějky (TV) (Charmed) ...Piper Halliwell
1997 Mámin vrah (Daughters) ...Alex Morrell
1997 Love's Deadly Triangle: The Texas Cadet Murder ...Diane Zamora
1996 Sins of Silence ...Sophie DiMatteo
1995 Reason to Believe, A ...Sharon
1994 Srdce si nedá poroučet (Perfect Stranger, A) ...Amanda Hale
1992 Chain of Desire ...Diana
1992 Dr. Giggles ...Jennifer Campbell
1992 Simple Men ...Kim
1989 Narozen 4. července (Born on the Fourth of July) ...Jenny
1989 Povídky z New Yorku (New York Stories) ...Costume Party Guest
1988 Sweet Hearts Dance ...Debs Boon
1985 Walls of Glass ...Classmate In Flash Back

Alyssa Milano

27. prosince 2007 v 23:58 | zuzana
Herečka
Datum narození:
19.12.1972
Celé jméno: Alyssa Jayne Milano
Místo narození:Brooklyn, NY, USA
Znamení:Střelec
Životopis:
Alysa Jayne Milano má mladšího bratra Coryho a její rodiče jsou Tom a Lina. První významnější roli roztomilé dcery Tomyho Danzy Samantha ve filmu "Who's The Boss?" (1984). Od této doby pošla mnoha změnami image v jejích dalších filmových rolích a televizních vystoupení.
Po filmu "Who's the Boss?", měla krátké popové období na počátku devadesátých let, v této době několik popových alb, velmi úspěšných v Japonsku a Evropě. Prakticky je mnoha lidmi v těchto zemích považována více za zpěvačku, nežli herečku.
Jedna z prvních opravdových rolí jako dcera Arnolda Schwarzeneggara ve filmu "Commando" (1985) O několik let později se objevila v další významné roli v dobrodružném filmu"Double Dragon" (1993). Následně se objevila v několika rolích svůdnice v erotických thrillerech "Embrace of the Vampire"(1994) , "Poison Ivy "(1995) a filmu, který nejvíce přitahoval pozornost "Fear" (1996), ve kterém si zahrála po boku Marka Wahlbergera a Reese Witherspoon.
V roce 1995 se Alyssa objevila v epizodě "The Outer Limits", kde hrála mladou ženu, která přijde do kontaktu s mimozemskou formou života, která z ní udělá sexuálního štvance. Tato epizoda byla natočena ve dvou verzích, jedna pro kabelovou televizi, kde je nahá, druhá pro normální TV bez nahoty. Tato epizoda měla největší sledovanost z celé série.
V komediálním dramatu "Glory Daze"(1996) se zase objevila po boku Bena Afflecka, poté opět následoval thriller " Below Utopia"(1997) s Ice-T a kouzelně neobvyklé komedii "Hugo Pool"(1997) s Malcolmem McDowellem, Seanem Pennem a Patrickem Dempsey.
V 1997 Alyssa hrála v Disney filmu "Gold Rush" a poté se na plný úvazek vrátila k televizním seriálům. V "Melrose Place" hraje Jennifer Mancini, mladší sestru Michael Mancini. Byla v seriálu 2 sezóny a poté přešla do jiného seriálu producenta Aaron Spelling "Charmed"(1998). Alyssa spolu s Shannen Doherty a Holly Marie Combs hrají tři sestry, užívající jejich sílu ke konání dobra. Tento seriál je již ve třetí sezoně a stále se na kanálu WB drží ve špičce sledovanosti.
Filmografie:
2008 Pathology ...Gwen Williamson
2008 Wisegal ...Patty Montanari
2003 Velké dítě Dickie Roberts (Dickie Roberts: Former Child Star) ...Cyndi
2002 Supersvůdníci 2 (Buying the Cow) ...Amy
2001 Lady a Tramp II: Scampova dobrodružství (Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure) ...Angel
1998 Čarodějky (TV) (Charmed) ...Phoebe Halliwell
1998 Goldrush: A Real Life Alaskan Adventure (Goldrush: A Real Life Alaskan Adventure) ...Frances Ella 'Fizzy' Fitz
1996 Milenec nebo vrah (Fear) ...Margo Masse
1996 Všichni starostovi muži (Spin City) ...Meg Winston
1996 Krutá Aljaška (To Brave Alaska) ...Denise Harris
1995 V objetí upíra (Embrace of the Vampire) ...Charlotte Wells
1994 Dvojitý drak (Double Dragon) ...Marian Delario, Power Corps Chief
1993 Oběti lásky: Příběh Lolity z Long Islandu (Casualties of Love: The Long Island Lolita Story) ...Amy Fisher
1992 Melrose Place (Melrose Place) ...Jennifer Mancini
1986 Strašidlo Cantervillské (Canterville Ghost, The) ...Jennifer Canterville
1985 Komando (Commando) ...Jenny Matrix
Kontakt:
C/O United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd. Suite 500
Beverly Hills, CA 90212
USA
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
 
 

Reklama